هنر ویترای در ایران

هنر ویترای در ایران از محبوبیت ویژه ایی برخوردار است چرا که همراه با خلاقیت و نوآوری برای هنرمندان می باشد.هنر دستی ویترای برای ساخت زیورآلات و همچنین وسایل منزل هم استفاده می گردد. ویترای از جمله صنایع دستی زیبای مورد توجه خانم هاست که رنگارنگی آثار تولید شده آن جذابیت ویژه ایی برای مخاطبان خود دارد. محصولات تولید شده با هنر ویترای در فروشگاه های مختلف تولید می شود. خرید هنر ویترای هم به منظور استفاده شخصی برای تغییر فضای چیدمان منزل و هم برای هدیه به دوستان پیشنهاد می شود.شما می توانید اموزش هنر ویترای را در فضای مجازی دنبال کرده و با مقدمات این هنر آشنا شوید.اگر می خواهید بدانید هنر ویترای چیست ، تا پایان ایم مقاله با ما همراه باشید.

تماس با واحد فروش: 09019277512

هنر ویترای،هنر رنگ و طرح های خلاقانه

هنر ویترای و خلاقیت بر روی شیشه و چوب رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. انواع طرح هنر ویترای بر روی محصولات مختلف در فروشگاه صنایع دستی چشم مشتریان را به سمت خود خیره می کند.نقاشی روی شیشه نه تنها در ایران،بلکه در کشورهای دیگر نیز جایگاه خوبی دارد. از این رو آموزش هنر ویترای به زبان های مختلف در اینترنت وجود دارد.درآمد هنر ویترای بر اساس نوع کار هنرمندان متغیر خواهد بود.

هنر ویترای

هنر ویترای چیست؟

هنر ویترای همان هنر نقاشی روی شیشه است. رنگ های مخصوص ویترای با نقش و طرح چشم نواز در هم می آمیزند و زیباترین اثر هنری، شامل رنگ و شیشه را به نمایش می گذارند. حتماً با نقاشی روی شیشه آشنایی دارید. ویترای یکی از هنرهای تجسمی پرطرفدار است که اخیراً به یک سرگرمی جذاب تبدیل شده و اکثر افرادی که در این هنر به مهارت می ‌رسند، به آن به عنوان یک منبع کسب درآمد از مشاغل خانگی هم نگاه می کنند.نقاشی روی شیشه کار چندان آسانی نیست اما با اندکی تمرین و مهارت به راحتی می توانید سطوح شیشه ای را رنگ آمیزی کنید.

اپلیکیشن صنایع دستی

برای اجرای هنر ویترای ابتدا باید طرح یا نقشه خاصی را داشته باشید. این هنر، فوت و فن های خاص خودش را دارد. باید رنگ ‌مخصوص ویترایی را به درستی انتخاب کنید. ابزار قلمو و وسایل دیگری هم لازم است تا اثر هنری شما از هر نظر، بی عیب و نقص باشد. هر کدام از لوازم و وسایل ویترای ویژگی های خاص خود را دارند.در ادامه این مطلب تصمیم داریم درباره انواع هنر ویترای و لوازم و وسایل مورد نیاز آن صحبت کنیم. در پایان نیز اشاره‌ای به شیوه های کسب درآمد از این هنر خواهیم داشت.

هنر ویترای

هنر دستی ویترای

هنر ویترای روی شیشه، متداول ترین روش خلق آثار ویترای است. از زمان های دور، حتی از قرن‌های گذشته خلق آثار هنری با شیشه های رنگی رواج داشته است. شیشه های رنگی را در معماری خانه های قدیمی ایرانی و برخی از کلیساها در شهرها و کشورهای خارجی هم می توان مشاهده کرد. این، نشان دهنده ارزش شیشه در جایگاه یک ماده اولیه برای آثار هنری می باشد. هنر ویترای روی شیشه، متنوع مجذوب کننده و متفاوت است. با انتخاب رنگ های شاد و پر انرژی برای خلق اثر هنری روی شیشه خواهید دید که طرح و نقش نهایی تا چه اندازه جلب توجه می کند.

به طور عادی، شیشه یک سطح صاف و صیقلی بدون رنگ است. قطعاً ظروف شیشه ای جذابیت خاصی ندارند و نور را از خود عبور می دهند. با استفاده از نقاشی روی شیشه می توانید اشیای شیشه ای، ظروف شیشه ای یا حتی یک سطح صاف و تخت شیشه ای را به یک اثر هنری تبدیل کنید.هنر ویترای روی شیشه با استفاده از طرح و نقش متنوع اجرا می شود. برای این طرح ها و نقش ها می توانید از طرح انتزاعی استفاده کنید یا طرح ‌های هنر مدرن را اجرا نمایید. برخی علاقه دارند که ویترایی را با هنر دیگری نظیر نقطه کوبی یا هنر رزین و رنگ آکریلیک مخلوط کنند تا اثر هنری خلاقانه خلق شود.

هنر ویترای روی سفال

هنر ویترای روی سفال یکی دیگر از زیر شاخه های ویترای است که در کنار ویترای روی شیشه بسیار جذاب و پر طرفدار می باشد. شاید با هنر نقطه کوبی آشنایی داشته باشید. تلفیقی از نقطه کوبی و ویترای روی ظروف سفالی، یک شاهکار هنری به شمار می رود. اگر به اشیای سفالی که با این دو هنر تزئین شده‌اند نگاه کنید متوجه ظرافت‌های خاص آن خواهید شد. در ویترای روی سفال و ویترای روی شیشه، ابتدا باید ظرف شیشه ای یا ظرف سفالی انتخاب شود و سطح ظروف کاملاً تمیز شوند تا تمام آلودگی ها از روی سطح پاک شود.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

هنر ویترای روی سفال اخیراً به عنوان یک کسب و کار خانگی یا فرصتی برای راه اندازی کارگاه هنری مورد توجه قرار گرفته است. هنرمندان با فراگرفتن تکنیک های آموزش ویترای می توانند منبع درآمدی خوبی را آماده کنند و نقشی هم در اشتغالزایی هنرمندان این حوزه داشته باشند. بهترین رنگ برای ویترای روی سفال با رنگ اکریلیک و رنگ دورگیر نوع متالیک و ساده است.

هنر ویترای روی شیشه

همانند هر هنر دیگری، برای هنر ویترای هم نیاز به یک سری لوازم و وسایل دارید. رنگ ویترای اولین نمونه از این ملزومات است. رنگ های مخصوص ویترای از نظر طیف رنگی متنوع هستند؛ بستگی به این دارد که شما چه طرح و نقشی را می خواهید اجرا کنید، سپس از رنگ های جذاب ویترای برای رنگ آمیزی بهره می گیرید. یکی از انواع رنگ ویترای که کار کردن با آن بسیار ساده است همان رنگ هایی هستند که در آب حل می شوند. پس از اینکه روی سطح کار می‌کنید، رنگ ها خشک می شوند و نیاز به حرارت کوره ندارند.

نوع دیگری از رنگ ویترای پس از اینکه برای نقاشی روی سطوح به کار رفت، نیاز دارند که مدت زمان معینی داخل کوره ۱۰ تحت حرارت قرار بگیرند. نوع دیگری از رنگ ویترای در آب حل نمی شود اما در تینر محلول است. وقتی از این نوع رنگ روی ظروف استفاده می کنید ظروف قابل شستشو هستند. از دیگر وسایل و لوازم هنر ویترای خمیر دورگیر است که برای ایجاد یک برجستگی در مرز بین هر دو طرح مجاور یا اطراف نقش و طرح ها به کار می رود. برای ویترای، شما به قلم موها با اندازه های مختلف نیاز دارید تا طرح خود را رنگ آمیزی کنید. ظروف شیشه ای خام و ظروف سفالی خام برای آثار هنری ویترای لازم هستند. برای اینکه رنگ را با هم مخلوط کنید، پالت رنگ را نیز تهیه نمایید.

هنر ویترای

برای رقیق کردن رنگ های ویترای حتماً از تینر یا حلال مخصوص رنگ استفاده کنید. وقتی با تینر کار می کنید توجه داشته باشید که در فضای دارای تهویه کامل این کار را انجام دهید؛ چون تینر یک ماده شیمیایی است و برای سیستم تنفسی ضرر دارد.

هنر ویترای روی چوب

وقتی صحبت از هنر ویترای روی چوب به میان می آید یعنی شما با یک اثر هنری کاملاً جدید و خلاقانه روبه‌رو هستید. نقاشی روی چوب همیشه جذاب است، به شرطی که رنگ های با کیفیت استفاده کنید و چوبی که برای هنر نقاشی انتخاب گردید از نوع مرغوب باشد. ویترای روی چوب از نظر تکنیک و اصول اجرا، به ویترای روی شیشه و سفال شباهت زیادی دارد.

آثار هنر ویترای روی چوب معمولاً جنبه تزیینی دارند و اندازه آنها به طور متداول از آثار هنری ویترای روی شیشه و سفال، کوچک تر است. برخی از نمونه آثار هنری ویترای روی چوب شامل دیوارکوب های چوبی، جاکلیدی چوبی، سینی چوبی کوچک یا کاسه های چوبی کوچک است که معمولاً جزو لوازم دکوری محسوب می‌شوند. هر نقشی که در نظر داشته باشید را می توانید روی چوب هم نقاشی کنید. ترکیب رنگ ها در این هنر بسیار اهمیت دارد. سطحی چوب، ناهموار است و قبل از اینکه نقاشی کنید بهتر است با یک سمباده روی چوب را صاف کنید. لوازم دکوری ساخته شده با هنر ویترای روی چوب جزو محصولات هنری خاص هستند که اگر قیمت گذاری خوبی برای آنها تعیین شود، فروش فوق‌العاده خواهد داشت. کارگاه هنری ویترای روی چوب به شرط فعالیت مستمر به درآمدزایی خوبی می رسد.

طرح هنر ویترای

اکنون که با هنر ویترای و لوازم و وسایل مورد نیاز آن آشنا شدید در این قسمت درباره طرح های مختلف برای ویترای صحبت می‌کنیم.به طور معمول، هر طرح و نقشی که از نظر شما جذاب باشد را می توانید روی سطوح شیشه ای یا سفالی نقاشی کنید. از نقش حیوانات گرفته تا شخصیت های کارتونی، طرح نقاشی مدرن، چند ضلعی های منتظم، خطوط منحنی، طرح و نقش های هنر میناکاری یا اسلیمی و حتی طرح و نقش هایی که کودکان به آن علاقه دارند در این هنر قابل اجرا هستند.

برای اینکه طرح برای ویترای را روی سطح مورد نظر خود منتقل کنید باید طرح را در قالب یک کاغذ با اندازه مورد نظر داشته باشید؛ الگو را روی سطح قرار می دهید و با مداد یا خمیر دورگیر محدوده‌ها را مشخص می کنید. اگر یک سطح شیشه‌ای صاف را برای اجرای طرح ویترای انتخاب کنید، در نهایت می توانید یک قاب مناسب برای آن در نظر بگیرید و یک دیوارکوب جذاب را آماده خواهید کرد. این ایده برای قاب هنری یا قاب کودک بسیار جذاب خواهد شد. کمی خلاقیت به خرج دهید و مطمئن باشید که هنر ویترای از هر جهت توجه هنر دوستان را به خود جلب می کند.

درآمد هنر ویترای

اگر به تصاویر اجرا شده از ویترایی نگاه کنید متوجه ظرافت ها و جذابیت های خاص این هنر خواهید شد. ویترای یک هنر است که هر شخص می تواند مطابق با توانایی و ظرفیت هنری خود طرح های خلاقانه را اجرا کند. تصور کنید یک ظرف شیشه ای را با شکوفه های بهاری رنگ ‌آمیزی کرده ‌اید! چقدر ترکیب رنگ روی این ظرف شیشه ای مجذوب کننده است! حتماً تمایل خواهید داشت که از آن به عنوان یک ظرف دکوری استفاده کنید. این مسئله برای ویترای روی چوب یا ویترای روی سفال هم وجود دارد.

با توجه به مقدمه فوق می توان انتظار داشت که با راه اندازی یک کارگاه ویترای و برنامه ریزی دقیق برای تولید محصولات زیبا مخاطبان زیادی را به سمت این لوازم و وسایل جذب خواهید کرد؛ که در نهایت موجب افزایش فروش و رونق کارگاه هنری خواهد بود. کسب درآمد از کارگاه هنر ویترای، یک ایده کارآفرینی است و برای شروع به سرمایه زیادی نیاز نیست. خانم های خانه دار می توانند از هنر ویترای در خانه کسب درآمد کنند. سرمایه کافی برای این کار را باید در جهت خرید رنگ ویترای، قلم مو، ظروف خام شیشه ای و سفالی و بازاریابی اینترنتی صحیح اختصاص دهید. اگر محصولات متنوع تولید کنید، در مدت کوتاهی به سودآوری دلخواه خود می رسید.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 2 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
هنر ویترای و خلاقیت بر روی شیشه
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)