واتساپ
هدایای تبلیغاتی

صنایع دستی تبریز

صنایع دستی تبریز از بهترین دست سازهای کشورمان بشمار می رود. علاقه مندان به هنرهای ایرانی می توانند جدید ترین محصولات را در سایت صنایع دستی تبریز مشاهده کرده و خرید مطمئنی را تجربه نمایند. محصولات مختلفی از شهرهای دیگر مانند صنایع دستی اصفهان در تبریز بفروش می رسد.بطور مثال میناکاری تبریز در اصفهان و لالجین همدان تولید شده و برای مشتریان گرامی ارسال می شوند. خرید صنایع دستی تبریز و دست سازهای ایرانی هم به منظور استفاده شخصی و هم برای تهیه هدایای مناسبتی در ایام سال پیشنهاد می گردد. اگر تمایل داشته باشید که بدانید صنایع دستی آذربایجان چیست؟ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تماس با واحد فروش: 09019277512

سوغات و صنایع دستی تبریز

سوغات و صنایع دستی تبریز نماد بهترین دست سازهای کشورمان است. متنوع ترین و جدیدترین صنایع دستی ایرانی را می توانید از طریق بازارچه دائمی صنایع دستی تبریز و یا سایت و اپلیکیشن آن دنبال کنید.فروش اینترنتی صنایع دستی تبریز براحتی برای مشتریان در سراسر استان آذربایجان شرقی امکان پذیر است. همچنین شما می توانید لیست قیمت صنایع دستی اصفهان را نیز در اختیار داشته و از هر کجای کشور بهترین ها را سفارش دهید.

فروشگاه صنایع دستی تبریز

صنایع دستی تبریز چیست؟ صنایع دستی و سوغات شهر تبریز جزو وسایل تزیینی و مصرفی هستند که همه چیز آنها ریشه در تاریخ، فرهنگ و آداب و رسوم مردم این منطقه دارد. از نوع طراحی، متریال های به کار رفته، مدل های مختلف صنایع دستی گرفته تا نوع کاربردی که برای آنها در نظر گرفته اند همگی دلیل خاصی دارند و صرفا سلیقه ای نبوده است. اگر به تبریز سفر کردید، حتما در کنار جاهای دیدنی این شهر به بازار صنایع دستی تبریز و فروشگاه های آن سر بزنید و از آنها خرید کنید. فروشگاه صنایع دستی تبریز هم بصورت اینترنتی و هم بصورت فیزیکی برای خرید محصولات ایرانی در نظر گرفته شده است. در ادامه لیست صنایع دستی تبریز را به همراه جزئیات و توضیحات مختصر مشاهده خواهید کرد.

اپلیکیشن صنایع دستی

خرید صنایع دستی تبریز

اگر مشغول تحقیق درباره صنایع دستی تبریز هستید یا قصد دارید با کسب اطلاعات، گزینه ای که بیشتر از همه می پسندید را خریداری کنید، در این مطلب به سوال شما پاسخ داده ایم و کلیه محصولات صنایع دستی شهر تبریز را لیست کرده ایم. خرید میناکاری اصفهان و البته برخی دیگر از محصولات صنایع دستی نصف جهان در شهر تبریز و دیگر شهرهای استان آذربایجان شرقی از رونق خوبی برخوردار بوده است. از این رو سفارشات عمده ایی به کارگاه های تولیدی در اصفهان داده می شود.صنایع دستی تبریز یکی از فاخرترین نمونه های صنایع دستی ایران است که لیست جامعی از آن را برای شما تهیه کرده ایم. خرید صنایع دستی تبریز براحتی از فروشگاه ها و سایت های آنلاین معتبر برای مشتریان گرامی در سراسر کشور امکان پذیر است.

سایت صنایع دستی تبریز

در سایت صنایع دستی تبریز شما می توانید براحتی محصولات مختلف را بصورت کامل مشاهده کرده و اطلاعات دقیقی بصورت تصاویر، فیلم، و پادکست در اختیار داشته باشید. هنرمندان و صنعتگران عزیز می توانند محصولات خود را در اپلیکیشن و سایت صنایع دستی تبریز معرفی کرده و پلتفرم مناسبی برای معرفی محصولات خود به علاقه مندان دست سازهای ایرانی داشته باشند.

سفالگری در بسیاری از شهرهای ایران انجام میگیرد اما با خاک سفید اصالتی تبریزی مربوط به شهر زنوز و کوزه کنان دارد. سفالگری با خاک سفید (برخلاف خاک قرمز در سراسر کشور) از صنایع دستی تبریز است که سابقه پیدایش آن به حدود 60 سال می رسد. در این حالت تمامی مراحل ساخت ظروف سفالی به شکل سنتی است. ظروفی که به این شیوه تولید می شوند عمدتا شامل پارچ، قندان، بشقاب، فنجان، کاسه و غیره است.سفال تبریز با دو نوع لعاب ساخته می شود. لعاب شفاف بی رنگ و لعاب شفاف فیروزه ای که از رایج ترین نمونه های لعاب گذاری بر روی سفال های تولید شده هستند. تکنیک های مختلفی روی سفال خاک سفید انجام می شوند تا در نهایت ظرف مورد نظر به کمک روش های مختلف مثل نقاشی، کنده کاری، مشبک کاری و کنده کاری ساخته شود. با توجه به وجود معدن خاک سفید در روستای زنوز شهرستان مرند، این شهر و منطقه را به عنوان مرکز اصلی سفالگری با خاک سفید در کشور می دانند.

صنایع دستی اصفهان در تبریز

صنایع دستی اصفهان در تبریز و دیگر شهرهای کشورمان دیده می شود. با تحقیق درباره صنایع دستی تبریز به این نتیجه می رسیم که در قرن سوم هجری، زمان سلجوقیان و ایلخانان، آذربایجان مرکز تولید قالی و زیلو بوده است. در ابتدا نقوش مورد استفاده در قالی بافی شامل طرح مینیاتورهای نسخ خطی خمسه نظامی اثر قاسم علی و غیره بود. هنر قالی بافی سیر تکاملی و پیشرفت خود را تا دوره تیموریان و سپس صفویه طی کرد. در آن دوران نقوش مورد استفاده در قالی بافی به طرح سجاده، ترنج، گل و بوته، حیوانات و گل شاه عباسی تغییر پیدا کرد و تنوع رنگ ها و بکارگیری ابریشم، بر زیبایی و ارزش آن افزود.قالی بافی و زیلوبافی در تبریز از زمان ایلخانان و بعد از آن رواج شده و مرکز تجارت آن بوده است. امروزه اگر چه قالی بافی در شهرهای دیگر ایران مخصوصا شهرهای اصفهان نظیر کاشان هم رواج دارد اما حفظ و احیای این هنر را مدیون هنرمندان تبریزی هستیم. امروزه هم یکی از مراکز مهم تولید قالی و زیلو همین شهر تبریز است و به لطف صادرات گسترده، نیروی کار زیادی مشغول هستند. امروزه خرید صنایع دستی اصفهان در تبریز براحتی از طریق سایت و رسانه های اجتماعی امکان پذیر است.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

سوزن دوزی یکی از صنایع دستی تبریز و نوعی هنر رودوزی، مربوط به بخش ممقان با فاصله حدود 50 کیلومتر از تبریز است. با توجه به سیر نزولی این هنر در طی سالیان اخیر تعداد علاقه مندان به این هنر کاهش پیدا کرد تا اینکه به همت سازمان صنایع دستی مجددا رونق گرفت. امروزه بجای ابریشم طبیعی از ابریشم مصنوعی استفاده می کنند. نخ های ابریشمی یا ابریشم مصنوعی روی متقال یا پارچه دبیت مشکی کار می شوند. کاربرد اصلی سوزن دوزی در گذشته ساخت کلاه محلی بوده اما امروزه برای تولید رومیزی، جلیقه بافی، زیر لیوانی، کیف و کفش بافی و همچنین کمربند استفاده می کنند. طرح و نقش هایی که هنرمندان سوزن دوزی تبریزی استفاده می کنند عمدتا شامل گل و بوته است و به طور کلی حاصل ذهن خلاق هنرمند و الهام گیری از محیط و شرایط زندگی افراد است.

پیج صنایع دستی اصفهان

پیج صنایع دستی اصفهان نه تنها عرضه کننده بهترین محصولات هنرمندان نصف جهان است، بلکه صنایع دستی دیگر شهرهای کشورمان را نیز معرفی می کند. برخی از صنایع دستی مانند قلم زنی در شهرهایی مانند اصفهان،تبریز و شیراز در مکاتب خاصی دنبال می گردد. که با توجه به سلیقه مشتریان سفارش داده می شوند.

صنایع دستی قلم زنی تبریز که به هنر کنده کاری نقوش مختلف روی ظروفی از جنس مس، طلا، نقره، برنج و غیره به کمک قلم و ضربات چکش می گویند یکی از صنایع دستی فلزکاری تبریز است. قلمزنی روی مس از صنایع دستی مسی تبریز به حساب می آید. در هنر قلمزنی ابتدا داخل ظرف یا زیر ظرف و سینی را قیراندود می کنند تا صدای ضربات قلم که به پشت کار برخورد می کنند کمتر شود و بدنه هم سوراخ نشود.پس از آن با انتخاب قلم مناسب و وارد ساختن فشار دست (به جای ضربات چکش در سبک قلمزنی اصفهان)، شیار و نقش های مختلف با شدت های گوناگون پیاده سازی می شوند. قلم هایی که در قلمزنی تبریز استفاده می شوند عمدتا از نوع سایه و نیم بر هستند. پس از اینکه شیارها مشخص شدند، قیر را جدا کرده و داخل شیارها را با گرد زغال پر می کنند. در نهایت با روغن جلای سیاه کل ظرف را می پوشانند تا قسمت های قلمزنی شده به فرم خط تیره و مشخص در بیایند.

از جمله صنایع دستی تبریز کفش دوزی است که قدمت بسیار زیادی دارد. انواع کفش هایی که در تبریز ساخته می شوند شامل نعلین، قندره، سگکی، صندلی، گیوه و ارسی و همچنین دهان دو لچه ای است.از جمله صنایع دستی چوبی تبریز می توان به کنده کاری اشاره کرد. کنده کاری به دو شکل معرق کاری و منبت کاری است که همراه با طرح و نقوش مختلف حاصل از خلاقیت و ذوق استاد سازنده و یا طرح های سفارشی است.

نمایندگی فروش صنایع دستی

برخی از فروشگاه ها در تبریز بدنبال نمایندگی فروش صنایع دستی از اصفهان می باشند. خرید محصولاتی مانند فیروزه کوبی روی مس،میناکاری، معرق کاری،گلیم،جاجیم و … می تواند برای فروشگاه های حضوری در شهر تبریز یا شهرهای دیگر آذربایجان شرقی سودآور و مفید باشد. اعطای نمایندگی فروش صنایع دستی در هر حوزه ایی باید با هماهنگی کارگاه تولید کننده انجام گردد.

یکی از انواع صنایع دستی در تبریز گلیم بافی است. گلیم به زیرانداز و پوشش های ابریشمی یا ساخته شده از پشم گوسفند، ابریشم یا موی بز می گویند. در گذشته کاربرد گلیم متفاوت بوده و عمدتا برای پوشش کف زمین، دیوار یا روانداز حیوانات اهلی باربر استفاده می کرده اند. امروزه بیشتر جنبه تزییناتی پیدا کرده و برای پوشش دادن بخش هایی از کف منزل بکار می گیرند. گلیم بافی از جمله صنایع دستی شهرستان تبریز، مراغه، هشترود و میانه است. طرح شاهسون مهمترین طرح گلیم است که از مشخصه های آن می توان به طرح و نقوش برجسته و بزرگ، رنگ های ملایم و جداسازی طرح با نوارهای باریک است.معرق کاری که قبل از اسلام به عنوان موزاییک سازی رواج داشته از قرن 6 و در دوران سلجوقیان پدید آمد است. پیدایش هنر معرق کاری با ساخت کاشی های معرق کاری شده بود که تا قرن نهم و دهم رشد و محبوبیت زیادی پیدا کرد. در این دوران شهرهای کاشان، هرات، آران و بیدگل، سمرقند و اصفهان جزو شهرهای اصلی معرق کاری بوده اند. این هنر از صنایع دستی چوبی تبریز به شمار می رود.

منبت کاری یکی دیگر از صنایع دستی چوبی تبریز به حساب می آید که تفاوت کمی هم با معرق کاری دارد. منبت کاری به کلیه فعالیت های کنده کاری و حکاکی بر روی چوب می گویند که موجب برجستگی و حجیم کاری خواهد شد که قدمتی 1500 ساله دارد. اما هنر معرق کاری متفاوت است. معرق که به معنای وصله در زبان عربی معنا می شود به اتصال قطعات کوچک چوب به یکدیگر می گویند. از طرفی منبت کاری فقط بر روی چوب ولی در معرق کاری از سنگ و چرم نیز استفاده می کنند. یکی از زیباترین صنایع دستی های شهر تبریز که یک اثر هنری خاص نیز محسوب می گردد، نگارگری است. نگارگری از زمان انسان های اولیه که با کشیدن نقش و نگار روی دیوار با یکدیگر صحبت می کردند و آثار مختلف بر جای می گذاشتند شروع شده است. به طور کلی تاریخچه نقاشی به مراتب بیشتر از تاریخ پیدایش خط و زبان نوشتاری است.

از صنایع دستی معروف تبریز، چرم بافی یا چرم دوزی است به نحوی که تبریز را پایتخت صنعت چرم و کفش می دانند. شهر تبریز کارگاه ها و مراکز تولید زیادی برای تولید محصولات چرمی به شیوه صنعتی و سنتی یا دست دوز دارد. چرم بافی تبریز شهرت جهانی دارد و انواع محصولات چرم سبک و سنگین تولید می گردند. بد نیست بدانید که حدود 90% کل محصولات چرمی دست دوز کشور، تبریزی هستند. قدیمی ترین نمونه آن با قدمت 5 هزار ساله در موزه شهر تبریز است. چرم مرغوب و دوخت استادانه و با ذوق و هنر تبریز دلیل معروف شدن آن است.از جمله صنایع دستی تبریز فرش بافی است که تاریخ پیدایش آن مربوط به قبل از دوران صفویه است. شورای صنایع دستی هم شهر تبریز را به عنوان مرکز جهانی فرش بافی انتخاب کرده و شهر آن زبانزد است. با توجه به اینکه در فرش بافی تبریز از پشم و ابریشم استفاده می کنند و تار فرش عمدتا پنبه ای و مقاوم است، قالی بافی این خطه شهرت بسیار زیادی پیدا کرد. پشم به کار رفته در فرش های تبریز از بخش های منطقه ماکو و ابریشم آن را از تهران و خراسان تأمین می کنند. یکی از عوامل زیبایی و جلب توجه کننده در فرش بافی، به ذوق و هنر اساتید بافنده در ایجاد نقش های جدید و متنوع و همچنین تنوع زیاد رنگ است. فرش بافی تبریز به زیبایی هر چه تمامتر این مورد را به حد اعلاء رسانده است. با توجه به اینکه در رنگرزی فرش های تبریز از آب شور استفاده می کنند، پرزها حالت براق به خود نمی گیرند. طرح های معروف صنایع دستی تبریز قالی بافی، طرح های درختی، باغی یا گلستانی، اسلیمی ترنج دار، مستوفی، ماهی یا هراتی و غیره هستند.

ورنی یا سوماک بافی از جمله صنایع دستی ایران تبریز است که جنس آنها پنبه، ابریشم یا کنف است. ورنی را به شکل زیرانداز یا روانداز استفاده می کنند که بین عشایر به گلیم عشایری هم شهرت دارد. ورنی را گلیم یک رو و بدون پرز هم می دانند. ورنی بافی توسط زنان و دختران عشایر و روستانشینان تبریز انجام می گیرد و کل نقشه به شکل ذهنی است.ورنی بافی از جمله صنایع دستی تبریز است که رونق آن در زمان قشلاق است تا استراحت بیشتری داشته باشند. طرح های معروف ورنی بافی شامل پیچ بافی، جناغی و هندسی هستند. جالب اینجاست که ورنی یا سوماک از لحاظ بدون گره بودن شبیه به گلیم و از لحاظ مدل طرح و نقش ظاهری به قالی شباهت دارد. ورنی قابل تولید و بافت در انواع رنگ های پیازی، آبی روشن، سرمه ای، سفید، لاکی و پیازی را دارد. امروزه از ورنی بافی برای پشتی استفاده می کنند.

جاجیم بافی به عقیده بسیاری از افراد یکی از صنایع دستی در تبریز است که توسط عشایر کوچ نشین و با ترکیب رنگ های مختلف نخ های ظریف پشم و پنبه و یا ترکیبی از این دو ساخته می شوند. جاجیم ها دو رو هستند و پرز ندارند و در فصول سرد سال کاربرد بسیار زیادی داشته است. طرح و نقوش بکار رفته در هنر جاجیم بافی، هندسی است که می توان به چهار گل، پنجه ای، خشتی و گل آفتابگردان اشاره کرد. از جمله رنگ های بسیار پرکاربرد جاجیم بافی از صنایع دستی تبریز می توان به آبی و قرمز و سبز و سیاه اشاره کرد. دقت داشته باشید که جاجیم های بدون طرح  و نقوش، جاجیم موج نام دارند.در مورد صنایع دستی تبریز، هنر باتیک یا چاپ کلاقه ای (کلاغه ای) را نام می برند که کاربرد آن تزیین سازی و رنگ آمیزی کردن پارچه های مختلف است. این هنر در شهر اسکو رواج گسترده تری دارد. از جمله محصولات بافتنی که به کمک این روش چاپ تزیین می شوند می توان به شال، روسری، روتختی، تابلو دیواری، لباس، رومیزی، کیف و غیره اشاره نمود. در چاپ کلاغه ای که از مدل های رنگرزی سنتی است، هر دو روی محصول یکسان نقش می خورند و تار و پود را با واکس می پوشانند. رنگ های گیاهی مثل روناک، زردچوبه، پوست انار و اسپرک در این نوع صنایع دستی تبریز از همه رواج بیشتری دارد.

در مورد صنایع دستی تبریز، سبدبافی را باید یکی از قدیمی ترین ها در نظر گرفت که علاوه بر تبریز در روستای کشکسرای شهر مرند هم بسیار معروف و پر رونق است. این هنر در سال 1394 به ثبت ملی هم رسیده و امروزه یکی از سوغاتی ها و هدایای مهم شهر تبریز است. چوب به کار رفته در سبدبافی تبریز، چوب موسون یا ساقه گندم است. ارزش هنری بالای این کار به استفاده از رنگ های طبیعی و تولید در سایز و اندازه های مختلف با کاربرد روزانه است. در قدیم از این سبدها برای حمل وسایل سبک، میوه یا نان استفاده می کرده اند اما امروزه جنبه تزیینی آن بیشتر شده است.چند نمونه از صنایع دستی تبریز در عصر کنونی که جدید هستند، تابلوهای ترام سنگ بوده که در آن به کمک سنگ های بسیار ریز، به شکلی هنرمندانه، چهره اشخاص معروف و برجسته را به تصویر می کشند. صابر اصغری را به عنوان ابداع کننده این نوع از صنایع دستی تبریز می دانند و بخش زیادی از آنها در پارک مفاخر این شهر به چشم می خورد.

نقره سازی و نقره کوبی

نقره سازی از سال 1915 که از ترکیه به ایران آمد تا کنون در ایران، شهر تبریز، رواج داشته است. در نقره سازی تبریز، اکثرا زیورآلات و ظروف کاربردی و تزیینی مثل آینه و شمعدان و همچنین قاب عکس تولید می کنند که کیفیت بسیار بالایی دارد. نقره کوبی از بهترین صنایع دستی تبریز است که در آن بر روی نقره با عیار مشخص، کنده کاری انجام می دهند. بد نیست بدانید که نقره کوبی تبریز دارای مهر اصالت تولیدات صنایع دستی از سازمان یونسکو جهانی است. معمولا نقره کوبی عمدتا روی دانه های تسبیح انجام می گیرد که از آبنوس، صندلوس و هسته میوه آووکادو ساخته شده اند. پس از سوراخ کاری این دانه ها داخل آنها را با نقره خالص پر می کنند و به این دانه ها در زبان مردم عادی، کشکول گفته می شود.نقره کوبی از صنایع دستی تبریز با اهمیت بسیار بالاست. این هنر علاوه بر تسبیح بر روی پایه فندک، تابلو، استکان، پیپ و عصا هم انجام می گیرد. نقره کوبی تبریز در دسته صنایع قلمزنی است. این هنر در گذشته بر روی شمشیر و زره انجام می گرفت که امروزه بر روی چوب هم انجام می شود.از جمله صنایع دستی تبریز، زیورآلات سنتی است که در ساخت آنها از طلای با عیار بالا تا نقره با عیار پایین استفاده می کنند تا تمامی مردم توان خرید کافی برای زیورآلات داشته باشند. در بازار صنایع دستی تبریز می توانید نمونه های بسیار زیادی زیورآلات سنتی تبریز را مشاهده کنید.

بازار صنایع دستی تبریز

مرکز خرید صنایع دستی تبریز در این شهر بازارهای سنتی و قدیمی این شهر هستند که سالیان طولانی است در این زمینه فعالیت دارند. از جمله بازارهای تبریز در زمینه فروش صنایع دستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بازار بزرگ هنر و صنایع دستی

این مرکز خرید در محله بازار و بزرگراه چایکنار قرار گرفته که از نظر وسعت، تنوع و دسترسی به مراکز دیدنی تبریز مثل موزه مشاغل، بازار تبریز و بازار مشروطه جزو بهترین مراکز خرید و فروش صنایع دستی تبریز به شمار می رود. در این بازار بزرگ، بازار کفاشان یا باشماخجی با فعالیت در زمینه فروش انواع کفش های دست دوز هم وجود دارد که قطعا توصیه می کنیم به دیدن این بخش از بازار هم بروید.

بازار بزرگ امیریه

بازار بزرگ امیریه به عنوان مرکز صنایع دستی تبریز از مرحله ساخت و تولید تا عرضه و فروش است که در خیابان دارایی و کوچه مجتهدلر واقع شده است. بازار بزرگ امیریه تبریز را می توان مرکز و معدن فروش صنایع دستی نقره و مس تبریز و همچنین مرکز فروش محصولات منبت کاری، معرق کاری و چوب دانست. البته علاوه بر خرید صنایع دستی تبریز می توان سوغاتی هایی مثل چرم و لباس های محلی نیز از داخل بازار تهیه کنید.

بازار صنایع دستی تبریز

از فروشگاه های بسیار معروف صنایع دستی تبریز، بازار صنایع دستی یا فروشگاه بوخچا است که در محله بازار تبریز و خیابان صادقیه قرار دارد. این فروشگاه نیز علاوه بر تنوع بالا، دسترسی عالی به تمام مراکز مهم و دیدنی شهر دارد و بهترین نمونه صنایع دستی تبریز را در هر دسته و شاخه مشاهده خواهید کرد.

فروشگاه آتایار

فروشگاه آتایار هم به عنوان مرکز خرید مهم و بسیار معروف صنایع دستی تبریز است که واقع شده در محله بازار تبریز و خیابان دباغ خانه است. با انتخاب فروشگاه آتایار هم می توانید صنایع دستی مخصوص تبریز را خریداری کنید و هم به سایر نقاط دیدنی و گردشگری شهر دسترسی خوبی داشته باشید.

خرید آنلاین صنایع دستی تبریز

صنایع دستی ایران تنوع بسیار بالایی دارند و شهر تبریز با سابقه بسیار طولانی در این زمینه، یکی از طلایه داران محسوب می شود. فروشگاه صنایع دستی اصفهان به منظور رفاه حال خریداران عزیز و گرامی و مشتریان دائمی خود، اقدام به فروش صنایع دستی تبریز در برخی شاخه های بسیار مهم نموده است.با فروش اینترنتی صنایع دستی تبریز این امکان فراهم شده تا علاقه مندان به هنر و صنایع دستی در هر نقطه از کشور به شکل آنلاین خرید خود را انجام دهند. تمامی محصولات با گارانتی اصالت و مرغوبیت به فروش می رسند تا خیالی آسوده داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی رایگان با همکاران ما تماس بگیرید.

قیمت صنایع دستی تبریز

قیمت صنایع دستی تبریز به دلیل درجه کیفی بسیار بالا نسبت به نمونه هایی که در سایر شهرها و با الگوبرداری تولید شده اند بالاتر است. قیمت گذاری بر روی صنایع دستی به هیچ وجه نمی تواند بیان کننده میزان زحمت و دقت اساتید و عشق کاری آنها در زنده نگه داشتن این محصولات باشد. فروشگاه صنایع دستی اصفهان به منظور ترویج و حمایت از صنایع دستی این خطه از کشور عزیزمان، اقدام به فروش صنایع دستی تبریز با قیمت مناسب نموده تا تمامی علاقه مندان امکان خرید داشته باشند. برای مشاهده محصولات صنایع دستی این شهر می توانید از طریق سایت و یا تماس با همکاران ما اقدام کنید.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 6 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
صنایع دستی تبریز و آذربایجان شرقی چیست؟
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)