هنر لوکس مس و پرداز

هنر لوکس مس و پرداز اصفهان الهام گرفته از میناکاری نصف جهان می باشد که در سال های اخیر توانسته نظر بسیاری از علاقه مندان به صنایع دستی ایرانی را جلب کند. طرح های استفاده شده در هنر لوکس مس و مینا سنتی و نشات گرفته از فرهنگ اصیل ایرانیست. شما می توانید انواع گل های شاه عباسی که بر روی ظروف نقاشی می گردد را طراحی دیگر محصولات صنایع دستی ایرانی مشاهده نمائید. عمر هنر لوکس مس و نقاشی اصفهان زیاد نیست , اما یادآور می شویم که محصولات تولید شده , تلفیقی از هنرهای مسگری، میناکاری و نقاشی ایرانی با قدمت طولانی می باشند. خرید صنایع دستی مس و پرداز می تواند جایگزین خوبی بجای کالاهای واردانی باشد. همچنین هنر لوکس صنایع دستی نه تنها مورد توجه هموطنان عزیز می باشد , بلکه برای مشتریان خارج از کشور نیز جذابیت بالایی دارد. مس و پرداز هنر نوین صنایع دستی ایران بشمار می رود.

تماس با واحد فروش: 09019277512

هنر لوکس مس و پرداز اصفهان حقیقتا یکی از زیباترین و جدیدترین هنرهای صنایع دستی ایران است که تلفیقی از مسگری، نقاشی و میناکاری به شمار می رود. که با تنوع زیاد در طرح، رنگ، نقش و ظروف، توجه علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب کرده است. فروشگاه صنایع دستی اصفهان با سالیان طولانی فعالیت و تجربه در زمینه ی صنایع دستی این بار با فروش ظروف مرغوب مس و پرداز در خدمت شماست.

هنر لوکس مس و پرداز اصفهان

هنر لوکس مس و پرداز اصفهان که تلفیقی از هنرهای میناکاری، مسگری و نقاشی بر روی ظروف مسی است به آن هنر لوکس مس و نقاشی اصفهان و یا هنر لوکس مس و مینای اصفهان نیز گفته می شود که حاکی از دخالت هنر دست اساتید مختلف صنایع دستی در این ظروف است. هنر لوکس مس و پرداز اصفهان Copper and Pardaz Paint ، هنر نوپا و بدیع ایرانی در صنایع دستی ایرانی بشمار می رود. مراحل ساخت ظروف مس و پرداز کمی با مراحل ساخت ظروف میناکاری متفاوت می باشد که به آن بصورت اجمالی خواهیم پرداخت. شما می توانید در پیج صنایع دستی اصفهان اطلاعات بیشتری راجع به ظروف مس و نقاشی بدست آورید. برای خرید اینترنتی مس و پرداز می توانید از سایت یا اپ صنایع دستی فروشگاه اقدام نمائید.

اپلیکیشن صنایع دستی
هنر لوکس مس و پرداز اصفهان

هنر لوکس مس و مینا

به دلیل اینکه هنر لوکس مس و مینا ی اصفهان از شاخه ی هنر اصیل و کهن میناکاری است، به هنر مس و مینا نیز معروف شده با این حال با وجود شباهت هایی که در مراحل ساخت ظروف هنر لوکس مس و پرداز اصفهان وجود دارد باز هم تفاوت های عمده ای در طرح نهایی وجود خواهد داشت که شاید از نظر برخی علاقه مندان حتی زیباتر و متنوع تر از هنر میناکاری نیز باشد. هنر لوکس مس و پرداز اصفهان یقینا نسبت به هنر میناکاری، قدمت و اصالت بسیار کمتری دارد و هنری بدیع و ابداعی به شمار می رود با این حال شاهد تنوعات بسیار زیادی در طرح و نقش و رنگ هستیم و شاید به تعبیری درست باشد که هنر لوکس مس و پرداز اصفهان را جلوه ی مدرن و امروزی میناکاری بنامیم که هنوز زمینه ها و ظرفیت های بسیار زیادی از آن برای افزایش تنوع و زیبایی و تأثیرگذاری باقی مانده است.

یکی از دلایل اصلی پیدایش هنر لوکس مس و پرداز اصفهان با وجود زیبایی های بی نظیر هنر میناکاری، تنوع طلبی، تجربه ی حس خلاقیت و ابداع گری در این هنر بود که با معرفی هنر لوکس مس و پرداز اصفهان کاملا این نیاز مرتفع گردید و اتفاقا از استقبال بسیار خوبی نیز برخوردار شد به نحوی که امروزه نمونه های بسیار مرغوب و اصیل آن مانند مس و نقاشی یا هنر لوکس مس و پرداز شاهین شیرازی در فروشگاه صنایع دستی اصفهان با قیمتی باورنکردنی و مرغوبیت در حد اعلی به فروش می رسد.

مسی که برای میناکاری استفاده می شود متفاوت از جنس و نوع مسی است که باید برای هنر لوکس مس و پرداز اصفهان بکار گرفته شود. به عنوان مثال مس بکار رفته در مس و پرداز باید ضخامت بیشتری داشته باشد تا توان تحمل نقاشی های منحصر بفرد این هنر و همچنین مقاومت بالا در طی گذشت زمان از خود نشان دهد. تفاوت هایی در مس بکار رفته در ظروف مس و پرداز اصفهان با سایر محصولات هنری وجود دارد. بطور مثال رنگ های استفاده شده در طراحی هنرلوکس ظروف مس و پرداز با میناکاری روی مس متفاوت است.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

هنر لوکس مس و نقاشی

هنر لوکس مس و نقاشی ظاهر بسیار زیبا و براقی دارد که با توجه به مراحل ساخت آن می تواند با محصولات میناکاری اصفهان متفاوت باشد. لایه یا روکش پلی استری که برای این نوع ظروف استفاده می شود به شکلی است که هم ظاهری براق و بسیار زیبا به ظروف خواهد داد و هم مقاومت آنها را در برابر رطوبت و نور خورشید افزایش می دهد. همچنین فلز مس بکار رفته در هنر لوکس مس و پرداز اصفهان خاصیت چکش خواری بسیار بهتری دارد و بهتر به آن می توان شکل داد به همین دلیل نه تنها زیبایی نقاشی و نمود ظاهر مسی رنگ ظروف سبب زیبایی بی حد و حصر آن شده بلکه شکل هنرمندانه ی ظروف نیز بی تأثیر نیست!

ظروف مس و پرداز بسیار زیبا و چشمگیری که در فروشگاه بازار مینا مشاهده می کنید محصول هنر دست اساتید زبردست و برجسته ی میناکاری، مسگری و نقاشی است که به کمک دست به ساخت این شاهکار هنری می زنند که الحق و الانصاف نمونه ی آن در بین صنایع دستی ایرانی یافت نمی شود و قطعا با پتانسیل ها و پیشرفت هایی که خواهد داشت از این نیز بهتر خواهد شد.

هنر لوکس مس و پرداز اصفهان

مراحل ساخت ظروف مس و پرداز اصفهان

برای آشنایی شما عزیزان با پروسه ی ساخت ظروف هنر لوکس مس و پرداز اصفهان، این مراحل را در اینجا ذکر می کنیم تا پس از آن به بیان تفاوت های آن با هنر اصیل میناکاری بپردازیم. اگر بدنبال صنایع دستی ارزان در تهران , اصفهان و شهرهای دیگر کشور هستید می توانید ظروف مس و نقاشی با کیفیت های مختلف را پیدا کنید.

هنر لوکس مس و پرداز اصفهان

هنر لوکس صنایع دستی

هنر لوکس صنایع دستی برای مشتریان ایرانی در نظر گرفته شده تا بجای محصولات لوکس و غیر ضروری خارجی بتوانند با ظروف ساخت داخل کشور , محیط منزل و محل کار و خود را زیباتر از قبل کنند.

 • خمکاری مس: در این مرحله از تولید ظروف مس و پرداز یا مس و مینا، ابتدا ظرف مسی با ویژگی هایی که گفته شد به کمک استادکار مسگر به شکل مورد نظر تشکیل می شود به عنوان مثال ظروف قوری، آینه و شمعدان، تنگ، صراحی و سایر ظروف مس و نقاشی یا مس و پردازی که در فروشگاه بازار مینا به چشم می خورند در این مرحله به صورت خام تشکیل شده اند.
 • نقاشی به کمک استادکار نقاش : در این مرحله از هنر لوکس مس و پرداز اصفهان، نقاش برجسته و ماهر با توجه به سفارش مشتری، طرح و نقاشی مورد نظر را در رنگ های متناسب بر روی ظرف مسی پیاده سازی می کند که رنگ ها همان رنگ های میناکاری است اما تنوع آن به شدت بیشتر است. به هر میزان دقت و ظرافت و جزئیات بیشتر در مس و نقاشی بیشتر باشد، ارزش مادی و معنوی و زیبایی نهایی کار بیشتر خواهد بود و چون تفاوت اساسی میناکاری با هنر لوکس مس و پرداز اصفهان در نقاشی با طرح هایی مثل مرغ و گل و اسلیمی بر روی ظروف مسی است، این مرحله بسیار حائز اهمیت چرا که در غیر این صورت فقط با یک ظرف مسی خام روبرو هستیم.

پیج صنایع دستی اصفهان

ساب زدن: در این مرحله برای اینکه سطح ظروف کاملا صیقلی، بدون برجستگی و براق باشند از دستگاه ساب استفاده می شود تا کلیه ی مواد اضافه و چسبیده شده و همچنین روغن ها از روی سطوح گرفته شوند. این مرحله نیز یکی از مهم ترین مراحل تأثیرگذار در کیفیت و زیبایی نهایی است.

 • پلی استر زنی: مرحله ی نهایی و بسیار مهم در تولید مس و پرداز، پلی استرزنی است تا هم ماندگاری رنگ افزایش پیدا کند و هم بتوانید سطح ظروف را شسته و آن را براق کنید که قطعا براق شدن سطح ظروف ساخته شده از هنر لوکس مس و پرداز اصفهان با پلی استر در زیبایی نهایی آن بسیار تأثیرگذار است ضمن اینکه از افت کیفیت ظروف نیز جلوگیری می کند.

ظروف لوکس مس و پرداز اصفهان با قیمت ایده آل برای مشتریان گرامی سراسر کشور در نظر گرفته شده است. شما می توانید متنوع ترین محصولات هنری مس و نقاشی پرداز را در پیج صنایع دستی اصفهان مشاهده نمائید. هنر لوکس مس و مینا ی اصفهان با تنوع بسیار زیاد می تواند سلیقه های مختلف مشتریان را پوشش دهد.

هنر لوکس مس و پرداز اصفهان

محصولات مس و پرداز اصفهان

هنر لوکس مس و پرداز اصفهان را می توان از لحاظ تنوع محصولات و ظروف، همپای هنر میناکاری دانست. برخی از محبوب ترین ظروف مس و پرداز اصفهان را می توان به آجیل خوری، تنگ، صراحی، سنبلدان، سنگاب، شکلات خوری، قندان، گلدان، کشکول، کاسه، بشقاب و غیره را نام برد که تمامی آنها را می توانید در فروشگاه صنایع دستی تهیه کنید. از نگاه برخی علاقه مندان به هنر میناکاری شاید هنر مس و پرداز اصفهان را بتوان نمونه ای زیباتر و خاص تر دانست که با وجود عمر نه چندان زیاد آن، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است و یکی از صنایع دستی پرفروش ایران به شمار می رود که بزرگ ترین و معتبرترین فروشگاه آن در ایران، فروشگاه صنایع دستی اصفهان است.

هنر لوکس مس و پرداز اصفهان

صنایع دستی مس و پرداز

تفاوت هنر لوکس مس و پرداز اصفهان با هنر کهن میناکاری

صنایع دستی مس و پرداز در طی این چند سال اخیر جایگاه ویژه ایی در بین علاقه مندان به هنرهای دستی ایرانی پیدا کرده است. اکنون که با کلیات هنر لوکس مس و پرداز اصفهان آشنا شدید بد نیست بدانید که چه تفاوتی بین آن و هنر کهن و 5 هزار ساله ی میناکاری وجود دارد:

 • جنس مس به کار رفته در هنر لوکس مس و پرداز اصفهان ضخیم تر و محکم تر است تا متناسب با کار از خود مقاومت نشان دهد.
 • پس از خمش ظروف مسی، لعاب کاری سطوح انجام نمی شود و طرح و نقاشی بلافاصله پس از آن صورت می گیرد که نیازمند دقت و ذوق بسیار زیادی است.
 • مراحلی مثل سوهان زدن و پرداخت در هنر لوکس مس و پرداز اصفهان وجود ندارد.
 • طراحی و نقاشی که بر بدنه ی ظروف مسی قرار دارد وجه تمایز شاخص و بسیار واضح این هنر با میناکاری است.
 • تنوع رنگ بسیار زیادتری نسبت به میناکاری اصفهان مشاهده می شود.
 • در میناکاری طرح ها و نقوش بسیار ظریف طراحی و رسم شده اند که در مس و نقاشی چنین چیزی نیست.
 • طراحی و نقوش در مس و پرداز درشت تر و برجسته تر است و خطوط کمتری بکار رفته است.
 • علاوه بر تنوع، شاهد تضاد رنگی و المان های خاص نیز هستیم که زیبایی بی نظیری به سطح کار می دهد.

قیمت هنر لوکس مس و پرداز اصفهان

قیمت ظروف مس و پرداز با توجه به کار انجام شده بر روی آنها و امضای استادکار برآورد می گردد. قطعا یکی از سؤالاتی که برای شما عزیزان ایجاد می شود در مورد قیمت فروش محصولات مس و پرداز اصفهان است. باید در نظر داشت که ظروف مزین به مس و پرداز قیمت ثابت و مشخصی نداشته و فاکتورهای مختلف تعیین کننده ی قیمت نهایی آنهاست:

 • ضخامت و مرغوبیت مس: مهم ترین عامل در مرغوبیت و کیفیت نهایی محصولات مس و پرداز اصفهان میزان ضخامت مس بکار رفته است که به هر میزان بیشتر و درجه خلوص بالاتری داشته باشد هم نقاشی ها نمود بهتر و بیشتری خواهند داشت و قیمت فروش را بالاتر خواهد برد.
 • طرح و رنگ: طبیعتا تنوع طرح و رنگ و هنرنمایی نقاش هم در زیبایی این ظروف تأثیرگذار هستند و هم ارزش مادی و معنوی آن را افزایش می دهد.
 • برند: برخی از برندهای ساخت محصولات مس و پرداز به دلیل اینکه اعتبار و شهرت بسیار بیشتری دارند طبیعتا قیمت فروش بالاتری هم خواهند داشت.
 • سایز و ابعاد: به هر میزان سایز و اندازه ی ظروف مس و پرداز بیشتر باشد قیمت آنها نیز بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال گلدان مس و پرداز 16 سانتی متری نسبت به گلدان 20 سانتی متری قیمت کمتری خواهد داشت.

توجه داشته باشید که هنر مس و پرداز و ظروف ساخته شده به دلیل زیبایی بی نظیر و مرغوبیت بالا قیمت قابل توجهی دارند که برای خرید آنها به صورت خرد و عمده حتما باید از طریق فروشگاهی معتبر اقدام کنید. متأسفانه به دلیل گسترش جنس های تقلبی و عدم مرغوبیت کالاها، خرید حضوری سخت تر شده و امکان مقایسه ی قیمت ها و دسترسی به تنوع زیاد محصولات مس و نقاشی یا مس و مینا هم مشکل تر شده است.

فروشگاه صنایع دستی اصفهان با تجربه ی سال ها فعالیت و فروش در زمینه ی صنایع دستی مختلف، در زمینه ی فروش محصولات مس و پرداز نیز ورود پیدا کرده است که با رضایت بالای مشتریان و ارائه ی شناسنامه ی محصولات (حاوی اطلاعاتی نظیر نام استاد سازنده، زمان و مکان ساخت، مشخصات ساخت محصول)، مرغوبیت و کیفیت محصولات خود را تضمین می کند. ضمن اینکه در خرید مس و پرداز به صورت اینترنتی امکان مقایسه ی راحت محصولات و قیمت ها نیز وجود دارد. فروشگاه صنایع دستی اصفهان توانسته به خوبی بین کیفیت و مرغوبیت بالا و قیمت تناسب برقرار کند تا از لحاظ قیمت نیز کاملا برای شما مقرون به صرفه باشد. فروشگاه بازار مینا با فراهم ساختن امکان ثبت سفارش به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته راحتی کامل را برای شما به ارمغان آورده است تا در اسرع وقت در بسته بندی کاملا شکیل و زیبا خدمت شما ارسال گردد.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 8 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
هنر لوکس مس و پرداز اصفهان
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)