مسگری در ایران

مسگری در ایران و ظروف صنایع دستی اصفهان برای علاقه مندان به دست سازهای کشورمان ،کاملا شناخته شده است.هنر مسگری برای ساخت ظروف مورد نیاز در زندگی روزمره ما استفاده می شود، از این رو در بین هموطنان عزیزمان کاملا شناخته شده است.فرهنگ استفاده از ظروف مسی در ایران،به سال ها قبل بر می گردد، از این رو خرید محصولات مسی در کشورمان رونق بسیار خوبی دارد.هنر مسگری در اصفهان، تهران ،زنجان و کرمان بصورت تجاری دنبال می شود.مسگری در تهران قدیم بیشتر وجود داشته و حتی محصولات دست ساز این شهر به نقاط دیگر کشور ارسال می شده است.

تماس با واحد فروش: 09019277512

هنر مسگری از صنایع دستی کهن ایران

خرید اینترنتی ظروف مسی بسادگی از فروشگاه صنایع دستی اصفهان انجام می گردد. صنایع دستی بومی جایگاه ویژه ایی در فرهنگ اصیل ایرانی دارد، از این رو در گذشته افراد زیادی در بازار مسگری های اصفهان،تهران و زنجان مشغول به فعالیت بوده اند.اگر قصد دارید با مراحل مسگری آشنا شده و بدانید که شغل مسگری چیست، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مسگری در ایران

هنر مسگری

مسگری در ایران، یک هنر کهن و قدیمی، اما اصیل و بومی محسوب می شود. همه ما کم و بیش ظروف مسی را دیده‌ایم و یا یکی از آنها را در خانه داخل ویترین گذاشته‌ایم. ظروف مسی، سطح درخشان و براق به رنگ قرمز مایل به قهوه ای دارند. ظروف مسی به رنگ قرمز تند خود شهرت دارند و با بهترین و زیباترین طرح و نقش ها ساخته می شوند. قدمت تاریخی این هنر در ایران، بسیار غنی و ارزشمند است. ظروف مسی یکی از مهمترین صنایع دستی پرطرفدار در ایران هستند. این ظروف، کاربردهای زیادی دارند و حتی برای غذا خوردن هم می‌توان از آنها استفاده کرد.فواید ظروف مسی بر کسی پوشیده نیست و تشخیص ظروف مسی اصل می تواند کمک بزرگی در این زمینه به شما داشته باشد.

اپلیکیشن صنایع دستی

جایگاه مسگری در ایران شناخته شده است. فلز مس در کنار فلز آهن، نقره، طلا و تیتانیووم برای خلق آثار هنری بسیار استفاده می‌شود. همه ما با کاربردهای طلا به عنوان فلز مناسب برای زیورآلات آشنایی داریم. کاربردهای آهن را هم می شناسیم. نقره هم برای صنایع دستی نقره و ملیله کاری به کار می رود. فلز تیتانیوم در صنعت جواهرسازی کاربرد دارد. از فلز مس، علاوه بر ظروف مسگری در ایران برای ساخت انواع مفتول سیم و کابل استفاده می شود. مس به راحتی، گرما و جریان الکتریسیته را هدایت می‌کند، بنابراین پرطرفدار و پرکاربرد است. در ادامه این مطلب درباره تاریخچه مسگری در ایران صحبت می‌کنیم و نگاهی بر معروف ترین شهر ایران یعنی اصفهان، در حوزه ظروف و صنایع مسگری خواهیم داشت. در ادامه، ابزارها و لوازم مورد نیاز برای ساخت ظروف مسی را بررسی می‌کنیم و در انتها درباره قیمت ظروف مسی مطالبی را عنوان خواهیم کرد.

مسگری در ایران

تاریخچه مسگری در ایران

اکتشافات باستان شناسی و مطالعات هنر و تاریخ نشان داده اند که تاریخچه مسگری در ایران به حدود پنج هزار سال پیش باز می گردد. اشیا و ظروف مسی که از دوران باستان به دست آمده اند این ادعا را ثابت می‌کنند. این اکتشافات نشان می‌دهند که حتی در قرن ‌های گذشته از فلزات برای ساخت ظروف استفاده می شده است. هم اکنون هم شاهد هستیم که شهرهای اصفهان، کرمان‌، شیراز، کاشان و یزد به ترتیب از رتبه های اول تا پنجم در صنعت مسگری در ایران به شهرت رسیده اند. بررسی تاریخچه مسگری نشان می دهد که شهر اصفهان در این هنر، پرچمدار است. شهرت این صنعت در اصفهان به اندازه‌ای است که بازار مسگرها به صورت مجزا و به طور اختصاصی در تولید انواع ظروف مسی و صنایع دستی مسی فعالیت می کند.

اگر بخواهیم آغاز مسگری در ایران را طبق شواهد تاریخی توضیح دهیم به این صورت است که درست پس از استفاده از مصالح سنگ، چوب و گل برای گذراندن معاش و ساخت وسایل اولیه زندگی، مردمان در قرن ها پیش به سمت استفاده از فلزات گرایش پیدا کردند. آهن و مس جزو اولین فلزاتی بودند که برای ساخت وسایل و لوازم زندگی مورد توجه قرار گرفتند. جالب است بدانید که تاریخچه استفاده از فلز مس به طور کلی طبق شواهد باستان شناسی به حدود سال ۹۵۰۰ قبل از میلاد باز می گردد. تاریخچه ذوب مس و قالب گیری به حدود پنج هزار سال قبل از میلاد باز می‌گردد. کشور ایران جایگاه شناخته شده ای در این تاریخچه غنی و ارزشمند دارد. در ادامه کاربردهای مسگری در ایران را بیشتر می شناسید.

کاربردهای مسگری در ایران بسیار متنوع و گسترده است. مسگری به یک صنعت شناخته شده تبدیل شده است. همانطور که در قسمت بالا هم اشاره کردیم، شهرهای کاشان، شیراز، کرمان و اصفهان در این هنر به شهرت رسیده اند. رایج ترین کاربرد هنر مسگری، یا بهتر بگوییم صنعت مسگری، همان ساخت ظروف مخصوص غذا خوردن و غذا پختن است. انواع قابلمه های مسی، بشقاب مسی، دیگ های مسی بزرگ از قرن های گذشته برای طبخ غذا استفاده می‌ شده‌اند. از دیگر کاربردهای مسگری در ایران، ساخت ظروف مسی تزیینی برای داخل ویترین خانه ها می باشد. گلدان های مسی یا ظروف تزیینی کوچک و بزرگ توسط این صنعت تولید می شوند.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

فلز مس یکی از فلزات گران قیمت در بازار است. مسگری، یک صنعت تقریباً دشوار محسوب می‌شود. برای تولید ظروف مسی، مراحل کار تقریباً به مراحل قالب گیری و ریخته گری شباهت دارد. برای تولید ظروف مسی، شمش مس در کوره در درجه حرارت بالا حرارت می بیند و سپس تحت ضربات چکش قرار می گیرد تا از نظر قطر و ضخامت به حد مورد نظر تبدیل شود. استفاده از دستگاه های پرسکاری و تراشکاری برای مسگری در ایران هم متداول است. برای تولید انواع ظروف و لوازم مسی از مرغوب ترین ورق های مسی استفاده می شود. فلز مس، چکش خوار است و می توان آن را به هر شکل دلخواه درآورد.

مسگری در اصفهان

یکی از شهرهای مهم که در مسگری در ایران شهرت جهانی دارد، شهر اصفهان است. در شهر اصفهان، یک بازار مخصوص به نام بازار مسگرها وجود دارد که در میدان نقش جهان قرار گرفته است. بهترین و متنوع ترین ظروف مسی را می توانید در این بازار خریداری کنید. در شهر اصفهان در برخی از مناطق، معادن مس کشف شده است که این عامل باعث رونق صنعت مسگری در این شهر صنعتی و گردشگری گشته است. بازار مسگرها در اصفهان، هم یک جاذبه گردشگری برای مسافران و توریست ها محسوب می شود و هم شهروندان اصفهانی می توانند ظروف مسی را از آنجا خریداری کنند.

مسگری در ایران در شهر اصفهان تبدیل به یک صنایع دستی پرطرفدار شده است و نه تنها برای ساخت ظروف غذاخوری استفاده می شود، بلکه ورق های مسی با ضخامت باریک برای تزیین سایر صنایع دستی نظیر گلدان ها، سینی مسی یا تابلوهای تزیینی به کار می رود.خرید ظروف مسی اصفهان کمک می کند تا سبک زندگی سالم تری را دنبال کنید.شما با گشت و گذاری در سایت فروشگاه صنایع دستی اصفهان می توانید انواع ظروف مسی جدید را مشاهده کرده و با توجه با نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشید.

مسگری در ایران

لوازم مورد نیاز مسگری

متداول ترین ابزارها و لوازم مورد نیاز برای مسگری در ایران شامل ورق های مسی، چکش ها با اندازه های مختلف و برخی از ابزارهایی نظیر میخ های بزرگ با سر باریک می باشد. برای صنعت مسگری حتماً به کوره ذوب فلزات نیاز است. ظریف ترین نقش ها را میتوان روی ورقه های مسی اجرا کرد.در صنعت مسگری در ایران، علاوه بر ورق مس به عنوان مصالح اولیه، به فلز قلع برای آبکاری و همچنین پودر لحیم کاری هم نیاز است. انواع چکش، انواع سندان، قیچی مخصوص برش ورق های مسی، انواع سوهان، انبر در اندازه های مختلف، دستگاه برش دندانه ای، سایر لوازم مورد نیاز در این صنعت پر رونق هستند. زیباترین طرح و نقش ها با استفاده از چکش و سندان روی ورقه های مسی نازک قابل اجرا هستند. اگر هنرمند دقت و ظرافت را بکار ببرد، می‌تواند ظروف ‌مسی منحصر به فرد را برای کاربردهای مختلف طراحی کند و بسازد. مسگری در ایران همچنان پر رونق است. ظروف مسی به دلیل خاص مناسب برای سلامتی انسان، پرفروش هستند. از دیرباز گفته شده است که غذا خوردن در ظروف مسی به سلامت جسم کمک می کند.

قیمت ظروف مسی

قیمت ظروف مسی با توجه به مدل ظرف، اندازه آن و طرح و نقش هایی که روی ظرف به کار رفته تعیین می شود. اگر برای خرید ظروف مسگری به بازار مراجعه کرده باشید، حتماً به این نکته رسیده اید که هنگام اعلام قیمت ظروف، فروشنده بر اساس وزن ظرف مسی، قیمت را به شما اعلام می کند. از آنجایی که مس در بازار جهانی خرید و فروش می شود، قیمت ظروف مسی هم بر اساس خلوص مس و وزن ظرف به مشتری اعلام می شود. معمولاً قیمت این ظروف بر حسب کیلوگرم محاسبه می شود. قیمت ظروف مسی اصفهان و ظروف مسی زنجان تا حدودی با هم متفاوت است اما قیمت کلی به این بستگی دارد که ظروف یا صنایع دستی مسی چگونه ساخته شده اند. انواع قابلمه های مسی، ماهیتابه، سینی مسی تزئینی، گلدان های مسی یا  انواع دیگ های کوچک و بزرگ مسی، قیمت متفاوتی دارند.

کسب درآمد از مسگری

اگر به ظاهر ظروف مسی نگاه کنید حتماً متوجه زیبایی‌ها و ظرافت‌های خاصی روی سطوح قرمز و براق این ظروف خواهید شد. ممکن است به کسب درآمد از مسگری در ایران فکر کنید. این تصور، دور از دسترس نیست! انواع جام مسی، گلدان های مسی، ظروف مخصوص غذا و صدها نمونه دیگر منابع خوبی را برای کسب درآمد ارائه می‌دهند. اگر در هنر مسگری، مهارتی دارید شاید زمان آن رسیده است که نسبت به توسعه هنر و مهارت خود به طور جدی فکر کنید. صنایع دستی مسی همچنان خاص و پرطرفدار هستند. چه بهتر که کارگاه مسگری در ایران راه اندازی کنید و با سرمایه گذاری مناسب بتوانید آثار هنری مسی منحصر به فرد را بسازید.کسب درآمد از مسگری در ایران بازار پررونقی دارد. می توانید محصولات خلاقانه بسازید و آن را از طریق اینترنت به فروش برسانید. حتی اگر مهارتی در مسگری ندارید می‌توانید به صورت همکاری در فروش آثار کارگاه های مسگری را بفروشید. زیباترین محصولات مسگری در ایران برای فروش به صورت اینترنتی در دسترس هستند. شما حتی می توانید ظروف شیرینی خوری یا آجیل خوری مسی را در بازار پیدا کنید. آنچه از این هنر می آید این است که آنچنان جذاب و کاربردی است که هر وسیله ای را می توان با ورق های مسی ساخت. ظروف مسی معمولاً بر اساس قیمت مس در ازای هر کیلوگرم وزن ظرف، قیمت گذاری می شوند. برای خرید ظروف مسی حتماً فروشگاه های اینترنتی را بررسی کنید تا قیمت حدودی محصولات یا صنایع دستی برای شما بهتر مشخص شود.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 4 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
مسگری در ایران و ظروف صنایع دستی اصفهان
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)