واتساپ
هدایای تبلیغاتی

سوغات و صنایع دستی اصفهان

سوغات و صنایع دستی اصفهان با توجه به فرهنگ اصیل ایرانی طراحی و تولید می شود.تنوع صنایع دستی و همچنین خوراکی های سنتی و محلی ، افراد زیادی را به نصف جهان کشانده است. شما می توانید در بازار نقش جهان انواع صنایع دستی اصفهان را مشاهده و خرید کنید. همچنین کسانی که یارای سفر و حضور فیزیکی در این شهر تاریخی را ندارند، می توانند از طریق سایت و اپلیکیشن فروشگاه، بهترین سوغات اصفهان را سفارش داده و بصورت فوری در هر کجای کشور تحویل بگیرند.سوغات اصفهان در تهران، شیراز، مشهد، تبریز و سایز شهرهای دیگر کشور عزیزمان ، علاقه مندان فراوانی دارد. دست سازهای ایرانی از هر کجای کشور، فارغ از محل تولید، برای علاقه مندان به صنایع دستی ارزشمند می باشند.

تماس با واحد فروش: 09019277512

بهترین سوغات و صنایع دستی نصف جهان

شاید تا به حال این سوال برای شما پیش آمده باشد که سوغات اصفهان چیست صنایع دستی اصفهان کدام است؟فهرست صنایع دستی استان اصفهان طولانیست و شما با جستجویی ساده می توانید لیست صنایع دستی اصفهان را پیدا کنید.ولی برخی از محصولات مانند میناکاری اصفهان، خاتم کاری،فیروزه کوبی،قلمزنی و … از بقیه محبوب ترند. همچنین برخی برندها مانند صنایع دستی آقاجانی اصفهان،حسینی،کریمیان،مسجدی،شیرازی از بهترین تولید کنندگان این شهر می باشند. معمولا سوغات و صنایع دستی اصفهان گران نیست و مسافران این شهر دست خالی برنخواهند گشت.

سوغات صنایع دستی اصفهان

صنایع دستی اصفهان

صنایع دستی اصفهان تنوع بالایی دارد و از این رو برای سلیقه های مختلف طراحی و تولید شده است. سوغات استان اصفهان به دو دسته سوغات خوراکی و سوغات و صنایع دستی اصفهان ( مانند ظروف میناکاری ) تقسیم بندی می گردند که در این مطلب قصد داریم اشاره کوتاهی به سوغاتی های خوراکی و سپس به توضیح کاملی در رابطه با سوغاتی های صنایع دستی اصفهان ارائه کنیم. خرید هر یک از این صنایع دستی به عنوان سوغات، ارزشمندترین کادو و یادگاری از این شهر است.محصولات صنایع دستی اصفهان از هر کجای کشور قابل سفارش می باشند.

اپلیکیشن صنایع دستی

سوغات و صنایع دستی اصفهان را می توان یکی از زیباترین و متنوع ترین سوغاتی های صنایع دستی کشور نامید جایی که اکثریت صنایع دستی کشور در این شهر به وجود آمده اند یا به لطف پایتخت بودن شهر اصفهان در دوران صفویه، رونق و رشد چشمگیری پیدا کردند. وقتی به اصفهان سفر می کنید در کنار بازدید از جاذبه های گردشگری بسیار متعدد و زیبای آن، خرید سوغاتی صنایع دستی اصفهان نیز نباید فراموش شود. در مورد سوغات و صنایع دستی اصفهان می توان از دو منظر به آن نگاه کرد؛ سوغاتی های خوراکی و سوغاتی های صنایع دستی.

سوغات صنایع دستی اصفهان

بهترین سوغات اصفهان

خوراکی های خوشمزه و لذیذ با ظاهر بسیار دلفریب خود در اصفهان متنوع بوده و هر کس به اصفهان سفر کرده باشد و با این سوغاتی های خوراکی آشنایی داشته باشد، دوست دارید که از هر کدام مقداری خرید کند و به شهر خود ببرد. با توجه به اینکه هدف و رسالت برند فروشگاه صنایع دستی اصفهان در زمینه فروش کلیه صنایع دستی استان اصفهان می باشد به همین دلیل تنها نگاهی گذرا و صرفا جهت آشنایی شما عزیزان نسبت به سوغاتی های خوراکی این شهر خواهیم داشت. از سوغاتی های خوراکی اصفهان می توان به گز، نبات و پولکی، شیرینی کرکی، سوهان، عسل فریدونشهر، جوز قندی، برشتوک، شیرینی برنجی و میوه الگ از خانواده هلو اشاره کرد. البته در برخی موارد غذاها و خوراکی های شهر اصفهان را نیز به عنوان سوغاتی در نظر می گیرند و به طور کلی سوغات و صنایع دستی اصفهان بسیار متنوع هستند.

بعد از آشنایی با سوغات و صنایع دستی استان اصفهان باید با سوغات و صنایع دستی اصفهان آشنا شوید که اکثریت آنها سابقه چند صد ساله تا چند هزار ساله دارند و قطعا داشتن آنها در منزل به عنوان وسیله تزئینی، انتخاب بسیار خوبی است. ضمنا خرید سوغات و صنایع دستی اصفهان گزینه بسیار هوشمندانه ای برای کادو دادن به عزیزان و دوستان خواهد بود.

حتی برخی از این صنایع دستی به شکل هدایای تبلیغاتی و تندیس های مناسبتی نیز تولید می گردند که شرکت و سازمان های خصوصی و دولتی کشور برای اهداف بازاریابی و جذب مشتری و تجلیل از کارمندان نمونه از آنها استفاده می کنند.

در ادامه به مهمترین و پرفروش ترین محصولات سوغات و صنایع دستی اصفهان اشاره می کنیم:

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی
  • میناکاری : میناکاری قدیمی ترین و اصیل ترین صنایع دستی استان اصفهان به شمار می رود که سابقه آن به بیش از 5 هزار سال می رسد. در ابتدا بر روی زیورآلات انجام می شد و مخصوص طبقه اشراف و درباریان بود ولی کم کم میناکاری روی مس جای آن را گرفت که قیمت آن بسیار مناسبتر بود. امروزه میناکاری روی مس با قیمت بسیار مناسب و به شکل انواع ظروف، هدایای تبلیغاتی و تندیس های مناسبتی توسط اساتید و هنرمندان مشهوری همچون مرتضی اسماعیلی تولید می گردند که به خارج از کشور نیز صادرات فعالی دارند.البته میناکاری روی جواهرات هنوز هم انجام می گیرد ولی سوغات اهواز بوده و میناکاری روی سفال نیز با بالاترین کیفیت سوغات شهر لالجین همدان می باشد. با این حال هر دو نوع این محصولات در اصفهان نیز تولید شده و به فروش می رسند.

انواع صنایع دستی اصفهان

  • ظروف مسی : یقینا یکی از بهترین شهرهای ایران برای خرید ظروف مسی، اصفهان است چون مرغوبیت و عیار بالایی دارد و چنانچه از شیوه نگهداری ظروف مسی مطلع باشید و به خوبی از آنها استفاده کنید، چندین سال بدون هیچ مشکلی عمر خواهند کرد. در قدیم ظروف مسی به عنوان سوغات و صنایع دستی اصفهان خریداری می شد و برای مصارف شخصی روی جهیزیه عروس تقدیم می کردند. امروزه خرید ظروف مسی بیشتر جنبه تزئینی پیدا کرده است و برای مصارف خانگی مثل پخت و پز، نوشیدن و غیره کمتر مورد توجه قرار گرفته است.
  • قلمزنی : امکان ندارد کسی به شهر اصفهان سفر کند و از کنار بازار میدان نقش جهان عبور کرده باشد ولی صدای برخورد چکش بر روی قلم و حرکت قلم های مخصوص بر روی ظروف نقره را نشنیده باشد. قلمزنی اصفهان سابقه و قدمت چندین هزار ساله دارد و بر روی ظروف مسی، برنجی و نقره انجام می گیرد. روش های قلمزنی بسیار متنوع بوده و در انواع ریزه کاری، برجسته کاری یا سه بعدی، عکسی، مشبک و نیمه برجسته یا منبت انجام می گیرد. استفاده از قلم و چکش و نوع آنها در سبک های اصفهانی، تبریزی، اراکی و شیرازی مختلف است که قلمزنی سبک اصفهان از معروف ترین آنها به شمار می رود. ظروف قلمزنی به عنوان ظروف تزئینی منزل یا هدایای تبلیغاتی سازمانی و ارگانی به فروش می رسند که به خاطر زیبایی بسیار زیاد و ماندگاری بالای آنهاست.
سوغات صنایع دستی اصفهان
  • خاتم کاری : هنر تزئین سطح فلز مس یا چوب های شمشاد، گردو و غیره با مثلث های متساوی الاضلاع و رنگی به خاتم کاری معروف است که تاریخ دقیق پیدایش آن مشخص نیست ولی حدس می زنند که قدمت آن به چند هزار سال برسد. خاتم کاری به عنوان سوغات و صنایع دستی اصفهان به شکل ست رومیزی و ست مدیریتی، ظروف مختلف، هدایای تبلیغاتی و تندیس های مناسبتی تولید می گردند و در صورتی که شرایط نگهداری آن را بلد باشید، تا چندین سال بدون افت کیفیت ماندگاری خواهند داشت.
سوغات صنایع دستی اصفهان

محصولات صنایع دستی اصفهان

  • پارچه های سنتی : یکی از انواع سوغات و صنایع دستی اصفهان، محصولات پارچه یا منسوجات آن می باشند که در دو نوع پارچه قلمکار و پارچه زرباف تولید می گردند. پارچه قلمکار که به هنر زدن طرح و نقوش بر روی پارچه به کمک مهرهای مخصوص معروف می باشد به چیت سازی نیز شهرت دارد. طرح و نقوش مورد استفاده برای تولید پارچه قلمکار اصفهان متنوع بوده و از تصاویر حیوانات و شکارگاه ها گرفته تا تصاویر عشاق ایرانی و موضوعات حماسی را شامل می شود. امروزه دو برند زابلیان و عطریان بهترین برندهای پارچه یا سفره قلمکار محسوب می شوند. پارچه های زرباف (زربفت یا زری بافی) هم یکی دیگر از سوغاتی های صنایع دستی اصفهان به شمار می رود که از زرباف به عنوان پارچه ای گران قیمت و ظریف استفاده می گردد.
  • فیروزه کوبی : فیروزه کوبی از جمله صنایع دستی استان اصفهان به شمار می رود که اصالتا آن مربوط به شهر فیروزه نیشابور است اما از آنجایی که حدود 80 سال پیش این هنر وارد اصفهان شد و به رونق و شکوه امروزی خود دست پیدا کرد از سوغات و صنایع دستی اصفهان می دانند. ظروف فیروزه کوبی با رنگ بسیار زیبای خود آرامش بخش ذهن و چشم هستند و به عنوان ظروف تزئینی در منزل کاربرد دارند. البته هدایای تبلیغاتی و تندیس های مناسبتی فیروزه کوبی نیز تولید شده اند. در حال حاضر فیروزه کوبی اصفهان با فیروزه های نیشابور مرغوبیت بسیار زیادی دارد و فروش بالایی نیز به خود اختصاص داده است.
  • ملیله کاری : ملیله کاری اصفهان بر روی نقره یکی از زیباترین و فاخرترین نمونه های سوغات و صنایع دستی اصفهان به شمار می رود که با عیار بسیار بالای 925 یا درجه خلوص 92.5% در بدنه و درجه خلوص 60% در قسمت دسته و پایه تولید می گردد. ظروف نقره ملیله کاری شده به دلیل قیمت و ارزش مادی و هنری بالای خود برای همه افراد امکان خرید ندارد به همین دلیل ملیله کاری با مس نیز به صنایع دستی اصفهان به عنوان شاخه جدید اضافه شده که نه تنها زیبایی آن بسیار خیره کننده است بلکه با قیمت پایینتر امکان خرید را برای علاقه مندان به این شاخه از صنایع دستی فراهم ساخت. امروزه انواع ظروف ملیله کاری شده تولید می شوند که جنبه تزئیناتی در منازل دارند.
  1. مینیاتور : مینیاتور اصفهان از دیرباز تاکنون یا به طور دقیق از دوران صفویه تاکنون به عنوان یکی از انواع سوغات و صنایع دستی اصفهان مطرح بوده است. مینیاتور معاصر ایران که در آثار اساتیدی همچون استاد محمود فرشچیان به چشم می خورند شهرت جهانی دارند که به لطف زحمات اساتید مطرح مینیاتور ایران، در سال 99 در لیست آثار جهانی میراث ناملموس یونسکو به ثبت رسید و 5 تن از اساتید برتر ایران نیز به عنوان گنجینه زنده بشری معرفی شدند. در حال حاضر تابلوهای مینیاتوری با کیفیت و فاخر ایرانی قیمت بالایی دارند هر چند برای علاقه مندان به این هنر، ارزش هنری و مادی واقعی آنها چندین برابر است.
  2. منبت کاری : منبت کاری به هنر کنده کاری طرح و نقوش مختلف بر روی چوب گفته می شود. معمولا طرح و نقوشی مثل گل، بوته و پرندگان روی چوب حکاکی می شوند و چوب درختان گردو، گلابی و شمشاد به دلیل محکمی بسیار بالای خود استفاده می گردند.
  3. معرق کاری : موزاییک سازی یا معرق کاری نام یکی دیگر از انواع سوغات و صنایع دستی اصفهان است که در انواع مختلفی مثل معرق کاری روی کاشی، سرامیک، سنگ، چوب و غیره انجام می گیرد. در معرق کاری تکه های مختلف چوب با ظرافت و دقت هنری بسیار بالایی بر روی بدنه چوبی قرار می گیرند. معمولا محصولاتی مثل تابلو، ساعت، جعبه های تزئیناتی و بوفه و میز را به شکل معرق کاری تولید می کنند.

خرید سوغات اصفهان

فروشگاه صنایع دستی اصفهان به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرکز خرید سوغات و صنایع دستی اصفهان در خدمت علاقه مندان به محصولات و ظروف صنایع دستی است. این فروشگاه با در اختیار داشتن کارگاه های ساخت ظروف صنایع دستی محصولات خود را به شکل مستقیم و بدون واسطه به دست مشتریان می رساند و به همین دلیل کیفیت و مرغوبیت آنها تضمین شده است و قیمت پایین تری هم دارند. سازمان و ارگان های خصوصی و دولتی کشور نیز می توانند هر یک از صنایع دستی اصفهان را به شکل عمده خریداری نمایند و ضمن دریافت تخفیف های ویژه از مزیت سفارشی سازی محصول نیز برخوردار گردند و نشان تجاری خود را نصب نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید سوغات و صنایع دستی اصفهان، قیمت ها و تخفیف ها و زمان ارسال می توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید. سوغات و صنایع دستی اصفهان با تنوع بی نظیر برای علاقه مندان به هنرهای ایرانی در نظر گرفته شده است.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 3 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
سوغات و صنایع دستی اصفهان چیست؟
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)