میناکاری روی طلا

میناکاری روی طلا از هنرهای قدیمی بوده که در ایران هم انجام می شده. بدلیل زیرساخت گران قیمت فلز طلا , این هنر معمولا برای افراد ثروتمند در دسترس بوده است. آموزش میناکاری طلا و جواهر از اساتید گذشته برای ما به ازمغان مانده و هم اکنون در کشورما نیز دنبال می گردد. میناکاری طلا در اهواز و برخی از شهرهای کشورمان مانند تهران بیشتر دنبال می شود. تفاوت هایی در طلای میناکاری شده با میناکاری اصفهان که معمولا بر روی فلز مس می باشد , وجود دارد ولی نکته مهم ذوق هنری اساتید کشورمان است که بر روی فلزات مختلف خود را نشان می دهد. میناکاری روی طلا و نقره زیبایی و جذابیت بیشتری به آنها خواهد بخشید. شما می توانید با مطالعه این مقاله در انتخاب طلای میناکاری شده مطمئن تر از قبل باشید.

تماس با واحد فروش: 09019277512

هنری که نمی توانید از آن چشم پوشی کنید

با مطالعه تاریخچه مینا کاری خواهد دریافت که هنر میناکاری رو طلا , نقره و سایر فلزات می تواند انجام گردد. شما می توانید آموزش میناکاری روی طلا را بصورت آنلاین یا در کارگاه های هنری فرابگیرید و زیورآلات زیباتری برای خود بسازید. میناکاری جواهرات نقره باعث افزایش ارزش آنها خواهند شد. خرید میناکاری روی طلا اهواز از استقبال خوبی در بین هنر دوستان این استان برخوردار بوده است.

میناکاری روی طلا

میناکاری روی طلا یکی از زیباترین آثار هنری و زینتی است که به جرات می‌توان گفت هیچ هنر دیگری، توان رقابت با این شاهکار هنری را ندارد. شاید زمانی که نام “میناکاری روی سطح طلا” را می شنوید تعجب کنید؛ اما همانند میناکاری روی ظروف مسی، این هنر اصیل می تواند روی سطوح طلا و جواهرات نیز اجرا شود. همان ظرافتی که استاد میناکار برای تولید ظروف میناکاری روی مس به کار می‌گیرد، باید چند برابر بیشتر اجرا شود تا یک اثر هنری میناکاری روی طلا خلق شود. آنچه از این هنر می شناسیم چیزی فراتر از ذوق و خلاقیت و شاهکار هنری می باشد.

میناکاری روی طلا

میناکاری روی طلا و نقره

میناکاری روی طلا و نقره اگر بدرستی انجام گردد باعث می شود ارزش بیشتری پیدا کرده و به یک اثر هنری تبدیل شود. ظروف زیبای طلا از گذشته وجود دارد که بر روی آن هنر میناکاری انجام شده و هم اکنون در موزه های خارج از کشور نگهداری می شوند. امروزه طلای میناکاری شده در اختیار عموم مردم قرار دارد.

زمانی که شما یک اثر میناکاری روی سطوح طلا و جواهر را مشاهده می کنید، در زیبایی آن غرق می شوید و بدون شک در مقایسه با سایر مدل های طلا و جواهر که بدون هیچ طرح و نقشی، قالب‌گیری شده‌اند، شما ترجیح می دهید میناکاری روی طلا را خریداری کنید. اگرچه این شاهکار هنری بسیار مورد توجه بازار طلا و جواهرات قرار گرفته است، اما بسیاری از مشتریان هنوز هم این اثر را به خوبی نمی‌شناسند و از مدل های متنوع آن آگاه نیستند، بنابراین تصمیم داریم این مطلب را به طور کلی درباره هنر میناکاری روی سطوح طلا صحبت کنیم.

از جوانب مختلف می‌توان خرید میناکاری روی طلا را مورد بررسی قرار داد. به طور کلی  طلا و جواهر میناکاری شده هم از نظر حفظ زیبایی شناسی و هم از نظر یک کسب و کار پر رونق، حائز اهمیت هستند. نسل جوان همواره به طرح ها و مدل های جدید زیورآلات علاقه نشان داده اند و همین عامل موجب شده افرادی که در حوزه طلا و جواهر فعالیت می‌ کنند، با استفاده از تکنیک های هنر اصیل ایرانی، میناکاری را با طلاسازی در آمیزند و یک اثر  هنری بی نظیر با عنوان میناکاری روی طلا را تولید کنند.

طلای میناکاری شده

طلای میناکاری شده زیبایی بیشتری پیدا خواهد کرد. در برخی شهرهای ایران مانند اهواز و دیگر شهرهای جنوبی از هنر میناکاری روی طلا استقبال بیشتری می کنند. خرید محصولات و زیورآلات با ارزش ایرانی نشان از ارزش نهادن به هنر و صنایع دستی کشورمان دارد.

خرید میناکاری روی طلا به ویژه برای افرادی که به مد و زیورآلات و همچنین استفاده از آنها متناسب با نوع پوشش و لباس خود بسیار اهمیت می دهند، یک انتخاب ایده آل خواهد بود. از آنجایی که میناکاری روی سطوح طلا با رنگ های متنوع اجرا می شود، می توانید طلا و جواهر را در بازار پیدا کنید که با مدل های مختلف  ساخته شده اند.به طور مثال برخی از مدل های طلا و جواهر که میناکاری روی طلا برای آنها اجرا شده، صرفاً جواهراتی هستند که از رنگ آبی در لابه لای ساخت طلا استفاده شده است. برخی دیگر از مدل ‌های طلا و جواهر به وسیله سایر رنگ های میناکاری نظیر سفید، زرد، قهوه ای یا نارنجی متناسب با طرح های موجود ساخته شده اند. با توجه به این توضیحات، مهمترین مزایای خرید میناکاری روی طلا را می‌توان تنوع در طرح و رنگ دانست که این خود، موجب حمایت مشتریان بیشتر از این شاهکار هنری خواهد شد. در قسمت بعدی درباره مدل های متنوع طلا و جواهر میناکاری شده صحبت می‌کنیم.

میناکاری روی طلا

اگر از دیدگاه طلافروشان و طلاسازان به اثر هنری میناکاری روی طلا نگاه کنیم، آن ها معتقدند این طلا و جواهرات، بسیار ارزشمند، زیبا و شکیل هستند؛ همچنین طلاهایی که با استفاده از هنر میناکاری تزیین می ‌شوند، معمولاً از طلا با عیار بالاتر ساخته می شوند. این مدل طلا و جواهر در نوع خود بی نظیر هستند.در برخی دیگر از مدل های طلا و جواهر برای میناکاری روی طلا، شاهد آن هستیم که عیار کمتری از طلا برای ساخت زیور آلات به کار رفته است که این در نهایت به قیمت نهایی آن ها مربوط می شود؛ بنابراین شما متناسب با بودجه مالی خود می توانید یکی از آثار طلا و جواهر میناکاری شده را خریداری کنید.

میناکاری روی طلا

میناکاری جواهرات نقره

میناکاری جواهرات نقره هم مانند میناکاری طلا , بصورت خاص انجام می گیرد. ارزش بالای فلزات طلا و نقره باعث شده تا این هنر کمتر از میناکاری روی مس رواج داشته باشد. خرید طلای میناکاری شده بیشتر به عنوان زیورآلات انجام می گردد.

انواع طلا و جواهر میناکاری شده را می‌توانید در طلافروشی ‌ها مشاهده کنید؛ جواهراتی که در نوع خود بی نظیرند و چشم شما را به سمت خود خیره می سازند. زیبایی این طلا و جواهر به اندازه ای است که کمتر کسی می تواند از آن چشم پوشی کند. انواع سرویس کامل طلای میناکاری شده، نیم ست طلای میناکاری شده، پلاک و مدال طلا میناکاری شده، همچنین سایر جواهرات مانند گوشواره میناکاری شده، النگو، دستبند یا حلقه انگشتری میناکاری شده، نمونه ای از هنر میناکاری روی طلا هستند، چیزی که نقش و طرح های متنوع را ارائه می دهد. با نگاه کردن  به یک اثر میناکاری روی طلا واقعاً  شگفت زده می شوید؛ چرا که دور از تصور است در این فضای بسیار محدود و کوچک، چگونه یک هنرمند می تواند اثر میناکاری را بر روی طلا اجرا کند، به گونه ای که تا این اندازه چشم نواز و زیبا باشد. البته برای این کار، ابزارها و وسایل نوک تیز بسیار حرفه‌ای وجود دارد اما با این حال، هنرمندی استاد طلاساز در این اثر ماندگار منعکس می شود.

خرید میناکاری روی طلا

با مشاهده مدل های فوق توضیحاتی که ارائه دادیم، شاید علاقه مند شده اید که یکی از آثار هنری میناکاری روی طلا را خریداری کنید یا یکی از این طلا و جواهرات را سفارش بدهید؛ بنابراین، این قسمت برای شما مفید خواهد بود. نکاتی را در ادامه به آن اشاره می کنیم که قطعاً در خرید طلای میناکاری شده اهمیت دارد:

  • نکته ۱: اگر قصد خرید طلای میناکاری شده را دارید، مشخص کنید که چه بودجه مالی برای این کار در نظر گرفته اید و همچنین طلایی که می خواهید خریداری کنید، اهمیت دارد. قیمت انگشتر میناکاری شده با قیمت نیم ست یا سرویس کامل میناکاری روی طلا متفاوت است.
  • نکته ۲: توجه کنید که کوچک یا بزرگ بودن طلا و جواهر میناکاری شده، معیاری از ارزش هنر مینا‌کاری محسوب نمی شود؛ قیمت این طلا و جواهر بر اساس قیمت روز طلا محاسبه می شود و برای ارزش هنر میناکاری که در آن به کار رفته، مزد طراحی و ساخت در نظر می‌گیرند.
  • نکته ۳: اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که این میناکاری روی طلا را برای همسان بودن با لباس خود خریداری می کنید، حتماً به ترکیب رنگ طلا و جواهر میناکاری شده توجه داشته باشید.
  • نکته ۴: اگر در خرید میناکاری روی سطوح طلا هیچ تجربه ای ندارید، پیشنهاد می کنیم حتماً با چند فروشنده با تجربه صحبت کنید.

صنایع دستی میناکاری روی طلا

در این قسمت قصد داریم به مبحث جدید وارد شویم؛ چیزی که شگفتی و حیرت شما را بیش از پیش، برمی‌انگیزد. اثر میناکاری روی طلا صرفاً به طلا و جواهرات منتهی نمی شود. شاید تعجب کنید اما ظروف ساخته شده از طلا وجود دارند که هنر میناکاری بر روی سطح آن اجرا شده است. لازم به ذکر است که این ظروف معمولاً از طلای خالص نیستند اما عیار طلای به کار رفته در آنها قابل توجه است. یافته های باستان شناسی نیز این هنر زیبا را در زمان های پیش به ویژه در دوران پادشاهان گذشته، اثبات کرده‌اند. شاهکار هنر میناکاری روی طلا برای ظروف مختلف شامل آینه و شمعدان طلا، سرویس چای خوری، جعبه دستمال کاغذی، قاب تابلو و نظایر اینها می‌باشد. هر اندازه ظرافت و دقت بیشتری در ایجاد هنر میناکاری روی سطح طلا به کار رفته باشد، ارزش نهایی برای این هنر بیشتر خواهد بود تا آنجایی که مشتریانی از سایر کشورها برای خرید آن درخواست می دهند.

هنر میناکاری روی طلا مشابه با هنر میناکاری روی مس یا نقره با استفاده از ابزارها و قلمو انجام می گیرد. برای خلق این اثر هنری از رنگ های میناکاری آبی روشن، آبی تیره، قرمز و سفید استفاده می شود. ترکیب رنگ های مناسب در کنار اجرای خطوط و نقوش زیبا، یک اثر هنر میناکاری را بر روی سطوح طلا ایجاد می کند؛ محصولی که جزو ارزشمندترین و نفیس ترین صنایع دستی در حوزه میناکاری محسوب می شوند. اساتید و کارشناسان مختلفی در دوره های معاصر در حوزه هنر میناکاری فعالیت داشته اند. در سال‌های اخیر، هنر میناکاری روی طلا با استقبال خوبی مواجه بوده است. یکی از مهمترین دلایل این استقبال، سختی بالای طلا در برابر حرارت می باشد؛ چیزی که فلز مس و نقره چنین خاصیتی ندارند. فلز طلا یک فلز خنثی و بی اثر است که در برابر مواد شیمیایی و حرارت های بالا پایداری خود را حفظ می کند و از طرفی دیگر، ارزش و قیمت بالایی دارد؛ شاید به همین دلیل است که برای هنر میناکاری روی سطوح طلا از آن استفاده می شود.

خرید و فروش آثار هنری میناکاری روی طلا در مقایسه با هنر میناکاری روی سطوح مسی، به نظر می رسد مورد علاقه گروه خاصی از جامعه قرار دارد، چرا که قیمت این محصولات گران تر است. تقریباً در تمام فروشگاه هایی که صنایع دستی ارزشمند و لوکس را به فروش می رسانند، می توانید محصول یا محصولاتی از هنر میناکاری بر روی ظروف طلا یا آب کاری شده با طلا را پیدا کنید. میناکاری روی طلا نه تنها به عنوان یک حرفه در بازار طلاسازی و میناکاری و صنایع دستی مورد توجه قرار گرفته، بلکه هم اکنون در مراکز آموزش و کارآفرینی در حوزه صنایع دستی، این هنر ارزشمند و بسیار ظریف به علاقمندان و هنرجویان آموزش داده می شود. معمولاً مراکز هنری در کلان شهرها از این ایده ها استقبال بیشتری دارند.

حتی می توان به هنر میناکاری روی طلا به عنوان یک ایده جذاب و پرطرفدار برای کارآفرینی نگاه کرد. اگر علاقه مندان بتوانند گواهینامه های مهارتی و تخصصی لازم را در این حوزه کسب کنند، می ‌توانند  وارد بازار کار شوند و در مدت زمان کوتاه، به سودآوری قابل توجهی برسند. البته همکاری با مراکز عمده صنایع دستی در این حالت الزامی است؛ چرا که منجر به فروش بیشتر محصولات می شود.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
4 based on 4 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
میناکاری روی طلا
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)