هنر لوکس میناکاری

هنر لوکس میناکاری اصفهان یکی از گنجینه های ملی کشورمان است. صنایع دستی اصفهان اثر دست استادکاران این شهر بوده و هر کدام از آنها می تواند برای سالیان طولانی ماندگار باشد. دست ساز بودن ظروف میناکاری ارزش معنوی بالایی به آن داده, ولی با توجه به کار انجام شده برای تولید محصولات هنری , قیمت میناکاری اصفهان ارزان می باشد. ظروف میناکاری تهران نیز در نصف جهان تولید می شود و برای هموطنان عزیز در تهران ارسال می گردد. با توجه به پیشینه هنری و تاریخی  این سرزمین , هنر لوکس صنایع دستی ایرانی می تواند مروج خوبی برای ارتباط با فرهنگ های دیگر در سراسر دنیا باشد. شما می توانید از هر کجای ایران خرید میناکاری اصفهان و سایر محصولات هنری را با فروشگاه صنایع دستی اصفهان تجربه نمائید. فروش میناکاری در تهران و سایر شهرهای کشورمان از طریق سایت و اپلیکیشن صنایع دستی فروشگاه امکان پذیر و همچنین فروش عمده صنایع دستی اصفهان شامل تخفیف های ویژه بر اساس تعداد خرید محصولات می باشد.

تماس با واحد فروش: 09019277512

هنر لوکس میناکاری اصفهان

 معرفی هنر میناکاری اصفهان با قدمت چند هزار سال!

هنر لوکس میناکاری اصفهان minakari iran یکی از شاخه های بی نظیر صنایع دستی ایران و مخصوصا اصفهان و البته کهن ترین آن به شمار می رود که در طی 5 هزار سال قدمت آن دستخوش تغییرات زیادی از جمله افزایش تنوع رنگ، نقوش و جنس ظروف شده که بر روی ظروف مختلف, بخصوص ظروف مس پیاده سازی می شوند.

هنر لوکس میناکاری اصفهان، هنری چشم نواز با سابقه ای دیرینه

فروشگاه صنایع دستی اصفهان معتبرترین و بزرگ ترین مرکز فروش هنر لوکس میناکاری اصفهان است. صنایع دستی ایران و مخصوصا شهر اصفهان، پیشینه ای چند هزار ساله دارد که در طی زمان شاخه های متعددی از آن بوجود آمدند و وقتی صحبت از صنایع دستی اصفهان می شود، هنر لوکس میناکاری اصفهان ناخودآگاه در ذهن ما نقش می بندد. به دلیل ویژگی های زیر است که هنر لوکس میناکاری اصفهان، واژه اعتباربخش هنر را به خود اختصاص داده است:

هنر لوکس میناکاری اصفهان

میناکاری اصفهان

میناکاری اصفهان معمولا بر روی فلز مس انجام می گردد. پروسه طراحی و تولید ظروف میناکاری روی مس یکسان است ولی ممکن است بر اساس تجربه برخی کارگاه ها تغییرات کوچکی در نحو ه اجرا داشته باشند. هنر لوکس میناکاری اصفهان علاوه بر کاربرد تزئینی می تواند مورد استفاده در منازل نیز باشد. این دلیل بسیار خوبی برای محبوبیت بیشتر ظروف میناکاری است.

 •  میناکاری زاییده ی توان و مهارت خلق و آفرینش هنرمند میناکار است
 •  اثری است که حتی بدون درک آن تحت تأثیر زیبایی و هنرمندی آن قرار می گیرید
 •  نگاه کردن به آن جان و روح آدمی را پالایش می دهد
 •  تلاشی شکوهمند در جهت اقناع نیاز زیبایی طلبانه ی انسان است
 •  تجلی بی نظیری از آمیزش احساس، ذوق و شوق در قالب ظروف با نقش و طرح گوناگون
اپلیکیشن صنایع دستی

به همین دلیل توجه و خرید هنر لوکس میناکاری اصفهان از ارزش مادی و معنوی بسیار زیادی برخوردار است، هنری که قدمتی به اندازه ی بیش از 5 هزار سال دارد! این هنر که ابتدا در ایران و مخصوصا اصفهان، یعنی کانون اصلی مینای ایران شکل گرفت و سپس از طریق توریست ها و گردشگران آوازه ی جهانی پیدا کرد ابتدا بر روی ظروف مسی، طلا و نقره انجام می شد و امروزه بر روی ظروف سفالی نیز صورت می گیرد که ابداعی بی نظیر در میناکاری است.

انواع آثار هنر لوکس میناکاری اصفهان

هنر لوکس میناکاری اصفهان در قالب ظروف و طراحی های مختلف بر روی مس، طلا، نقره و سفال انجام می گیرد که تنها کافیست برای پی بردن به این همه تنوع در ظروف، نقش و نگار و طراحی سری به محصولات هنر لوکس میناکاری اصفهان در فروشگاه صنایع دستی اصفهان بزنید و از دیدن تک تک آنها لذت ببرید:

میناکاری تهران

میناکاری تهران همان میناکاری اصفهان است که توسط برخی اساتید به هنرآموزان پایتخت آموزش داده شده. وجود کارگاه های آموزشی در تهران باعث شده افراد بیشتری به این هنر رو آورند. معمولا فروش میناکاری در تهران برای مشتریان خانگی و همچنین هدایای تبلیغاتی سازمانی از استقبال خوبی برخوردار بوده. هنر لوکس صنایع دستی ایرانی می تواند جایگزین خوبی برای محصولات غیر ضروری خارجی باشد.

از جمله آثار تولیدی هنر لوکس میناکاری اصفهان می توان به بشقاب، ساعت، کاسه، قاب عکس، تابلو، تندیس، هدایای تبلیغاتی، جعبه آرایش، قلمدان، زیورآلاتی مثل گوشواره و غیره اشاره کرد. همچنین بد نیست بدانید که فروشگاه صنایع دستی اصفهان در زمینه ی هنر لوکس میناکاری اصفهان با اساتید برجسته ی عصر کنونی همچون اسماعیلی و غیره نیز همکاری داشته و از این حیث کلکسیونی از بی نظیرترین و فاخرترین آثار میناکاری را در معرض فروش گذاشته که نه تنها یادگاری از هنر 5 هزار ساله ی ایرانی خواهد بود بلکه، قدردانی و حمایت از هنر و عشق اساتید این شاخه از صنایع دستی است. نمونه ایی از بهترین گزینه های فاخر میناکاری می توان به انواع بشقاب های میناکاری شده اشاره نمود.

هنر لوکس میناکاری اصفهان
پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی
هنر لوکس میناکاری اصفهان

صنایع دستی اصفهان

صنایع دستی اصفهان , نشان از هویت ملی مردمان ایران دارد. با توجه با اقلیم متفاوت این سرزمین و وجود فرهنگ های مختلف در سراسر کشور , می توان آثار بسیار زیبایی مانند هنرهای لوکس اصفهان را در هر کجای ایران یافت. صنایع دستی در هر کشوری نشان از هویت و تاریخچه فرهنگی آن دارد. پیشینه پر افتخار ایران نشان از تمدن و فرهنگ بالای این سرزمین دارد.

بشقاب میناکاری

یکی از انواع بسیار محبوب هنر لوکس میناکاری اصفهان، بشقاب میناکاری شده است که در اندازه های مختلف برحسب قطر، 10 سانتی متر (برای تندیس ها)، 25 سانتی متر (بهترین گزینه برای هدیه) است. البته سایزهای استاندار انواع بشقاب های میناکاری شده عبارتند از : 8,10,12,16,20,25,30,35,40,50 سانتی متر که برای مشتریان با کیفیت های مختلف تولید می شوند. این بشقاب ها در انواع طرح و نقش نیز در فروشگاه صنایع دستی اصفهان موجود است که با قیمت هایی مناسب و باورنکردنی آماده ی خریداری هستند.

فروشگاه صنایع دستی

فروشگاه صنایع دستی اصفهان ارائه کننده محصولات دست ساز ایرانی و بطور مشخص ظروف هنری اصفهان مانند : میناکاری روی مس,خاتم کاری,فیروزه کوبی,ملیله کاری,میناکاری روی سفال,ترمه و … می باشد. فروش عمده صنایع دستی اصفهان با قیمت مناسب در هر تیراژی امکان پذیر است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر قبل از خرید با همکاران ما در واحد فروش تماس گرفته و تخفیف های ویژه فروشگاه نیز مطلع شوید.

انواع روش های ساخت هنر لوکس میناکاری اصفهان

هنر لوکس میناکاری اصفهان به شیوه های مختلف تولید می شود که تمامی آنها را در این بخش خدمت شما عرض می کنیم که برخی از آنها تقریبا امروزه منسوخ شده و فروشگاه صنایع دستی اصفهان نیز عرضه کننده ی آثار هنر لوکس میناکاری اصفهان با شیوه های نوین و بسیار با کیفیت امروزی است.

 • مینای حجره بندی: در این روش هنر لوکس میناکاری اصفهان با کمک لحیم کاری مفتول های فلزی روی سطح مس و غیره و پس از آن، تزریق رنگ مینا در فضاهای ایجاد شده است. پس از آن روی سطح مفتول ها را با لعاب بی رنگ می پوشانند و در کوره قرار می دهند تا این مفتول ها سیاه نشوند. این روش در ایران تقریبا منسوخ شده است.
هنر لوکس میناکاری اصفهان
 • مینای نقاشی: رایج ترین و معتبرترین شیوه ی تولید هنر لوکس میناکاری اصفهان در امروزه، مینای نقاشی است که ابتدا ورقه ی مسی را به شکل ظرف نهایی درمی آورند و پس از آن دوغاب ریزی انجام شده و سپس 3 بار لعاب کاری و حتی تا 5 بار در کوره حرارت دهی می کنند تا طرح زیبای نهایی حاصل شود.
 • مینای مرصع: در این روش دانه هایی با تنوع رنگی زیاد و به شکل یاقوت بر روی ظرف مینا همراه با رنگ لعاب چسبانده می شود و محل چسباندن دانه ها باید مس خالی باشد و لعاب سفید رنگ قرار نمی گیرد. این نوع شیوه ی ساخت هنر لوکس میناکاری اصفهان امروزه کمتر انجام می گیرد.
هنر لوکس میناکاری اصفهان

خرید میناکاری

مشتریان گرامی می توانند برای خرید محصولات مورد نظرشان گشت و گذاری در سایت فروشگاه صنایع دستی اصفهان داشته باشند و بهترین محصولات را با توجه به لیست قیمت انتخاب نمایند. ارسال محصولات به سراسر کشور همه روزه از طریق باربری و شرکت پست با هماهنگی انجام خواهد شد.

مینای برجسته: در این شیوه ی تولید هنر لوکس میناکاری اصفهان، نقش و طرح هایی که مدنظر هستند را به کمک قلم یا به صورت طراحی بر روی فلز قرار می دهند و سپس لعاب کاری و حرارت دهی در کوره انجام می شود. البته گاهی اوقات نیز ظروف در سطح داخلی صاف هستند و در سطح خارجی برجسته اند که به این نوع ظروف میناکاری شده، دو پیوسته گفته می شود.

 • مینای پنجره ای: مینای پنجره ای نمونه ی اعلی هنر لوکس میناکاری اصفهان و ظریف ترین شیوه ی طراحی و تولید آن است که بر روی طلا و نقره و معمولا به شکل گوشواره و آویز انجام می شود. در این روش ابتدا سطح کار سوراخ شده و رنگ مینا با پنس در داخل آن قرار می گیرد و سپس در کوره حرارت دهی انجام می شود. در نهایت نیز هم سطح سازی و پولیش کاری انجام می شود.

مینای شکری: این نوع شیوه ی میناکاری دقیقا مشابه با مینای نقاشی است اما تفاوت آن این است که از لعاب رنگی به جای لعاب سفید استفاده می شود.

تندیس میناکاری

تندیس میناکاری به عنوان هدیه ای تبلیغاتی و بهترین گزینه برای تجلیل و قدردانی از افراد برگزیده در همایش ها، جشنواره ها و غیره، یکی از شاخه های نوین و امروزی هنر لوکس میناکاری اصفهان محسوب می شود که در فرم های گوناگون و به مناسبت های مختلف طراحی و تولید می شود که در ترکیب با هنر برش چوب با لیزر بوده و می توانید هم اکنون از سایت فروشگاه صنایع دستی اصفهان اقدام به خرید نمایید.

انواع نقوش بکار رفته در هنر میناکاری اصفهان

یکی از مراحل اساسی که در زیباسازی ظروف میناکاری توسط اساتید این هنر صورت می گیرد نقوش مختلف است، نقوشی که طبق تعریف و ویژگی های اولیه ی ما از این هنر، حتی بدون اطلاع از آنها نیز انرژی و روح تازه ای در ما می دمد. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با نقوش بکار رفته در هنر لوکس میناکاری اصفهان و محصولاتی که در فروشگاه صنایع دستی اصفهان به فروش می رسند، لیستی از آنها را آماده کرده ایم:

 1. اسلیمی: نوعی از نقوش متشکل از منحنی و پیچک که به شکل نمادین استفاده می شوند.
 2. ختایی: یکی از نقوش میناکاری که حاصل ترکیب غنچه، گل و برگ به شکل نمادهای ایرانی است.
 3. مرغ و ختایی: این نوع از نقوش که در هنر لوکس میناکاری اصفهان جلوه ی بی نهایت زیبایی به آن بخشیده، متشکل از گل های آبی و قرمز و پرندگانی در میان آنهاست.
 4. گل و مرغ: برگرفته از گل ختایی و پرندگان که از سیمرغ الهام گرفته شده است.
 5. ابنیه: این نوع طرح ها در هنر لوکس میناکاری اصفهان که نشان از آثار تاریخی دارند بیشتر در مرکز ظروف میناکاری استفاده شده و طرح های مختلف اسلیمی، گل و مرغ و ختایی در اطراف آن بکار می روند.
 6. اسلیمی – ختایی: ترکیبی هنرمندانه از این دو نقش برای جلوه دهی زیباتر به نقوش بکار رفته است.
 7. شکل های مینیاتوری: در این نوع از نقوش سعی می شود تا تصاویر افراد شاخص یا منظره های بسیار مهم از جنبه های مختلف به شکل مینیاتوری در داخل هنر لوکس میناکاری اصفهان بکار رود.
روش های تشخیص میناکاری اصفهان
فروشگاه صنایع دستی اصفهان روش های قطعی و بسیار دقیقی را برای تشخیص مرغوبیت و کیفیت بالای هنر لوکس میناکاری اصفهان خدمت شما عزیزان ارائه می کند که تمامی آنها در کالاهای فروشی وب سایت ما نیز کاملا مشهود است:
 • جنس  و ظاهر:جنس مرغوب میناکاری مس است و مسی که مرغوب باشد وزن بیشتری هم دارد پس حتما باید اندازه ی ظروف با وزن آن همخوانی داشته باشد در غیر این صورت ناخالصی در آن بکار رفته است. ضمنا باید سطح ظروف کاملا صاف و یکدست، بدون حباب، ترک خوردگی، پوسته پوسته شدن، سوراخ شدگی، لب پریدگی و ادغام رنگ ها باشد تا بتوانید به آن هنر لوکس میناکاری اصفهان لقب دهید.
 • شناسنامه: تمامی انواع هنر لوکس میناکاری اصفهان که مرغوبیت و کیفیت بالایی نیز دارند، همراه با شناسنامه اعطا می-شوند که حاوی توضیحات کاملی در مورد محصول، سازنده و تاریخ ساخت و همچنین ضمانت کیفیت و مرغوبیت کالاست.
 • کیفیت رنگ:در صورتی که رنگ نامرغوبی در تولید هنر لوکس میناکاری اصفهان بکار رفته باشد پس از حرارت دیدن در کوره لعاب مینا زبر خواهد شد و این را با دست کشیدن بر روی سطح آن می توان متوجه شد.
 • لعاب و رنگ آمیزی و نقوش: به دلیل استفاده از لعاب سفید، برای رنگ آمیزی ظروف میناکاری از رنگ سفید استفاده نمی شود بلکه در هر زمان که لازم باشد، از لعاب استفاده خواهند کرد لذا هیچ سفید شدگی ناشی از بکار رفتن رنگ سفید نباید در نقوش دیده شود.

به عنوان سخن پایانی به اهداف و رسالت فروشگاه صنایع دستی اصفهان در مورد هنر لوکس میناکاری اصفهان می پردازیم. فروشگاه صنایع دستی اصفهان با عرضه و فروش محصولاتی مرغوب و با کیفیت از مسی مرغوب و خالص و تهیه ی آنها به صورت مستقیم از کارگاه های تولید و اساتید برجسته ی عصر حاضر و حذف واسطه ها نه تنها به شما تضمین کیفیت داده بلکه قیمت پایین تری نیز برای آنها در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه در خرید عمده نیز می-توانید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

همچنین فروشگاه صنایع دستی اصفهان این امکان را نیز فراهم کرده تا در صورت نیاز به هرگونه مشاوره بتوانید با کارشناسان واحد فروش از ساعت 8 صبح تا 6 بعد از ظهر تماس حاصل نموده و از نکات مشاوره ای رایگان بهره مند شوید. همچنین برای شما عزیزان امکان ثبت سفارش به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته قرار داده شده تا بتوانید محصولات خود را در اسرع وقت همراه با بسته بندی شکیل دریافت کنید و با ثبت سفارش آنلاین از هر جای ایران عزیزمان به کلکسیون بی نظیر محصولات هنر لوکس میناکاری اصفهان دسترسی داشته باشید.

فروشگاه صنایع دستی اصفهان امیدوار است با فراهم آوردن این فرصت بی نظیر و حمایت همه جانبه از این هنر دیرینه و کهن ایرانی در کنار حمایت و همراهی شما عزیزان، گام بزرگی در حفظ این هنر اصیل و ترویج و اشاعه ی فرهنگ و تمدن ایرانی به سراسر کشور و کشورهای خارجی بردارد.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 12 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
هنر لوکس میناکاری اصفهان
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)