واتساپ
هدایای تبلیغاتی

میناکاری با لعاب سرد

میناکاری با لعاب سرد از تکنیک های هنری بوده که برای ساخت ظروف مختلف دست ساز استفاده می گردد. با هنر میناکاری لعاب سرد می توان محصولات بسیار زیبایی را تولید کرد. محصولات صنایع دستی ایرانی فارغ از تکنیک ساخت آنها ،جذابیت بالایی داشته و علاقه مندان می توانند متنوع ترین ظروف تولید شده را از فروشگاه های صنایه دستی تهبه نمایند.رنگ لعاب سرد برای ساخت برخی از محصولات هنری در شهرهایی چون اصفهان و همدان مورد استفاده قرار می گیرد،محصولاتی که برای استفاده روزانه کاربرد دارند.خرید رنگ لعاب سرد با کیفیت در ساخت محصولات مرغوب ،بسیار موثر است. در صورتی که قصد دارید از چگونگی تولید این محصولات مطلع شوید و بدانید که ظروف میناکاری لعاب سرد چیست، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تماس با واحد فروش: 09019277512

ظروف میناکاری با لعاب سرد

رنگ لعاب سرد در میناکاری سفالی کاربرد بیشتری دارد. در صورتی که ظروف میناکاری روی مس و میناکاری روی سفال را با یکدیگر مقایسه کنید به تفاوت نقاشی روی سفال با رنگ لعاب سرد پی خواهید برد. استفاده از پودر لعاب سرد کمک می کند تا به سادگی محصولات رنگارنگی ساخته و و به بازار ارائه دهید.برای تهیه لوازم  و ابزار میناکاری با لعاب سرد می توانید به فروشگاه رنگ لعاب سرد در اصفهان ، کرج و مشهد رجوع نمائید.

میناکاری با لعاب سرد

لعاب سرد چیست؟

میناکاری با لعاب سرد، یکی از تکنیک های خلق آثار هنر میناکاری است که منجر به تولید محصولات صنایع دستی بسیار زیبا و رنگارنگ می شود. تفاوت های ساختاری در تولید میناکاری روی مس و میناکاری روی سفال وجود دارد. آثار هنر میناکاری را روی ظروف سفالی یا ظروفی از جنس چوب، مشاهده می کنید که معمولاً با لعاب سرد تولید می‌شوند. به دلیل اینکه میناکاری با لعاب گرم به تجهیزات و امکانات زیادتری نیاز دارد و اغلب یک هنر کارگاهی محسوب می شود، بسیاری از افرادی که به این هنر زیبا و اصیل علاقه مند هستند و می‌خواهند ساده‌تر، آثار هنری را تولید کنند، لازم از روش میناکاری با لعاب سرد استفاده می کنند.

اپلیکیشن صنایع دستی

به دلیل اهمیت کسب و کارهای هنری و راه اندازی کارگاه های صنایع دستی، تولید آثار هنر میناکاری با لعاب سرد، بسیار توسعه یافته است؛ بنابراین لزوماً در این بحث به این هنر جذاب و رنگارنگ می‌پردازیم. برای اینکه اطلاعات بیشتری از این صنایع ‌دستی به دست آورید، لطفاً تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.میناکاری با لعاب سرد عبارت است از یک هنر صنایع دستی که لعاب استفاده شده در آن نیاز به پخت در حرارت بالا را ندارد. آثار هنری، قابلیت اجرا بر روی ظروف سفالی و در برخی موارد، ظروف چوبی را دارند. اجازه دهید در مورد لعاب سرد، اندکی بیشتر صحبت کنیم.

میناکاری با لعاب سرد

رنگ لعاب سرد

لعاب سرد همانند لعاب گرم در هنر میناکاری شامل یک مایع رنگی یا بعضاً سفید رنگ است که بر روی سطح مورد نظر اعمال می شود تا یکنواخت و یکدست بودن را برای رنگ آمیزی ایجاد کند. نقش لعاب برای میناکاری با لعاب سرد همان عملیاتی را انجام می دهد که در میناکاری با لعاب گرم شاهد هستیم؛ اما به دلیل ماهیت لعاب سرد، نیازی به درجه حرارت بالا نمی باشد. انواع لعاب سرد که برای میناکاری استفاده می شود می تواند رنگ های متفاوتی داشته باشد چرا که قرار است استاد میناکار با قلم مو، نقش های رنگارنگ بر روی بستر ایجاد کند؛ اما به طور متداول میناکاری با لعاب سرد از همان رنگ های سفید پایه و رنگ های آبی و زرد و غیره تشکیل می شود.

در روش میناکاری با لعاب سرد، بستری از لعاب به رنگ سفید با قلم مو بر روی بستر مورد نظر که عمدتاً ظروف سفالی است، اِعمال می‌شود و پس از اینکه کاملاً خشک شد، مراحل رنگ آمیزی و نقش آفرینی بر روی ظرف آغاز می گردد. تمام رنگ هایی که برای ایجاد این اثر هنری استفاده می شوند به اندازه کافی شفاف و درخشان هستند و نمای بسیار جذابی را پس از پایان کار ایجاد می‌کنند. مهمترین مزیت این هنر، دوام و ثبات بسیار بالای تمام رنگ ها از جمله لعاب سرد بر روی سطوح است.

پودر لعاب سرد

پودر لعاب سرد از مواد اولیه برای ساخت ظروف میناکاری با لعاب سرد است. نکته بسیار مهم درباره مواد اولیه رنگی و لعاب سرد که در روش میناکاری با لعاب سرد اجرا می شود این است که تمام مواد از کیفیت بالا برخوردار هستند، بنابراین با خیال راحت می توانید از آنها استفاده کنید و دغدغه شستشو را ندارید؛ اما فراموش نکنید به دلیل اینکه هر یک از مواد به صورت جداگانه ترکیب شیمیایی متفاوتی دارند و خواص آنها با هم فرق دارد، هرگز بدون تست قبلی نباید آنها را با یکدیگر مخلوط کنید.تبدیل پودر لعاب سرد به حالت مایع توسط استادکار انجام شده و تهیه آن در کیفیت ساخت نهایی محصولات بسیار تاثیر گذار است.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

بهتر است قبل از شروع کار در حجم بالا، تکه‌ای از سطح مورد نظر را با لعاب سفید، پوشش دهید و اجازه دهید خشک شود؛ سپس رنگ کاری کنید و از ثبات و دوام رنگ ها و لعاب ها اطمینان حاصل کنید؛ سپس مراحل کامل میناکاری با لعاب سرد را ادامه دهید. نکته مهم دیگر این است که لعاب سرد و رنگ های میناکاری معمولاً ترکیبی از مواد آلی و معدنی هستند، بنابراین به مرور زمان پاک نمی شوند. البته ظروفی که توسط این هنر به وجود می‌آیند نباید توسط اجسام نوک تیز نظیر چاقو یا قیچی، خراشیده شوند. تمیز کردن آثار هنر میناکاری به راحتی امکان پذیر است.

میناکاری لعاب سرد

شاید تعجب کنید اما زیباترین نقشه ها و طرح ها را می توانید بر روی ظروف مختلف برای تولید یک اثر هنر میناکاری با لعاب سرد به وجود آورید. به طور متداول، هنر میناکاری، ترکیبی از رنگ‌ های آبی تیره، روشن و سفید است اما بسته به ذوق هنری، استاد میناکار می تواند سایر رنگ های تیره و روشن را در طیف رنگی زرد، نارنجی، قهوه ای، سبز و قرمز بر روی ظروف مورد نظر ایجاد کند.از آنجایی که ظروف سفالی، بهترین انتخاب برای خلق یک هنر میناکاری با لعاب سرد هستند، به این ترتیب طرح های متنوع را می‌توان ایجاد کرد. به طور مثال انواع کاسه، بشقاب، قاب عکس، سینی و بسیاری موارد دیگر قابل طراحی توسط انواع رنگ های میناکاری و لعاب سرد هستند.

بسته به این که استاد میناکار چه نقش ‌هایی را در نظر دارد می‌تواند تعداد زیادی از هنر میناکاری روی سفال را ایجاد کند، به گونه‌ای که شگفتی و حیرت هر بیننده ای را برانگیزد. تمام آثار هنر میناکاری با لعاب سرد از درخشندگی و جلای خاصی برخوردارند، بنابراین هیچ تفاوتی با آثار هنر میناکاری روی ظروف مسی ندارند.اگر هنرمند، طرح ها و نقش های متفاوت و متنوعی را بر ظروف میناکاری شده خلق کند، به جرأت می‌توان گفت که صنایع دستی میناکاری با لعاب سرد، قابل رقابت با هنر میناکاری با لعاب گرم روی ظروف مسی می باشد. در قسمت های بعدی درباره روش های خرید این صنایع دستی ارزشمند و زیبا صحبت می کنیم.

میناکاری با لعاب سرد

خرید رنگ لعاب سرد

خرید رنگ لعاب سرد برای هنرمندان میناکار مبتدی امری دشوار است. البته با داشتن اطلاعات صحیح می توانند بهترین رنگ لعاب سرد را تهیه نمایند. برای اینکه یک اثر هنر میناکاری با لعاب سرد خلق شود، ابتدا هنرمند، ظرف مورد نظر خود را انتخاب می کند؛ لعاب را در ظرفی ریخته و پس از اینکه بستر یکنواخت ایجاد شد، آن را با قلم مو بر روی سطح مورد نظر می کشد. سطح باید به طور کامل پوشش داده شود و نباید هیچ حباب یا ناهمواری داشته باشد. فراموش نکنید که برای رنگ آمیزی با لعاب سرد، سطح باید کاملا ًخشک شده باشد، در غیر این صورت، چسبندگی رنگ امکان ندارد. اکنون زمان هنرنمایی استاد میناکار است. بسته به طرح و رنگی که استاد انتخاب می‌کند، قلم موهای ریز و درشت را بر می دارد و شروع به ایجاد نقش بر روی ظروف لعاب کاری شده می نماید. به طور مثال انواع گل، برگ، پرندگان، اشکال هندسی، نقطه های ریز و درشت و ده ها مدل دیگر که زاییده تخیل و تفکر هنرمندانه استاد میناکار است، بر روی آثار هنر میناکاری با لعاب سرد، قابل اجرا هستند.

رنگ لعاب سرد در میناکاری

اکنون که با این اثر هنری بسیار زیبا و چشم نواز آشنا شدید و دانستید که چگونه می توان یک هنر میناکاری با لعاب سرد را ایجاد کرد در این قسمت به توضیح لوازم و وسایل مورد نیاز برای این کار می پردازیم. اجرای مینا کاری بر روی ظروف مختلف با لعاب سرد، بستگی به سلیقه و انتخاب هنرمند دارد. یعنی فرد تصمیم می‌گیرد که بر روی چه ظروفی می خواهد میناکاری را اجرا کند. هر سطحی را که برای این انتخاب می کنید باید ظرف خام آن را خریداری کنید؛ به طور مثال، بشقاب سفالی یا کاسه سفالی خام.در مرحله بعد باید لعاب سرد و رنگ های مورد نیاز را خریداری کنید. فروشگاه های معتبری وجود دارند که تمام لوازم هنر میناکاری را به صورت بسته بندی شده و با کیفیت بالا به فروش می رسانند. بنابراین هم لعاب و هم رنگ ها را می توانید از فروشگاه خریداری کنید.

فروشگاه رنگ لعاب سرد

بسته به اینکه چه طرح هایی را می خواهید بر روی ظروف مختلف اجرا کنید باید قلم موها و ابزارهای ریز و درشت را خریداری کنید. این کار را نیز می توانید از طریق فروشگاه های هنری مربوطه پیگیری کنید. به طور کلی اگر فرد، امکانات لعاب کاری ظروف خام را برای میناکاری با لعاب سرد به صورت کارگاهی داشته باشد، معمولاً فرایند لعاب کاری به صورت غوطه ور شدن در مایع لعاب، بهتر انجام می شود. اما برای افرادی که در کارگاه خانگی کار می کنند، لعاب سرد، بهتر است از طریق قلم مو بر روی سطح اعمال شود. برخی از هنرمندان ترجیح می دهند برای خلق آثار هنری جذاب، رنگ اسپری خریداری کنند و بر روی لعاب سرد نقاشی کنند که البته هنر میناکاری صرفاً نقاشی با قلم موهای بسیار باریک است و به اسپری رنگ نیاز نیست.

خرید میناکاری با لعاب سرد

اگر به انجام هنر میناکاری با لعاب سرد علاقه مند هستید به راحتی می توانید مراحل فوق را دنبال کرده و یک اثر هنری در خانه تهیه کنید. شاید هم حوصله انجام این کارها را ندارید و ترجیح می دهید این صنایع دستی زیبا را به صورت آماده از فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید؛ در هر صورت، امکان خرید حضوری و خرید آنلاین در هر دو مورد فوق برای شما وجود دارد. به جرأت می‌توان گفت که صنایع دستی میناکاری با لعاب سرد، جزو زیباترین آثار هنری هستند که هم برای تزیین ویترین در داخل خانه ‌ها و هم برای هدیه دادن گزینه های مناسبی محسوب می شوند. اگر کسی بتواند سرمایه اولیه مناسبی برای کارآفرینی در این حوزه اختصاص دهد، یک هنر سودآور خواهد شد. تصور کنید شما تعدادی از آثار هنر میناکاری با لعاب سرد را که نمایانگر یک هنر اصیل ایرانی اسلامی است، در ویترین خانه خود نگهداری می کنید؛ قطعاً فضای دکوراسیون را به طرز ماهرانه ای تغییر می دهید و از طرف دیگر، انتخاب عاقلانه ظرف میناکاری شده مناسب، برای هدیه تولد نیز می تواند ذوق و سلیقه شخصی شما را به مخاطب منتقل کند. برای ایجاد یک تغییر بزرگ در دکوراسیون داخل آپارتمان یا شرکت پیشنهاد می‌کنیم در مورد خرید آثار هنر میناکاری به ویژه میناکاری با لعاب سرد و حتی میناکاری بر روی ظروف مسی، بیشتر فکر کنید.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 3 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
میناکاری با لعاب سرد و هنرهای صنایع دستی
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)