هدیه روز بسیج

بهترین هدیه روز بسیج که در این روز به لشگر مخلص خدا می توان داد باید نشان از عشق به میهن داشته باشد. صنایع دستی ایرانی مانند انواع تندیس میناکاری اصفهان با عشق و علاقه برای هموطنان عزیزمان طراحی و ساخته شده تا در مجالس و همایش های مختلف بتوان از آن بهره برد. فروش هدایای تبلیغاتی ارزان در اصفهان به معنی محصولات بی کیفیت نیست بلکه کالای ساخت داخل با حداقل قیمت است. صنایع دستی به عنوان هدیه تبلیغاتی ارزان قیمت ولی نفیس می تواند جایگزین خوبی برای کالاهای لوکس خارجی باشد. و سفارشی برای هدیه سازمان بسیج کارگری با هر تیراژی در نظر گرفته شود. بهترین هدیه روز بسیج صنایع دستی اصفهان و یصورت کلی محصولی از کالای ساخت داخل کشور است. اگر بدنبال هدیه به مناسبت هفته بسیج هستید ما مشاهده انواع محصولات هنری فروشگاه صنایع دستی اصفهان را به شما پیشنهاد می کنیم.

تماس با واحد فروش: 09019277512

چرا پنجم آذر ماه را به عنوان روز بسیج مستضعفان نامگذاری کرده اند؟

با پیروزی انقلاب اسلامی و قطع شدن دست استکبار جهانی و منافع آن ها در ایران، فتنه ها و توطئه های شیاطین علیه ایران، روز به روز گسترش یافت. در این شرایط، امام خمینی در پنج آذر 58، فرمان تشکیل بسیج را صادر نمود. هفته بسیج به برای بزرگ  داشت جان  فشانی هایی است که در راه سربلندی این سرزمین صورت گرفته اند. اشتباه است که بسیج را حاصل انقلاب اسلامی یا جنگ تحمیلی بدانیم. بسیج فهم درستی از اتحاد، اخلاص و اراده مسلمانان است که با ظهور اسلام متولد شده و در بین ملت های مسلمان، رشد کرده است. هوشمندی حضرت امام خمینی و همچنین عدالت خواهی میلیون ها فرد با ایمان، فقط تبلور دوباره بسیج در این عصر بود. محصولات ساخت داخل کشور و به نوعی تولید ملی برای هدایای تبیلغاتی promotion gifts بسیار مناسب است.

بهترین هدیه روز بسیج صنایع دستی اصفهان
اپلیکیشن صنایع دستی

نحوه تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره)
شکل گیری بسیج مستضعفین، ارتش 20 میلیونی به فرمان امام و درایت و هوشیاری بی نظیر ایشان، از اساسی ترین عوامل جهت خنثی کردن توطئه ها به شمار می رود. به برکت هدایت انقلاب در مسیر اصلی خود، زمینه برای انقلاب دوم نیز فراهم شد با سقوط لانه جاسوسی آمریکا در تهران و نمایان شده ماهیت سلطه جوی آمریکا، شیطان بزرگ با ضربه ای سخت و غیر قابل جبران روبرو شد. اسنادی که از لانه جاسوسی و اظهارات صریح حاکمان آمریکایی به دست آمده، مردم و رهبران کشور بخصوص حضرت امام را با این حقیقت مواجه ساخت که احتمال مداخله نظامی آمریکا و هجوم به ایران به هیچ عنوان امری بعید نبوده. با توجه به سوابق این کشور در دنیا، لزوم آمادگی مردم برای مقابله در کوتاه ترین زمان ممکن، آشکار شد. صنایع دستی , سفارش سازمان بسیج کارگری می تواند به عنوان هدایای تبلیغاتی ایرانی نشان خوبی از پایبندی به کلام مقام معظم رهبری در راستای تولید داخلی و شکوفایی اقتصاد ملی باشد.

به این ترتیب، حضرت امام در پنجم آذر سال 58، یعنی کمتر از یک ماه پس از انقلاب دوم، فرمان تشکیل بسیج را صادر فرمود:
یک مملکت پس از چند سالی که بیست میلیون جوان دارد، باید بیست میلیون تفنگدار و بیست میلیون ارتش داشته باشد. چنین مملکتی آسیب پذیر نیست و مردم دل سوخته و مسلمان پاک باخته که دل در گرو عشق و انقلاب و هدف های والایش داشتند، با قصد و آمادگی و اراده خلل ناپذیر برای پاسداری از دستاوردهای انقلاب، گروه های مقاومت مردمی را در پایگاه های بسیج و در آن زمان در مساجد سر تا سر کشور تشکیل دهند. اولین تجربه آنان به طور عملی، یاری رساندن به کمیته و سپاه در قالب رویارویی با ضد انقلاب و خنثی سازی توطئه های آنان بود. به این روش نقش تاثیر گذاری در خدمت به انقلاب و هدف های الهی آن نیز ایفا کردند. با هجوم ارتش عراق به ایران در سال 59، نیاز به سازماندهی برای تشکیل بهتر نیروهای مردمی، بیشتر احساس شد. پس از آن،صاحبان اصلی انقلاب اسلامی، مردم، برای حضور گسترده تر در جبهه، گروه گروه به بسیج ملحق شدند. از ستاوردهای بزرگ این تشکل الهی، عملیات هایی همچون فتح المبین، کربلای 5، حصر آبادان، طریق القدس، والفجر8 و … بود. هر ساله سازمان بسیج هدایای مختلفی به پرسنل خود هدیه می دهد. کالای هنری با کیفیت ایرانی گزینه خوبی برای هدیه سازمان بسیج مستضعفین به بسیجیان عزیز در سراسر کشور است.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

اگر امروز توفیق حفظ کشورمان و مردم سلحشور آن را از گزند نااهلان داشته ایم، تنها به یمن حضور گسترده بسیج بوده. چنان که رهبر فقید انقلاب فرمودند: رحمت و برکات خداوند بر بسیج مستضعفان که به حق، پشتوانه انقلاب است. آری! رزمنده بسیجی، علاوه بر توان رزمی بالا در نبرد نامنظم، در نبرد منظم نیز جنگجوی قابلی به حساب می آید. تا آن حد که سلاح های سنگینی همچون تانک و توپ های پیشرفته را به حرکت در آورده و روبروی نیروهای دشمن قرار داده است. هدف از تشکیل واحد بسیج، ایجاد کردن توانایی های لازم در تمام افراد معتقد به قانون اساسی و هدف های انقلاب اسلامی با هدف دفاع از کشور و کمک به مردم در هنگام بروز حوادث غیر مترقبه بوده. بسیج، جایگاهی ملکوتی، مکانی برای درس چگونه زیستن، جایگاه صفا و صمیمیت و عشق و در یک کلام، شهید جبهه و مظلوم یا قهرمان پشت جبهه است. بیشتر از یک سال از فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج نگذشته بود که رژیم بعثی، با هدف سلطه جویی، هجوم همه جانبه خود به ایران را آغاز نمود. فروشگاه صنایع دستی اصفهان سعی داشته انواع هدیه تبلیغاتی جدید، ارزان و خاص در زمینه هنرهای دستی ایرانی را به مشتریان خود ارائه دهد.

انقلاب اسلامی در آن اوضاع و احوال بحرانی ناشی از تغییر و تحولات و دگرگونی های آن زمان، آمادگی کافی را برای مقابله با متجاوزان نداشت. ارتش جمهوری اسلامی با حمایت حضرت امام، جایگاه خود را پیدا کرده و در حال تثبیت نظم و انظباط و خودسازی بود. سپاه پاسداران نیز که نهادی نوپا با هدف حفظ امنیت شهرها بود، از تجربه و تجهیزات لازم برای مقابله با متجاوزان خارجی، برخوردار نبود. از سوی دیگر، دشمن نیز با ارتشی تا دندان مسلح و با برخورداری از پشتیبانی قدرت های استعمارگر، کشور ما را مورد هجوم قرار داد. در همین زمان بود نقش بسیج به عنوان نیرویی جوشیده از متن مردم انقلابی، در صحنه دفاع مقدس مشخص شد. دشمن که انتظار داشت ایران را در سه روز فتح کند، در همان ابتدای کار با مردمی روبرو شد که با دست خالی، به دفاع از نظام اسلامی خود برخاسته بودند. جوانان سلحشوری که به فرمان امام (ره)، تحت نام بسیجی در پایگاه های مقاومت گرد هم آمده بودند و با اشاره ایشان، به جبهه های نبرد می رفتند و آماده بودند تا آخرین قطره خون خویش، مقاومت و ایستادگی کنند. بهتر است هر ساله هدیه سازمان بسیج مستضعفان برای قدردانی از زحمات این بزرگواران به خوبی در نظر گرفته شود.

قدرت مقابله با ارتش های کلاسیک جهانی
در طول هشت سال دفاع مقدس، بسیج چنان درخشید که دشمنان اعتراف کردند : ((در بسیج، قدرتی نهفته است که می تواند با تمام قدرت های کلاسیک جهان مقابله کند.)) بسیج همچنان که در خط مقدم نبرد حضور داشت، به جذب، آموزش و سازماندهی نیروهای مردمی و اعزام آنان به جبه های نبرد نیز می پرداخت. در طول این مدت، موفق شد جمعیت باارزشی از امت حزب الله را در درون خود بپروراند. سرانجام بعد از هشت سال دفاع مقدس، بسیجیان مظلوم و سلحشور به همراه ملت شهید پرور، از این آزمایش الهی پیروز و سربلند بیرون آمدند. حضرت امام این چهره های مظلوم را با شایستگی به تصویر کشیده و فرمودند: شما آینه مجسم رشادت ها و مظلومیت های این ملت بزرگ، در تاریخ مصور و صحنه نبرد انقلاب هستید. شما فرزندان دفام مقدس، سپر حوادث و پرچمدار عزت این کشورید. اگر بدنبال هدایای تبلیغاتی ارزان در تهران یا شهرهای مختلف کشور هستید می توانید محصولات فروشگاه صنایع دستی بازار مینا را مشاهده نمائید.

حضور بانوان در بسیج
در مکتب اسلام، جهاد از فروع دین است. از واجباتی که استواری دین به آن ها بستگی دارد. به این خاطر که اسباب کمال، استقلال و سربلندی جامعه مسلمان می شود و آن را در برابر دشمن و ملت های دیگر، عزت و آبرو می بخشد. به همین سبب، چون در هر جامعه اسلامی، دفاع بر همگان واجب است باید تمام مسلمانان، اعم از زن و مرد، برای ایجاد زمینه آموزش و حفظ توانایی های دفاعی، کوشش کنند. بر زنان مسلمان هم واجب است تا برای مقابله با دشمن، از جهات گوناگون، آماده دفاع باشند. بر مبنای همین امر، آموزش نظامی خواهران هم در بسیج آغاز گردیده. علاوه بر آن با فرموده های حضرت امام در سالروز ولادت حضرت زهرا (س) نکات مبهم آن هم تبیین گردید.

زنان، بخش عمده هر جامعه ای را تشکیل می دهند. اصلی ترین نقش تربیتی، بر عهده آن هاست. زیاده روی نیست اگر زنان را اصلی ترین بخش فرهنگ سازی هر ملتی بدانیم. در اسلام هم توجه زیادی به جایگاه زنان و اهمیت حضور مثبت آن ها در جامعه شده. جایگاه خاص زنان در جامعه باعث شد تا اندیشه بسیج به شکلی پویا و زنده در میان آنها نیز ریشه دوانده و رشد کند. مرکز بسیج خواهران، مامور جذب، آموزش و نیز سازماندهی بانوان کشور است. این مرکز تا کنون توانسته در امر آموزش خواهران در زمینه های عقیدتی، سواد آموزی، سیاسی، امدادگری، خدمات و نظامی، اقدامات موثری انجام دهد.

همچنین در دوران دفاع مقدس، خواهران بسیجی در پشت جبهه های جنگ، حضوری فعال داشتند و برای تدارک و تهیه وسایل مورد نیاز رزمندگان، زحمات فراوانی کشیدند.

کارکرد بسیج طی سه دهه 

از سال 58 تا 60 دوران شکل گیری بسیج ، آماده کردن مردم و زمینه سازی برای جلوگیری و مقابله با خطرات احتمالی.

از 61 تا نیمه 67 دوران مقابله با خطر و دفاع نظامی از انقلاب اسلامی و نظام. ( دفاع مقدس)

از 67 تا 70 شروع حرکت بالنده و فعالیت به شکل مناسب که در دوره جدید لازم شد تحولی نو پیدا کند.

از سال 71 تا بحال، حضور در عرصه های سازندگی، فرهنگی و اجتماعی که با تدابیر راه گشا و روشنگر مقام رهبری شروع شده و همچنان در حال پیش روی در عرصه های گوناگون به شکلی بالنده و فعال است.

تشکل های سازمان بسیج مستضعفین

 • بسیج دانش آموزی
 • بسیج دانشجویی
 • بسیج جامعه مهندسین
 • بسیج جامعه پزشکی
 • بسیج خواهران
 • بسیج اساتید
 • بسیج ادارات

کلام مقام معظم رهبری درباره بسیج
مقام معظم رهبری درمورد بسیج اینگونه گفته اند که: اگر بخواهیم بسیج را در کلامی کوتاه معرفی کنیم، باید بگوییم بسیج عبارت است از مجموعه ای که در آن پاک ترین انسان ها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای به خوشبختی رساندن و به کمال رساندن این کشور جمع شده اند. بسیج عبارت است از تشکیلاتی که در آنافراد تنها و متفرق، به یک مجموعه متعهد، عظیم و منسجم، به یک مجموعه آگاه، بصیر و بینا به مسائل کشور و نیاز ملت، تبدیل می شوند. مجموعه ای که دشمن را بیمناک و دوستان را امیدوار و خاطر جمع می کند. در حقیقت همه انسان های مومن، بصیر, آگاه، عاشق، علاقه مند و متعهد و آماده به کار، در هر میدانی از میدان ها که برای ملت مفید است، جزء بسیج اند. لذا بسیج نامی مقدس است.

اهداف بسیج مستضعفین

 • تحقق فرمایش حضرت امام درمورد تشکیل هسته های حذب الله
 • ایجاد توانایی های لازم در مردم برای کمک هنگام بروز حوادث و بلاهای غیر قابل پیش بینی
 • ایجاد آمادگی و توانایی لازم دفاعی در مردم برای دفاع از کشور
 • کمک به دولت در امور مربوط به سازندگی
 • ایجاد توانایی لازم رزمی در نیروهایی که برای شرکت در عملیات های بزرگ و کلاسیک، توانایی دارند.

امر به معروف و نهی از منکر در دیدگاه بسیج
در احکام اسلامی، هر حکم اهمیتی دارد که بی توجهی نسبت به آن، اجرای احکام دیگر را هم با مشکل مواجه می کند. در این بین، بی توجهی نسبت به احکامی که دارای جنبه اجتماعی هستند، بیشتر از دیگر احکام نابسامانی به وجود می آورد. اسلام، امر به معروف و نهی از منکر را روشی مناسب برای جلوگیری از این نابسامانی ها عنوان کرده. قرآن و احادیث بر این فریضه الهی تاکید بسیار دارند و فراموش کردن آن را آفتی می دانند که که سلامت دنیا و دین را به خطر انداخته و باعث فاسد شدن جامعه می شود.

از وظایف دقیق و مهم بسیج، امر به معروف و نهی از منکر است. بسیج، به عنوان یک نیرو مردمی وظیفه دارد با هرگونه انحراف و فساد اجتماعی برخورد کند. انجام وظیفه حساسی مثل این، نیازمند به تربیت نیروهای کارآزموده و با تجربه ای است که شیوه صحیح برخورد با متخلفین را بدانند و با موقعیت ها و شرایط امر به معروف و نهی از منکر هم آشنا باشند. امروزه در سراسر کشور پایگاه های بسیج برنامه ای گسترده و منظم برای آموزش این چنین افراد، پیش رو دارند.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 1 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
بهترین هدیه روز بسیج صنایع دستی اصفهان
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)