روز کتاب و کتابخوانی

روز کتاب و کتابخوانی هر ساله در سراسر دنیا گرامی داشته و در این راستا به کسانی که در این حوزه فعالیت دارند هدایایی داده می شود. روز جهانی کتاب , ۲۳ آوریل است. که برای مردم دنیا کاملا شناخته شده و مهم می باشد. تجلیل از فعالان و روشنفکران در روز جهانی کتاب‌خوانی نشان از اهمیت نقش کتابخوانی در زندگی انسانها دارد. از جمله بهترین هدایای تبلیغاتی که می توانید برای فرهنگ دوستان در نظر بگیرید محصولات هنری ساخته شده با دست, از بهترین هنرمندان دنیاست. هدیه صنایع دستی ایرانی علاوه بر ارزش مادی , ارزش فرهنگی و هنری بالایی دارد. اگر بدنبال هدایای تبلیغاتی صنایع دستی ویژه روز کتاب و کتابخوانی هستید ما به شما مشاهده محصولات فروشگاه را پیشنهاد می کنیم.

تماس با واحد فروش: 09019277512

دانش بشری به وسیله کتاب، از تباه شدن در امان مانده و به آیندگان انتقال می یابد.کتاب محصول آموخته های بلند مدت انسان، خلاقیت های ذهنی و تجربه های بشری است. مطالعه، درمان بیماری های فکری و غذای روح است. کتاب، معلمی صمیمی و همیشه قابل دسترسی بوده که بون منّت، آنچه دارد در اختیار ما می گذارد. در تقویم ایران، 24 آبان ماه روز کتاب و کتاب خوانی نامگذاری شده. این روز یکی از روزهای هفته کتاب هم هست. اولین بار هفته کتاب در سال 1372 از چهارم تا دهم دی ماه به فرمان رهبر انقلاب در ایران برگزار شد. هفته کتاب و کتاب خوانی بهانه ایی برای گرامیداشت از از بهترین دوست انسان , یعنی کتاب خوب است. هدایای صنایع دستی Handicrafts Gifts برای اهل کتاب گزینه بسیار خوبی بشمار می رود.

روز کتاب و کتابخوانی

اپلیکیشن صنایع دستی

روز جهانی کتاب، 23 آوریل یک جشن است. این روز توسط یونسکو به عنوان جشن کتاب و کتاب خوانی در تمام جهان تعیین شده. بیش از 100 کشور این جشن را برگزار می کنند. از دلایل اصلی عدم تبعیت ایران از یونسکو در انطباق با روز جهانی کتاب، مسئله تعطیلات نوروز است. روز جهانی کتاب، کودکان را به خواندن کتاب تشویق می کند. اینگونه، نگرش مثبتی برای بهبود و توسعه جامعه خویش به شیوه ای بهتر به دست می آورند. شما می توانید برای هدیه روز کتاب و کتابخوانی از صنایع دستی میناکاری اصفهان بهره ببرید.

روز کتاب، جهت کمک به مردم برای کسب دانش بیشتر است. دانشی که به نفع آنان برای داشتن زندگی بهتر خواهد بود. به همین خاطر، خیلی کتاب ها در کتابخانه ها نگهداری می شوند تا اگر کسی از نظر مالی توان تهیه آن ها را ندارد، با استفاده از کتاب های موجود در کتابخانه ها، دانش خود را بیشتر کند. بسیاری از ناشران و نویسندگان، برای مردم کتاب منتشر می کنند یا می نویسند تا آنها را درمورد مسائل مختلف در جهان آگاه کنند. برای دریافت هدیه ویژه هفته کتاب و کتابخوانی با قیمت ارزان , به فروشگاه صنایع دستی اصفهان مراجعه فرمائید.

روز کتاب در ایران

این روز در ایران، در آبان یعنی زمان شکوفایی یادگیری و درس در دانشگاه ها و مدارس منتقل شده و برای تاثیرگذاری بیشتر، به یک هفته افزایش یافته. البته در کشورهایی از جمله انگلستان و استرالیا، نیز به غیر از 23 آوریل، یک هفته دیگر هم برای کتاب خوانی درنظر گرفته شده. در انگستان 4 تا 10 می و در اسرالیا 22 تا 28 اوت.

نقش کتاب در انتقال علوم

پدید آوردن آثار فرهنگی و علمی مکتوب، یکی از توصیه های مهم اولیا دین است. علاوه بر کمک به گسترش دانش، برای نسل های آینده نیز، به عنوان یک میراث فرهنگی، ماندگار خواهد بود. بایستی فرهنگ استفاده از کتاب به عنوان هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت ولی با ارزش در سازمانهای دولتی و خصوصی نهادینه گردد.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

آثار ماندگار

یک کتاب خوب و تاثیرگذار، چطور به یک اثر ماندگار تبدیل می شود؟ یکی از ویژگی های مهم این دست از آثار، پاسخ دادن به حداقل یکی از سوالات مخاطب است. پاسخی زیبا و قانع کننده. آثار خوب، در دل ها جای می گیرند و کهنه نمی شوند. خوب تنها به این معنی نیست که از نظر هنری خوب تنظیم شده یا خیلی عمیق باشد. لازم است پاسخی به یک نیاز یا سوال در آن وجود داشته باشد.

مطالعه و کتاب خوانی
بی شک هیچ میراثی باارزش تر از کتاب نیست. کتاب مایه آرامش روح انسان است. همدمی که اندوه را می زداید. زمانی که جهل، جامعه ای را از پا در می آورد یا شَک و شٌبهه ذهن جوانان را فلج می کند، مطالعه قطعا یکی از راه هایی است که آفت جهل را می زداید و اطمینان را به قلب ها باز می آورد. کتاب بهترین راهنما برای مردم است. چیزی که افراد با خواندن آن، درک و فهم متفاوتی به دست می آورند. عادات خواندن بسته به جنس، تحصیلات و سن متفاوت است. خانم ها بیشتر تمایل به خواندن کتاب های الهام بخش و رمان های اسرار آمیز دارند. درحالی که مردان ترجیح می دهند علوم اجتماعی، علوم انسانی، بیوگرافی-های تاریخی و کتاب های علمی-تخیلی بخوانند.

کتاب های ناسالم
همان اندازه که می توانیم از کتاب ها بهره مفید بگیریم، ممکن است در معرض خطرات نوشته های انحرافی و مسموم نیز قرار بگیریم. با راه دادن کتاب های مسموم به خانه و مدرسه، تنها باعث مسمومیت اخلاقی و فکری نسل ها می شویم. نظارت بر چاپ کتاب و بررسی آن از نظر محتوا، در جامعه دور اندیش امری ضروری است.

شناخت کافی از صحت و سلامت کتاب
برای کتاب خوان ها، شناخت آثار جدید و خوب، نویسندگان سالم و متعهد و موسسات انتشاراتی متعهد، از مفیدترین اطلاعات محسوب می شود. نشانه استاندارد نباید فقط برای نشان دادن مرغوبیت کالاهای خانگی و فرآورده هی خوراکی باشد. بلکه آثار فرهنگی و فرآورده های فکری و علمی نیز باید مطابق استانداردهای ارزشی، دینی و عقلانی باشند تا جامعه را به تباهی و فساد نکِشند.

خانواده نقطه شروع ایجاد علاقه به کتاب خوانی
عوامل متعددی در ایجاد علاقه به کتاب و کتاب خوانی نقش دارند. اولین عامل، خانواده است. در واقع، ایجاد علاقه به کتاب خوانی، از خانواده شروع می شود. طبق نظر روان  شناسان، هویت و شخصیت کودک در اولین قدم در خانواده شکل می گیرد. والدینی که به کتاب علاقه دارند، به طور طبیعی فرزندانی دوست دار کتاب خواهند داشت.
اکثر دانشمندان و علما در خانواده هایی رشد کرده اندکه والدین اهل پژوهش و مطالعه بودنه اند. وقتی کودک می بیند در خانه، کتابخانه ای وجود دارد و پدر و مادر یا بقیه اعضای خانواده ساعاتی را به مطالعه اختصاص می دهند، دیگر حتی به گفتن ((باید مطالعه کنی)) هم نیازی نیست.

کتاب خوانی در ایران
آمار مربوط به کتاب خوانی در ایران، باعث نگرانی است. (( هر فرد ایرانی، فقط چند ثانیه در سال مطالعه می کند )) در ایران، تمایل به خواندن کتاب بسیار کم است. کتاب، نزدیک ترین چیز به طبع انسان است. نه تغییر می یابد نه فراموش می شود. کتاب میراثی است که از نیاکانمان به ما رسیده.

«مردم ما کتابخوان نیستند. این کتاب نخوانی نقص بزرگی است. بسیاری از مردم ما، حتی روزنامه خوان هم نیستند. اگر هم نگاهی به روزنامه بکنند، به همان تیترهای درشتش اکتفا می کنند.»
علت عمده کتاب گریزی در جامعه
یکی از مشکلات جامعه ما، پایین بودن سطح فرهنگ مطالعه است. این امر، علت ها و ریشه های متعددی می تواند داشته باشد. اما عدم احساس ضرورت احتمالاً در رأس این علل است. اگر در پاسخ به پرسش های سیاسی درمانده شویم، یا از موضوع خاصی صحبت به میان بیاید که احساس کنیم در آن زمینه بی اطلاعیم و این شرایط باعث شرمندگی ما شود، نسبت به این نیاز و خلاء آگاه می شویم و این می-تواند شوق به کتاب خوانی را در ما تقویت کند.

اصول و آداب کتاب خوانی

کتاب هایی که باید بخریم عبارت اند از:

 1. کتاب هایی که قبلا خوانده ایم و از مطالبش خوشمان آمده و می خواهیم یک نسخه از آن را در کتابخانه خود داشته باشیم.
 2. کتاب هایی که دوست داریم هر چند وقت یک بار آنها را بخوانیم
 3. کتاب هایی با کاربرد بالا. مثل کتاب های مرجع از جمله لغت نامه

کتاب هایی که بهتر است از کتابخانه امانت بگیریم:

 1. کتاب هایی که نمی خواهیم بیشتر از یک بار بخوانیم
 2. کتاب هایی که خواندن آنها طولانی تر از حد حوصله ما برای نشستن و خواندنشان در کتابخانه است
 3. کتاب هایی که قیمت بالایی دارند ولی علاقه مند هستیم یا نیاز داریم آنها را بخوانیم

سخن اندیشمندان خارجی درباره کتاب و مطالعه

 • اتاق بدون کتاب، مثل جسم بی روح است. ( سیسرون )
 • باید زیاد مطالعه کنیم تا بدانیم که هیچ چیز نمی دانیم. ( مونتسکیو )
 • لذتی در دنیا نیست که با مطالعه برابری کند. ( تولستوی )
 • برگ های کتاب، مانند بال هایی هستند که روح ما را به عالم روشنایی پرواز می دهند. ( ولتر )
 • پرورش روحی انسان، بر عهده کتاب است. (پلو تارک )
 • کتاب، جام جهان نما است. ( هوگو )
 • من هیچ غمی نداشته ام که با خواندن یک صفحه کتاب، از بین نرفته باشد. (مونتسکیو )
 • کتاب ها به من کمک کردند از باتلاق نادانی بیرون بیایم وگرنه نابود می شدم. ( ماکسیم گورگی )

سخنان محمد طیب، نویسنده ایرانی

 • کدام یک محروم تر هستند؟ کسی که کتاب خوب دارد اما وقت ندارد یا کسی که وقت دارد اما کتاب خوبی در دست ندارد؟
 • وقتی کتاب های خوب را بد تبلیغ کنند، مانند این است که کسی با صدای خرناس، دیگران را دعوت به استراحت کند.
 • قبل از آنکه کتاب های بد ما را به آتش بکشند، خوب است ما آنها را با آب معرفت بشوییم.
 • نادانی بد است اما بدتر از آن، بد دانی است که از بد خوانی می آید.

امانت دادن کتاب
ظاهرا همیشه و همه جا اینگونه بوده که هرکس کتابی امانت گرفته، یا پس نیاورده یا بال و پر شکسته به آشیان بازگردانده.
دیسرائیلی، نویسنده معروف انگلیسی، می نویسد:
جدا از رطوبت و موش و بید، کتابخانه ها آفت بزرگ تری دارند. آن، امانت گرفتن کتاب است. البته درباره دزد کتاب سخنی به میان نیامد! بی شک دیگران خون دل خورده اند تا ما به این مسراث گرانبها، کتاب، دست پیدا کنیم. امید است مراجعان بعد از مطالعه کتاب، با رعایت کامل شروط امانت، همچنین در زمان مقرر، به بازگرداندن این میراث عظیم، اقدام نمایند.

کتاب خوانی در چین
در سال 2018، آمازون چین، در گزارشی میزان علاقه مندی مردم چین به مطالعه را مورد بررسی قرار داد. بر این اساس مشخص شد 48 درصد از افراد در سال گذشته بیشتر از 10 جلد کتاب مطالعه کرده اند. 63 درصد معتقد اند خواندن، برای زندگی ضروری است. کمتر از یک درصد از تمام جمعیت فکر می کنند خواندن مهم نیست. 80 درصد از شرکت کننده ها، بر این باور هستند که خواندن، زندگی معنوی آن ها را غنی تر خواهد کرد. 70 درصد معتقد اند خواندن باعث کاهش اضطراب میشود. 50 درصد اعتقاد دارند خواندن به افزایش مهارت های شغلی کمک می کند. بر اساس این گزارش، چینی ها کتاب خوانی را راهی برای کسب تجربه و دانش می دانند. ادبیت، رمان و سپس مدیریت مالی و علوم اجتماعی، در چین محبوب ترین کتاب ها هستند. تاریخ، محبوب ترین موضوع از علوم اجتماعی است.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 1 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
هدایای تبلیغاتی صنایع دستی ویژه روز کتاب و کتابخوانی
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)