رادیو مینا

تاثیر رنگ ها در طراحی داخلی و دکوراسیون

تاثیر رنگ‌ها در طراحی داخلی

طراحی رنگ ها و دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ‌ها در طراحی داخلی و زیباسازی فضای های دکوری بسیار مشهود است. نقش رنگ در دکوراسیون داخلی به قدری مهم است که در این باره کتاب های تحصصی به نگارش در آمده است.

تنوع رنگ های صنایع دستی ایرانی باعث شده تا از این محصولات زیبا بیشتر در چیدمان خانه های شیک ایرانی استفاده گردد. جادوی ترکیب رنگ ها در طراحی رنگ ها و دکوراسیون داخلی می تواند بر روحیه افراد تاثیر زیادی داشته باشد.

دکوراسیون شیک و تاثیر رنگ‌ها در طراحی داخلی

تاثیر رنگ‌ در دکوراسیون داخلی بسیار زیاد بوده و استفاده صحیح محصولات می تواند کمک بزرگی به زیباسازی اینستالیشن های مختلف هنری کند. البته خرید صنایع دستی اصفهان نه تنها برای جذابیت بصری،بلکه به منظور استفاده کاربردی در زندگی روزمره پیشنهاد می گردد. طراحی رنگ ها و دکوراسیون داخلی اگر بدرستی انجام گردد باعث زیباسازی مضاعف فضای پیرامون شما خواهد شد.

تماس با واحد فروش: 09019277512

 

تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون

تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون

تاثیر روانی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

تاثیر روانی رنگ ها در دکوراسیون داخلی بسیار زیاد است، بگونه ایی که در برخی مراکر حساس درمانی از رنگ های ویژه ایی استفاده می گردد. کاربرد رنگها در دکوراسیون داخلی باید به نحوی در نظر گرفته شود تا اساس بهتری حاصل گردد.

رنگارنگی ظروف صنایع دستی اصفهان، مانند میناکاری ،خاتم کاری ،فیروزه کوبی و … رنگ ها نه تنها در فضای دکوری تاثیر داشته بلکه برای تهیه انواع هدیه و کادو هم بسیار مهم می باشند.

دست شما را برای چیدمان بهتر باز کرده و با توجه به ارزان بودن قیمت قیمت صنایع دستی ایرانی، این امکان برای همه محیا می باشد. تاثیر رنگ در معماری و طراحی دکوراسیون مدرن ایرانی از پر اهمیت ترین گزینه های حرفه ایی بشمار می رود.

تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون

مشاهده رنگ های مختلف باعث ایجاد احساسات متفاوتی در روحیه افراد می شود. از این رو باید به روانشناسی رنگ ها در فضاهای دکوری توجه ویژه گردد.

ترکیب درست رنگ ها می تواند باعث ایجاد احساس آرامش و همینطور ترکیب غلط رنگ ها باعث بوجود آمدن روحیه ایی کسل کننده شود. قالب رنگ مورد علاقه هر شخصی متفاوت و بر اساس سلیقه فردی او انتخاب می گردد.

یک طراح خوب باید بر اساس رنگ مورد نظر هر شخص , ترکیب های رنگی مناسب برای فضاهای مختلف بوجود آورد. مهمترین عامل در ایجاد فضای دکوری این است که بتوان هماهنگی صحیحی بین رنگ های مناسب و همچنین نور بوجود آورد.

اپلیکیشن صنایع دستی

دکوراسیون منزل با رنگ آبی

رنگ آبی معمولا در کنار رنگ زرد زیبا بنظر می رسد. همچنین رنگ آبی با آبی کمرنگ تر , صورتی کمرنگ و سبز نعنایی هماهنگی خوبی دارد. رنگ آبی محیطی آرام و محافظه کارانه ایجاد می کند و بیشتر برای اتاق کودک مناسب است.

توجه داشته باشید رنگ آبی طیف های مختلف دارد و می توان از آن برای هر محیطی استفاده نمود. رنگ آبی آرامش خاصی دارد. شاید کمتر کسی بداند رنگ آبی در کاهش فشار خون و تنظیم تنفس انسان ها تاثیر قابل توجهی دارد.

 

 

دکوراسیون منزل با رنگ بنفش

رنگ بنفش کمتربصورت قالب کلی دکوراسیون منزل استفاده می شود. این رنگ بیشتر مورد توجه دختر خانم هاست. از این رو برای طراحی اتاق دخترانه گزینه خوبی بشمار می رود. رنگ بنفش در کنار رنگ زرد زیباتر بنظر می رسد. رنگ بنفش را می توان یک رنگ سلطنتی و با شکوه درنظر گرفت. این رنگ در کاهش فشار خود و تنظیم ترشح غدد بدن موثر است.

دکوراسیون منزل با رنگ نارنجی

رنگ نارنجی خاصیت ضد افسردگی دارد از این رو برای اتاق افرادی که روحیه شادی ندارد , بیشتر توصیه می شود. نارنجی رنگی شاد و سرگرم کننده است و می توانید در هر جایی از آن استفاده نمائید. استفاده از رنگ نارنجی به گردش خون کمک می کند و تنظیم کننده موثری برای غده تیروئید است. همچنین این رنگ با چاکرای طحال در ارتباط است.

 

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

دکوراسیون منزل با رنگ صورتی
شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که به رنگ صورتی علاقه دارید ولی آنقدر محافظه کاریدد که آن را بعنوان رنگ قالب دکوراسیون منزل خود انتخاب نمی کنید. صورتی رنگی برای برانگیختن احساسات بشمار می رود.

این رنگ آرامش بخش است و می تواند محیطی صمیمی و دوستانه برای شما بوجود آورد. بهتر است رنگ صورتی را با دیگر رنگ ها ترکیب کنید تا امکان استفاده در فضای منزل را داشته باشد. رنگ صورتی باعث تضعیف عضلات , شیرین کامی و شوخ طبعی می گردد.

دکوراسیون منزل با رنگ سبز
رنگ سبز جزء رنگ هایی است که امکان ترکیب آن با اکثر رنگ ها وجود دارد. سبز آرامش بخش و مناسب برای اتاق خواب و سرویس های بهداشتی است. رنگ سبز در کنار رنگ بنفش و نقره ای ترکیب زیبایی بوجود می آورد.

پیشنهاد می گردد این رنگ را در سالن های آرایشی , بوتیک ها و فروشگاه ها استفاده نکنید. ترکیب رنگ سبز با رنگ های صورتی پررنگ , زرشکی , آبی روشن , زرد و بنفش مناسب است. رنگ سبز باعث کاهش فشار خود و همچنین تنظیم کارکرد دستگاه عصبی سمپاتیک است.

دکوراسیون منزل با رنگ قهوه ایی
بدلیل گرمی و نزدیک بودن رنگ قهوه ایی به چوب , این رنگ همیشه مد است. قهوه ایی را می توانید با زرد و صورتی چرک , ست کنید. معمولا مبلمان ها رنگ قهوه ایی دارند و با رنگ چیدمان های دکوری از طیف های مختلف زیبایی خیره کننده ایی بوجود می آورند.

شما باید دقت کنید از المان های زرد و صورتی بدرستی در این ترکیب استفاده کنید. رنگ قهوه ای آرامش , خونسردی و پایداری را به همراه دارد. رنگ قهوه ایی تحریک کننده اشتهاست . در صورت استفاده بیش از حد ,ممکن است فضای خسته کننده ایی بوجود آورید.

 

منبع : بازار مینا  BazareMina.ir

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =