رادیو مینا

ترفندهای مفید برای زیباسازی دکوراسیون داخلی

زیباسازی دکوراسیون داخلی

زیباسازی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی برای بانوان خوش سلیقه ایرانی اهمیت زیادی دارد. اکثر خانم ها علاقه دارند هر چند وقت یک بار دکوراسیون منزل خود را تغییر دهند. البته بانوان عزیز سعی می کنند با هزینه کمتر تغییرات جذابی را بوجود آورند.

شما می توانید با اعمال تغییرات کوچک تاثیرات بزرگی بر شکل چیدمان دکوری خود داشته باشید. مهم آن است که بدانید چه کاری را در چه زمانی و چگونه انجام دهید. ما در این مقاله ترفندهای مفیدی به شما معرفی خواهیم کرد.

رنگ دیوارها
یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در ظاهر هر منزل یا دفتر کار, رنگ دیوار هاست. شما می توانید با صرف هزینه ایی قابل قبول رنگ دیوار منزل تان را تغییر دهید و تغییر قابل محسوسی بوجود آورید. می توانید رنگ دیوارهای مختلف را متفاوت انتخاب کنید و البته باید با جادوی رنگ ها ،رنگ المان های استفاده شده در فضای دکوری شما هماهنگی داشته باشند.

زیباسازی دکوراسیون داخلی

زیباسازی دکوراسیون داخلی

 

استفاده از آینه برای افزودن نور به محیط
تاثیر نور مناسب در محیط بر کسی پوشیده نیست. استفاده از آینه و انعکاس نور باعث می شود فضای مورد نظرتان روشن تر و جذاب تر بچشم بیاید. شما می توانید با آینه فضاهای کوچک را بزرگتر نشان دهید. آینه علاوه بر اینکه یک المان تزئینی بشمار می رود می تواند اتاق های تاریک را به محیطی دوست داشتنی تبدیل کند.

استفاده از مبلمان مناسب
مبلمان در انواع دکوراسیون های سنتی و مدرن قابل استفاده است. برخی از مبلمان های قدیمی به فضاهای مدرن حس اصالت و هویت می بخشند. طراحان داخلی مطرح دنیا عقیده دارند چیدمان داخلی هر محیطی باید بر اساس شخصیت افراد آنجا طراحی گردد.

زیباسازی دکوراسیون داخلی

زیباسازی دکوراسیون داخلی

 

پس المان های قدیمی و جدید مانند مبلمان های راحتی و مبلمان های قدیمی نیز می توانند در کنار هم قابل استفاده باشند. البته ممکن است رومبلی هایی که استفاده می کنید ظاهر جذابی نداشته و شما را نگران استفاده از آنها کنند.

به شما یادآوری می کنیم که رو مبلی ها از عناصر مهم و تاثیر گذار در طراحی بشمار می روند. شما باید در انتخاب آنها دقت کنید تا علاوه بر استفاده از زیبایی آنها نیز لذت ببرید.

عناصر ارزان تاثیر گذار
برخی عناصر استفاده شده در چیدمان های حرفه ایی قیمت ارزانی دارند. مثلا با توجه به اینکه سبد های حصیری قیمت ارزانی دارند اما باعث زبیایی و افزایش حس صمیمیت در فضای دکوراسیون منازل خواهند شد.

از این سبدهای حصیری می توانید برای نگهداری کتاب , اسباب بازی , مجلات , حوله و … استفاده کنید. به همین ترتیب شما می توانید عناصر ارزان و جذابی با توجه به سلیقه تان انتخاب نمائید.

زیباسازی دکوراسیون داخلی

زیباسازی دکوراسیون داخلی

 

آویزهای نگهدارنده
آویزهای زیبا و فانتزی زیادی وجود دارد که می توانید در آشپزخانه از آنها استفاده کنید. ممکن است کار آویزها را ظروف نگهداری وسایل انجام دهند ولی تغییرات ظاهری با آویزها بیشتر در دکوراسیون داخلی به چشم می خورد.

البته آویزها برای محیط های کوچک بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند چرا که فضای کمتری را اشغال می کنند.

گل و گیاه های فانتزی
نگهداری گل و گیاه ظاهر سر زنده تری به محیط زندگی شما خواهد بخشید. البته در صورت انتخاب صحیح نوع گل و گیاه , منزل یا دفتر کار شما تاثیر بیشتری دریافت خواهد پذیرفت.

طراوت و شادابی منزل به همراه بوی خوش از نتایج انکار نشدنی استفاده از گیاهان به شمار می رود. استفاده از ظروف صنایع دستی و میناکاری در ایرانی برای تغییر چیدمان دکوراسیون داخلی رایج می باشد.

هر فضای دکوری را می توان منحصر به فرد در نظر گرفت. طراحی آنجا باید بر اساس ظرفیت ها , نوع فعالیت و استفاده از آن محیط انجام شود. در صورت رعایت اصول طراحی شما می توانید محیط زیبایی را خلق کنید.

زیباسازی دکوراسیون داخلی

زیباسازی دکوراسیون داخلی

 

ولی بیاد داشته باشید ممکن است کارهای کوچک باعث تاثیرات بزرگی گردد. مثلا افزودن یک کتابخانه به اتاق نشیمن یا قرار دادن چند تابلو عکس بر روی دیوار و یا هر کار کوچک دیگری که با توجه به علاقه افراد و سبک زندگی آنها انجام شود.

 

منبع : بازار مینا  BazareMina.ir

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 13 =