واتساپ
هدایای تبلیغاتی

خرید سنگ فیروزه

خرید سنگ فیروزه کوبی به منظور ساخت ظروف فیروزه کوبی روی مس در اصفهان انجام می گردد. قیمت سنگ فیروزه با توجه به کیفیت و مرغوبیت آن برآورد می گردد. فروش سنگ فیروزه کوبی با تنوع و تیراژ بالا برای کارگاه های تولیدی در نظر گرفته شده است. معمولا قیمت فیروزه کوبی اصفهان با توجه به کیفیت زیرساخت،نوع سنگ و ظرافت کار انجام شده مشخص می گردد.البته خرید سنگ فیروزه کوبی اصفهان نه تنها به منظور تولید ظروف فیروزه، بلکه برای ساخت انگشتر فيروزه زنانه زنانه و مردانه نیز انجام می گردد.قیمت فیروزه اصل نیشابور گران نیست و شما می توانید سفارشات خود را با کیفیت های مختلف ثبت نمائید. فروشگاه صنایع دستی اصفهان به عنوان مرکز خرید سنگ فیروزه بهترین ها را به شما معرفی خواهد نمود.

تماس با واحد فروش: 09019277512

قیمت سنگ فیروزه

قیمت سنگ فیروزه نیشابور با توجه به سایز و مرغوبیت آن مشخص می گردد.خرید سنگ فیروزه کوبی برای ساخت ظروف فیروزه کوبی اصفهان در تیراژ بالا برای کارگاه های مختلف در نظر گرفته شده است. خرید سنگ فیروزه برای فیروزه کوبی روی مس ،ساخت زیورآلات فیروزه کوبی و … انجام می گردد.قیمت سنگ فیروزه برای فیروزه کوبی تجاری با خرید سنگ های زینتی بصورت تکی بسیار متفاوت است.بطور مثال قیمت سنگ فیروزه تراش نخورده که به منظور تولید انبوه صنایع دستی اسفاده می گردد کمتر از سنگ های تزئینی می باشد.

خرید سنگ فیروزه کوبی

خرید سنگ فیروزه کوبی به عنوان یکی از ارزشمندترین و پرکاربردترین سنگ های معدنی طرفداران زیادی دارد. هنر فیروزه کوبی در اصفهان از رونق بسیار خوبی برخوردار است و در ساخت ظروف صنایع دستی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. کسانی که در کار ساخت جواهرات و زینت آلات هستند و یا هنرمندانی که مشغول هنر زیبای فیروزه کوبی می باشند، همگی از طرفداران و خریداران جدی این نوع سنگ ها محسوب می شوند. به دلیل ارزشمندی و قابلیت کار زیاد بر روی این سنگ های فیروزه ای رنگ، کاربردهای زیادی پیدا کرده اند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

اپلیکیشن صنایع دستی

سنگ های فیروزه یکی از انواع سنگ های آذرین با درجه سختی 5.5 تا 6 است که پس از خشک شدن درجه استحکام و سختی آن چندین برابر می گردد. سنگ های فیروزه ای که در طی فعالیت آتشفشانی راه به سطح زمین پیدا کرده اند ارزش بسیار بیشتری دارند چون فرصت خنک و خشک شدن پیدا کرده اند. یکی از بهترین مراکز برای دستیابی به این نوع سنگ ها، معادن فیروزه هستند.اما خرید سنگ فیروزه از چه زمانی مرسوم شد؟ با توجه به اینکه واژه Turquoise در زبان ترکی به معنای سنگ ترک است حدس می زنند که راه ارتباطی و فروش سنگ فیروزه کوبی از ایران به اروپا از طریق ترکیه بوده است.

خرید سنگ فیروزه کوبی

فروش سنگ فیروزه کوبی

فروش سنگ فیروزه کوبی از دیرباز تا کنون در بین تجار مناطق مختلف رواج داشته است. به عبارتی تاجران ترکیه ای از ایرانیان سنگ فیروزه می خریدند و سپس به اروپاییان می فروختند. به همین دلیل در بین اروپاییان به سنگ ترکی معروف بوده است. یا عده ای عقیده اند که از واژه فرانسوی Pierre Turquin به معنای سنگ آبی پر رنگ گرفته شده است.به همین دلیل حدس زده می شود که اولین بار خرید سنگ فیروزه کوبی توسط اروپاییان با واسطه کشور ترکیه انجام شده باشد. اما موردی که قطعی است این است که فروش سنگ فیروزه برای فیروزه کوبی نبوده و به با هدف استفاده به عنوان سنگ تزیینی برای جواهرات سلطنتی و ظروف دکوری خریداری شده است.فروش سنگ فیروزه نیشابور در اروپا و آسیا از رونق بالایی برخوردار بوده و همیشه تجارت خوبی بشمار می رفته است. امروزه فروش فیروزه کوبی در تهران و دیگر شهرهای کشورمان از رونق خوبی برخوردار بوده و فرهنگ استفاده از ظروف فیروزه در بین مردم جای مشخصی دارد.

قبل از اینکه انواع سنگ فیروزه کوبی را برای خرید معرفی کنیم، ابتدا کمی در مورد سنگ فیروزه کوبی صحبت می کنیم تا بیشتر با این سنگ های معدنی ارزشمند آشنا شوید. این سنگ برای فیروزه کوبی کاربرد دارد و امروزه غالبا به این شکل استفاده می شود.سنگ های فیروزه به دلیل ظاهری با طرح و رنگ مختلف که از معادن فیروزه سراسر کشور استخراج می شوند، توانسته توجه بسیاری از هنرمندان و اساتید صنایع دستی را به سمت خود جلب کند.

سنگ های فیروزه کوبی در برخی نمونه ها آبی رنگ هستند که ممکن است همراه با لکه یا رگه های سیاه رنگ هم باشند. ارزشمندترین نوع سنگ فیروزه سنگ هایی با رگه های طلایی است. این رگه ها نشان دهنده عناصر و ترکیبات تشکیل دهنده هستند که عیار و ارزش هنری و مادی آنها را تعیین می کنند.در حال مرغوب ترین نوع فیروزه از معادن نیشابور مشهد استخراج می شود. بنابراین هزینه خرید سنگ فیروزه نیشابور از مابقی سنگ ها بیشتر است. در ادامه با انواع سنگ های فیروزه آشنا خواهید شد تا بتوانید مناسبترین مدل را خریداری کنید. برای خرید عمده فیروزه کوبی اصفهان می توانید با همکاران ما در واحد فروش تماس گرفته و از تخفیفات ویژه مطلع شوید.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

خرید سنگ فیروزه برای فیروزه کوبی

خرید سنگ فیروزه برای فیروزه کوبی روی مس و دیگر محصولات صنایع دستی انجام می گردد. تنوع سنگ های فیروزه باعث شده تا آنها را دسته بندی کرده و هر کدام از انواع سنگ فیروزه به منظور خاصی مورد استفاده قرار گیرد. سنگ های فیروزه را براساس 3 حالت یا شاخصه مهم دسته بندی می کنند. موقع خرید سنگ فیروزه کوبی باید به این 3 عامل مهم دقت داشته باشید تا بتوانید ارزش واقعی آنها را حدس بزنید:

انواع سنگ فیروزه کوبی

انواع رنگ سنگ فیروزه :خرید سنگ فیروزه ای که رنگ آن به سبز متمایل تر است، هزینه بیشتری دارد چون ارزش هنری و مادی آن بالاتر است. نمونه های از سنگ فیروزه به رنگ های آبی تیره، آبی کمرنگ و با رگه های سیاه یا طلایی هم وجود دارند. با توجه به اینکه رنگ سبز نشان دهنده ترکیبات اصلی سنگ فیروزه و کمترین ناخالصی است قیمت خرید سنگ فیروزه ای که سبزتر است بیشتر خواهد بود.بد نیست بدانید که 5 نوع سنگ فیروزه به نام های فتحی، اظهاری، سلیمانی، ورلوی و آسمان گوی رنگ قهوه ای روشن دارند. سنگ های فیروزه کرمان و شیراز هم به رنگ سفید هستند و استحکام و قدرت آنها به اندازه ای است که می توان سنگ را با آنها برش داد. خرید سنگ فیروزه کرمان و شیراز بیشتر با هدف استفاده در بدلیجات و زیورآلات فیروزه کوبی شده است.

تنوع شکل ظاهری سنگ فیروزه :انتخاب سنگ فیروزه براساس شکل ظاهری هم انجام می شود. به عنوان مثال سنگ های فیروزه ای که رگه دار هستند، سنگ فیروزه شجری هستند و مدل هایی که بدون رگه، شکستگی و برجستگی هستند و کاملا ظاهری صاف دارند به سنگ فیروزه عجمی معروفند. براساس نوع کاربرد، قیمت سنگ فیروزه براساس شکل ظاهری تعیین می شود.

خرید سنگ فیروزه کوبی

نوع معدنی که سنگ فیروزه از آن استخراج شده است : سنگ فیروزه ای که در ایران استخراج می شود نسبت به نمونه های خارجی آن در مصر، تبت و آمریکا بسیار با کیفیت تر است. مهمترین معادن فیروزه ایران، معادن نیشابور، کرمان، دامغان و غیره هستند. مهمترین معدن فیروزه که سنگ های بسیار با کیفیت از آن استخراج می گردد، معدن فیروزه نیشابور است. به همین دلیل خرید سنگ فیروزه کوبی نیشابور قیمت بالاتری خواهد داشت.بر اساس سه عامل گفته شده می توان قیمت سنگ فیروزه برای فیروزه کوبی را مشخص کرد. هر چقدر رنگ سنگ های فیروزه به سبز پر رنگ شبیه تر باشد، رگه طلایی و نوع عجمی در آنها بیشتر دیده شوند و از معدن فیروزه نیشابور استخراج شده باشند، ارزش هنری و کاربردی آنها بیشتر خواهد شد. بر همین اساس قیمت سنگ فیروزه کوبی هم بالاتر خواهد رفت.

خرید سنگ فیروزه کوبی

خرید سنگ فیروزه کوبی اصفهان

سنگ فیروزه کوبی علاوه بر زیبایی ظاهری، استحکام و ماندگاری بالا و کاربردپذیری فوق العاده آن در ساخت انواع زیورآلات، یکسری خواص مفید از لحاظ جسمی، روحی و معنوی هم دارد. به عبارتی خواص سنگ فیروزه باعث شده تا ارزش خرید آن بالاتر رود. از جمله خواص سنگ فیروزه کوبی می توان به تسکین درد شکم، بهبود میزان گردش خون، بهبود دهنده عملکرد کبد، از بین بردن ویروس های مختلف، بهبود وضعیت میگرن، درمان درد بیماری های معده، سنگ کلیه و طحال و همچنین بسیاری از خواص جسمی دیگر اشاره کرد.خرید سنگ فیروزه کوبی برای انرژی درمانی و مدیتیشن هم انجام می شود. در مدیتیشن سعی می کنند با نزدیکی سنگ فیروزه به گلوی افراد به شکل گردنبند، انرژی زیادی وارد بدن فرد شود. همچنین خواص و انرژی سنگ فیروزه باعث می شود تا پس از نزدیک قرار دادن آن نسبت به پیشانی، تمرکز و احساسات مثبت افراد بیشتر شود.

خرید سنگ فیروزه کوبی با هدف تولید محصولات و ظروف فیروزه کوبی شده، فواید زیادی برای سلامت بینایی و چشم دارد. نگاه کردن به سنگ های فیروزه کمک به درمان بیماری های چشمی در مراحل اولیه خواهد کرد.سنگ های فیروزه منبع انرژی مثبت هم هستند و همین کمک می کند تا حافظه و قدرت تفکر افراد بهبود چشمگیری پیدا کند.

حتی در دین مبین اسلام نیز در روایات و احادیت مختلف به خواص و آثار مثبت سنگ فیروزه تأکید زیادی شده است.خرید سنگ فیروزه به دلیل خواص ذاتی و کاربردهای مختلف آن حدود 80 سال است که رواج دارد. در طول این چندین دهه فعالیتِ اساتید فیروزه کوب، تنوع و کیفیت تولید محصولات رشد چشمگیری پیدا کرده و سعی نموده اند به سلیقه عمومی افراد نزدیکتر شوند.

سنگ فیروزه اصل

قبل از خرید سنگ فیروزه برای فیروزه کوبی بهتر است نسبت به اصالت و کیفیت واقعی آن آگاهی داشته باشید. روش هایی وجود دارد که می توانید از اصالت سنگ فیروزه و زنده یا مرده بودن آن مطمئن شوید. در ابتدا راه های تشخیص اصالت سنگ فیروزه را قبل از نهایی سازی خرید توضیح می دهیم:

خراش با سوزن : با یک سوزن روی سطح سنگ فیروزه بکشید. اگر جای خراش روی آن باقی بماند یعنی جنس سنگ پلاستیکی است و فیروزه اصل نیست. اما در صورتی که اثری از خراشیدگی باقی نماند، می توانید بگویید که سنگ فیروزه خریداری شده اصل و درجه یک است.
خراش دادن شیشه با سنگ فیروزه : اگر قصد خرید سنگ فیروزه کوبی اصفهان یا معدن نیشابور را دارید باید بدانید که سنگ های فیروزه نسبت به شیشه مستحکم تر و قدرت بیشتری دارند. بنابراین اگر با سنگ فیروزه روی شیشه خراش بیندازید امکان تغییر وجود نخواهد داشت و خراشیدگی را خواهید ددید.
تغییر رنگ در برابر نور خورشید : اگر سنگ فیروزه خریداری شده را جلوی نور مستقیم خورشید گذاشتید و تغییر رنگ ایجاد نشد، دلیل بر اصل بودن سنگ های فیروزه است. در این شرایط شما می توانید با خرید سنگ فیروزه کوبی اصل، هیچ موقع چنین مشکلی نخواهد بود.
تماس با آتش : سنگ فیروزه تا حدی در مقابل آتش، مقاومت و استحکام خوبی از خود نشان می دهد. بنابراین قبل از خرید سنگ فیروزه کوبی کاملا آن را تست کنید. در صورتی که تغییر رنگ رخ نداد می توانید با اطمینان بگویید که سنگ فیروزه مدنظر اصل است.

مواقعی که سنگ فیروزه کوبی از رنگ اصلی آن که فیروزه ای و سبز روشن است، به رنگ مات و آبی تغییر پیدا کند، سنگ فیروزه فاقد ارزش مادی و هنری است. اصطلاحا در بین کارشناسان فیروزه، سنگ فیروزه مرده است و خرید سنگ فیروزه کوبی، ارزش مادی و هنری خوبی ندارد.در صورتی که لوازم آرایشی، روغن و چربی در تماس با سنگ های فیروزه باشند، کم کم رنگ آنها به سبز نه چندان زیبا و زشتی تبدیل می شود. این تغییر رنگ به سبز شبیه به حالت هایی هستند که کپک زدگی رخ داده است.البته می توانید از طریق نمک دریا، شستشو با آب و دفن شدن در زیر خاک به مدت چند روز تا چند ساعت، سنگ فیروزه را دوباره زنده کنید.

قیمت سنگ فیروزه

همانطور که مطالعه کردید، سنگ های فیروزه اصفهان را براساس فاکتورهای مختلف دسته بندی می کنند. هر یک از این سنگ ها ارزش مادی و معنوی خاص خود را دارند. فروش سنگ فیروزه کوبی براساس نوع کاربرد آنها با قیمت های مناسب انجام می پذیرد.سنگ هایی که برای جواهرات و زینت آلات استفاده می شوند مدل سنگ فیروزه نیشابور، یا سنگ های فیروزه سفید کرمان و شیراز هستند. این سنگ ها به دلیل استحکام بسیار زیاد و رنگ خاص خود قیمت متفاوتی با سنگ فیروزه نیشابور دارند.برخی سنگ های فیروزه هم صرفا به دلیل زیبایی ظاهری یا خواص درمانی خود در منزل نگه داشته می شوند که ارزش کاربردی خاصی ندارند و طبیعتا ارزانتر هستند. سنگ فیروزه نیشابور هم به عنوان مرغوب ترین و با کیفیت ترین مدل در ساخت محصولات مختلف فیروزه کوبی کاربرد دارد. خرید سنگ فیروزه کوبی اصفهانی که از معادن نیشابور استخراج شده اند با قیمت بالا که متناسب با ارزش واقعی آنهاست انجام می شود. خرید سنگ فیروزه کوبی در انواع و اقسام مختلف برای کارگاه های فیروزه کوبی و همچنین برای استفاده زینتی، تولید ظروف فیروزه کوبی، زیورآلات و هدایای تبلیغاتی صنایع دستی با قیمت مناسب امکان پذیر است.
به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 4 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
خرید سنگ فیروزه کوبی برای ساخت ظروف فیروزه کوب
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)