نقاشی روی سنگ

نقاشی روی سنگ و ایده های جذاب کمک بزرگی به رشد خلاقیت کودکان خواهد نمود. البته برخی از هنرمندان این هنر را بصورت حرفه ایی و تجاری نیز دنبایل می کنند.هنر نقاشی روی سنگ را می توان با صرف هزینه کم آموزش دید و از این راه محصولات زیبایی تولید نمود.نقاشی روی سنگ با گواش،رنگ روغن،مداد رنگی،آبرنگ و … براحتی انجام می گردد.شما می توانید نقاشی روی انواع سنگ را براحتی انجام داده و آثار زیبایی بوجود آورید. کلاس های مختلفی در زمینه آموزش نقاشی روی سنگ بصورت آنلاین و حضوری وجود دارد و با ثبت نام فرزندان خود در آنها می توانید به رشد خلاقیت آنها کمک کنید.

تماس با واحد فروش: 09019277512

هنر نقاشی روی سنگ و خلق آثار زیبا

شاید نقاشی روی سنگ ساده ،کار مهمی به نظر نرسد.ولی بیاد داشته باشید هر سنگی شکل ویژه خود را داشته و هماهنگ کردن طرح نقاشی نیاز به ایده و خلاقیت دارد.با توجه به این موضوع نقاشی روی سنگ جدید نیاز به فکر کردن و طرح ایده دارد. این کار کمک بزرگی به رشد فکری و خلاقیت کودکان خواهد نمود.هنر نقاشی روی سنگ ساده و زیباست. هزینه زیادی ندارد و نیاز به مواد اولیه گران قیمت هم نیست.شما می توانید آموزش و طرح های نقاشی روی سنگ جدید و خلاقانه را در فضای مجازی مشاهده نمائید.

نقاشی روی سنگ

هنر نقاشی روی سنگ یک هنر جدید و جذاب است. این هنر را می‌توان جزو هنرهای تجسمی مدرن دسته ‌بندی کرد. نقاشی کردن روی سنگ شاید از نظر اول، غیر ممکن جلوه کند اما این امکان وجود دارد که شما سنگ های مختلف را با ابزارهای بسیار ساده و رنگ های زیبا نقاشی و رنگ آمیزی کنید. وقتی روی سنگ ریزه ها یا قلوه سنگ ها نقاشی می کنید، هم از نظر زیبایی شناسی یک اثر هنری را خلق کرده اید و هم از دیدگاه روانشناسی، برای کسب آرامش یا تمرکز بسیار مناسب است. اگر به ایده‌های نقاشی روی انواع سنگ نگاه کنید، متوجه مفهوم این جملات خواهید شد.

اپلیکیشن صنایع دستی

لوازم مورد نیاز برای نقاشی روی سنگ

هنر نقاشی روی سنگ دنیای متنوع و گسترده ای دارد. اگر به طرح و نقش های اجرا شده در این هنر نگاه کنید متوجه می شوید که ایده های خلاقانه بی انتهایی وجود دارند که می ‌توانند در قالب طرح و نقش های رنگارنگ روی سنگ ها به نمایش درآیند. نقاشی روی انواع سنگ، یک هنر خلاقانه است. اگر به هنرهای جدید و مورد علاقه مند هستید، شاید از انجام این هنر هم لذت ببرید. تخته سنگ های کوچک و متوسط یا قلوه سنگ هایی که در کنار ساحل دریا پیدا می کنید، گزینه های مناسبی برای هنر نقاشی روی سنگ هستند. در ادامه می خواهیم این هنر زیبا و هیجان انگیز را به شما معرفی کنیم. در پایان نگاهی هم به کاربردهای این نقاشی ها خواهیم داشت.

نقاشی روی سنگ

هنر نقاشی روی سنگ

قبل از آنکه وارد توضیحات کلی درباره هنر نقاشی روی سنگ شویم لازم است وسایل و لوازمی را که برای نقاشی کردن نیاز دارید معرفی کنیم. نقاشی روی انواع سنگ، کار پیچیده ای نیست! شما به چند قلم موی ساده نیاز دارید. می توانید رنگ گواش، رنگ روغن و حتی آبرنگ تهیه کنید. استفاده از تمام انواع رنگ هایی که در هنر نقاشی روی بوم نقاشی به کار می روند، برای نقاشی روی انواع سنگ هم امکان پذیر است. از دیگر لوازم و وسایل مورد نیاز برای نقاشی روی سنگ می توان به  ابزارهایی نظیر ماژیک، مداد رنگی، خمیر دورگیر، دستمال تمیز، پالت رنگ، حلال رنگ روغن و برخی ابزارهای تزیینی نظیر صدف اشاره کرد. اینکه به کدام یک از این لوازم نیاز دارید به خلاقیت شما بستگی دارد. آنچه مسلم است اینکه ایده‌ های بی شماری برای نقاشی روی انواع سنگ ارائه شده اند که هر کدام در جایگاه خود، منحصر به فرد هستند.

به عنوان زیباترین ایده های نقاشی روی سنگ از هر طرح و نقشی می توانید الهام بگیرید. متداولترین نقش هایی که روی سنگ نقاشی می‌شوند و بسیار پرطرفدار است، شکل هایی از حیوانات مختلف نظیر جغد، گربه، سگ یا انواع پرندگان است. برخی دیگر از ایده ها برای نقاشی روی انواع سنگ های کوچک و بزرگ شامل طرح های فانتزی نظیر گل و برگ، منظره، انواع خطوط ریز و درشت یا نقطه های مختلف است. اجرای هر کدام از این پروژه نقش ها به سلیقه و خلاقیت شما بستگی دارد.

اگر به طرح های فانتزی خلاقانه برای نقاشی روی سنگ صاف علاقه مند باشید می توانید شکل حیوانات را به صورت فانتزی نقاشی کنید یا به طور نمونه از شکلک های طنزآمیز یا شکل ایموجی ها استفاده کنید. طرح و نقش های فانتزی برای کودکان هم جذاب هستند. سنگ های صاف، بهترین سطح را برای نقاشی و رنگ آمیزی فراهم می‌کنند، بنابراین در میان سایر سنگ ها محبوب و پرطرفدار هستند.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

علاوه بر تکنیک هایی که در قسمت بالا اشاره کردیم، هنر نقاشی روی سنگ را می ‌توانید روی انواع سنگ هایی که سطح ناصاف و ناهموار دارند هم اجرا کنید. برخی نکات را در این نوع نقاشی کردن باید رعایت کنید. وقتی می‌خواهید سنگ ناصاف را رنگ آمیزی کنید بهتر است با یک ابزار نظیر سمباده یا دستمال ضخیم، سطح سنگ را به طور کامل تمیز کنید. به این ترتیب هر آلودگی که در لا به لای ناهمواری‌ ها وجود داشته باشد پاک می شود. این آلودگی ها یا تصویری ها باعث می شود که رنگ ها به خوبی به سطح سنگ نچسبند.

نقاشی روی انواع سنگ

همانند نقاشی روی سنگ صاف و تخت، برای سنگ های ناصاف و ناهموار می توانید طرح و نقش های خلاقانه به کار ببرید. ایده های زیبایی در این زمینه وجود دارد. کافی است آنها را جستجو کنید. اگر به دنبال زیباترین ایده های نقاشی روی انواع سنگ هستید، نمونه‌های خارجی را بررسی کنید. پیشنهاد می دهیم کلیدواژه “painting on stone” را در موتور جستجوگر گوگل وارد کنید و در قسمت جستجوی تصاویر، با زیباترین نقش و طرح های هنر نقاشی روی انواع سنگ آشنا شوید. طرح هایی که مشاهده می کنید از هر نظر شگفت انگیز هستند!

نقاشی روی سنگ با گواش یکی از ساده ترین و متداول ترین تکنیک ها است. رنگ گواش در آب حل می شود، پس به راحتی می‌توان ابزارها را شستشو داد. وقتی سطح سنگ را با رنگ گواش رنگ آمیزی می کنید، در نهایت، سطح رنگ شده، درخشندگی خاصی را به نمایش می گذارد. قبل از اینکه رنگ گواش را به کار ببرید با مداد سیاه یا مداد رنگی، نقش مورد نظر را روی سنگ بکشید. از قلم موی باریک برای رنگ آمیزی با ظرافت هر چه تمام تر روی سنگ استفاده کنید. هر زمان که نیاز داشتید می توانید پروژه نقش خود را برای نقاشی روی سنگ با گواش تغییر دهید.

نقاشی روی سنگ

در هر قسمت شاید ترجیح می دهید که به جای رنگ گواش، ترکیبی از رنگ روغن یا رنگ های متالیک استفاده کنید. در این صورت، انتخاب رنگ به سلیقه شما بستگی دارد. حتی می توانید با چسب یا دانه های اکلیل، نقاشی خود را روی سنگ تزیین نمایید. انتخاب هر نقشی که روی سنگ می کشید کاملاً به تصور ذهنی شما بستگی دارد. شاید به نقش های فانتزی علاقه داشته باشید یا شاید هم بخواهید تصاویری از میوه ها یا حیوانات را روی سنگ نقاشی کنید. در هر صورت، اثر هنری شما از هر نظر جذاب خواهد شد.

تا به اینجای مطلب درباره زیبایی های هنر نقاشی روی سنگ اطلاعاتی را به دست آوردید اما شاید بپرسید که این هنر چه کاربردی دارد؟ همانند آن چیزی که از وسایل تزیینی از ظروف سفالی انتظار داریم، از سنگ های نقاشی شده هم میتوان برای تزیین داخل ویترین یا روی میز استفاده کرد. یکی از مهمترین کاربردهای هنر نقاشی روی سنگ که شاید برای شما ناشناخته باشد این است که سنگ های نقاشی شده برای تزیین اطراف گل ها و گیاهان آپارتمانی به کار می روند. کافیست شما رنگ های مختلف را نقاشی کنید و آن را در پایه گل ها و گیاهان داخل گلدان بچینید. مطمئن باشید که یک نمای منحصر به فرد را برای گلدان به وجود خواهید آورد. از گل ها و گیاهان آپارتمانی به همراه سنگ های نقاشی شده برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده می کنید. از دیگر کاربردهای هنر نقاشی روی سنگ، ساخت لوازم تزئینی برای داخل آپارتمان یا دفتر کار است. اگر سنگ ها را نقاشی کنید و آنها را به شکل های خلاقانه کنار هم بچینید، یک اثر هنری جدید خلق می شود چیزی که به عنوان دیوارکوب یا رومیزی می توانید از آنها بهره ببرید.

نقاشی روی سنگ برای دانش آموزان

نقاشی روی سنگ برای دانش‌آموزان، جذابیت مضاعفی دارد. دانش آموزان در دوره پیش دبستانی و دوره ابتدایی با وسایل بسیار ساده نقاشی می‌کنند. این تکنیک ها به دوره های آموزش نقاشی برای کودکان بستگی دارد. آنها می ‌توانند با قلم مو و رنگ گواش روی تکه سنگ ها شکل های مختلفی را نقاشی کنند. نقاشی های کودکانه روی سنگ برای تقویت قوه تخیل، خلاقیت، تمرکز و دقت آنها بسیار مناسب است. هماهنگی بین دست و ذهن کمک می کند دانش آموزان توانایی یادگیری بهتری داشته باشند. این مسائل مهم ترین سرفصل هایی است که در آموزش ابتدایی به آن توجه شده است. آموزگاران در کلاس‌های آموزشی خود در دوره ابتدایی می توانند از هنر نقاشی روی سنگ به عنوان یک فعالیت جانبی استفاده کنند و حتی از آن به عنوان یک ابزار آموزشی بهره ببرند. این هنر برای آموزش دادن به دانش آموزان دوره اول ابتدایی بسیار مناسب است. بازی با شکلک های جذاب، رنگ ها و نقاشی ها فرایند آموزش را ساده تر و لذت بخش تر می سازد.

به دنبال صحبت فوق، ایده های زیادی وجود دارند که می‌توانید با نقاشی روی سنگ، کاردستی درست کنید. برای این کار کافیست چند تکه سنگ صاف را پیدا کنید و طرح و نقش های دلخواه خود را روی آنها بکشید. از کنار هم قرار دادن سنگ ها می توانید طرح های متنوعی را بسازید. تصاویری که از این هنر برای تهیه کاردستی در فضای اینترنت منتشر شده بسیار زیاد هستند. هر کدام را که نگاه کنید متوجه یک خلاقیت به خصوص خواهید شد. به طور مثال، سنگ های به شکل بیضی که نقاشی پرندگان جغد روی آنها رسم شده است به همراه چند تکه چوب به کار رفته تا نمایانگر درختی باشد که این پرندگان روی آنها نشسته‌اند! این ایده کاردستی با نقاشی روی سنگ را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید.به عنوان سخن پایانی درباره نقاشی روی سنگ باید گفت این هنر جدید و پرطرفدار است و اگر بتوانید از مسیر درست از آن استفاده کنید، شاید به یک هنر درآمدزا هم تبدیل شود. هنر، یک سرگرمی بزرگ است که شما را از روزمرگی ها و شلوغی های زندگی، اندکی رها می سازد. برای کسب آرامش بیشتر می‌توانید از هنرهای مختلف بهره ببرید. نقاشی روی سنگ هم یکی از این موارد است.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 3 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
نقاشی روی سنگ و ایده های جذاب
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)