نقاشی روی صدف

نقاشی روی صدف از هنرهای زیبا و صنایع دستی بومی بشمار می رود. معمولا طراحی روی صدف توسط مردم  مناطق جنوبی و شمالی کشومان که در مجاورت دریا قرار دارند, انجام می گردد.نقاشی روی صدف هنر خلاقانه و قدیمی بشمار می رود که از سال ها پیش بصورت هنری و سرگرمی دنبال می شده و هم اکنون برخی بصورت تجاری به آن نگاه می کنند.دست سازه های هنری ایرانی نشان از آداب و رسوم و فرهنگ هر منطقه دارند و همگی زیبایی از اصالت خاصی برخوردار می باشند. صنایع دستی بومی نه تنها ظرفیت استفاده در آن منطقه را داشته بلکه برای مناطق دیگر نیز از جذابیت ویژه ایی برخوردار است. نقاشی روی صدف با رنگ مخصوص صدف و همچنین رنگ های دیگر قالب انجام است. از این رو آموزش نقاشی روی صدف را می توانید بصورت آنلاین در اینترنت مشاهده کرده و از آن بهره ببرید.

تماس با واحد فروش: 09019277512

نقاشی روی صدف ایده هنری و خلاقانه

ایده‌هایی برای طراحی روی صدف وجود دارد که هر کدان نشات گرفته از ذهن خلاق هنرمند بوجود می آید. شما می توانید لوازم مورد نیاز نقاشی روی صدف را تهیه کرده و مصنوعات زیبایی را بوجود آورید. خرید صنایع دستی بوی برای علاقه مندان به هنرهای ایرانی از طریق فروشگاه های صنایع دستی امکان پذیر می باشد.نقاشی روی صدف با گواش نیز آموزش آنلاین داشته و براحتی برای عموم قابل دسترس است.

نقاشی روی صدف

نقاشی روی صدف ایده هنری و خلاقانه

نقاشی روی صدف یکی از هنرهای دستی است که بسیار خاص و پرطرفدار بوده و کاربردهای زیادی دارد. همه ما تاکنون برای یک بار هم که شده به استان‌ های جنوبی ایران سفر کرده ‌ایم. در شهرهای ساحلی دریای عمان و خلیج فارس می توانید انواع صدف را به عنوان سوغاتی خریداری کنید. زیباترین صنایع دستی در استان های بوشهر و هرمزگان با انواع صدف تهیه می شوند. صدف های دریایی جزو سخت پوستان هستند که در واقع، قسمت نرم بدن آنها به مرور زمان از بین رفته است. مروارید، یک سنگ گرانبها و قیمتی است که درون صدف های دو کفه ای پرورش داده می شود.

اپلیکیشن صنایع دستی

نقاشی روی صدف، بسیار لذت بخش است و طرح و نقش های متنوعی را می توان روی آنها ایجاد کرد. حتی اگر به هنر نقاشی چندان آشنا نباشید، باز هم با یک قلم موی ساده و مقداری رنگ می توانید صدف ها را نقاشی کنید. بسیاری از افرادی که در هنرهای تجسمی نقاشی، نگارگری یا حتی هنر نقاشی روی شیشه فعالیت می کنند علاقه مند هستند که نقاشی روی صدف را نیز امتحان کنند. صنایع دستی صدف کاربردهای مختلفی دارد که در ادامه بیشتر درباره آنها صحبت می کنیم. نقاشی روی صدف در درجه اول، مربوط به مناطقی است که در مجاورت آب های دریایی قرار دارند و انواع صدف از دریا صید می شود و در اختیار آنها قرار می گیرد.

نقاشی روی صدف

طراحی روی صدف

صدف های ریز در خط ساحلی بسیار یافت می ‌شوند اما برای نقاشی روی آنها باید از انواع صدف هایی استفاده کنید که اندازه بزرگ یا متوسط دارند و یک سطح صاف را برای نقاشی کردن فراهم کرده‌اند. جالب آن است که بدانید صنایع دستی صدف بسیار از سوی توریست ها و گردشگران مورد استقبال واقع می شود. بومیان استان هرمزگان به خرید و فروش انواع صدف، صید صدف و ساخت زیورآلات صدفی مشغول هستند. اگر به این استان سفر کنید در بازارهای محلی و بازارهای ساحلی، نمونه های زیادی از انواع صدف دریایی را می توانید مشاهده کنید.

درست از زمانی که صدف ها از دریا صید شدند، ایده هایی برای نقاشی روی صدف در ذهن افراد نقش بست. این هنر زیبا از دوران گذشته متداول بوده است. اکنون نیز به یک هنر جذاب تبدیل گشته و بسیاری از خانم های خانه دار هم سعی می کنند که اشیای صدفی زیبا را به صورت کاملاً خلاقانه بسازند. نمونه ای از دست سازه هایی که با صدف تهیه می ‌شوند شامل تابلوهای دکوراتیو است که برای دکوراسیون داخلی خانه به کار می رود.

ایده‌هایی برای طراحی روی صدف

ایده های جذاب برای نقاشی روی صدف وجود دارد. زیباترین طرح و نقش ها می تواند از ذهن شما روی صدف منتقل شود؛ کافیست خلاق باشید و طرح های مشابه در هنرهای دیگر را بررسی کنید. مثلاً هنر نقطه کوبی که مجموعه ‌ای از نقطه ها را کنار یکدیگر قرار می دهد می تواند ایده جذاب ای برای نقاشی روی انواع صدف باشد. اگر ترکیب رنگ ها را به درستی انتخاب کنید صدف ‌ها در نهایت زیبایی دیده می‌ شوند. نمونه دیگری از طرح و نقش ها می تواند شامل کشیدن گل های ریز یا درختان باشد؛ حتی می توانید از خطوط شکسته، خطوط منحنی، خطوط مورب یا برخی از نمادها و نشانه ها روی صدف استفاده کنید.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

طرح های خلاقانه جذابیت بیشتری روی صدف دارند. هر طرحی که به نظر شما می‌ تواند برای تزیین زیباتر باشد، برای نقاشی روی صدف هم مناسب است. برای نقاشی روی انواع صدف های دریایی می توانید منظره غروب خورشید را انتخاب کنید. ساخت دست سازه های زیبا با صدف دریایی، یک کسب و کار خانگی محسوب می شود. به طور مثال می توانید از ایده های مناظر دریا، منظره آسمان یا طبیعت اطراف محل زندگی خود الهام بگیرید. حتی می توانید از عکس ها و تصاویری که از مکان های مختلف در فضای اینترنت منتشر شده استفاده کنید و نقاشی ‌های زیبایی روی صدف بکشید.

دست سازه های هنری

هنر نقاشی روی صدف های دریایی در درجه اول روی صدف ‌های کفه ای، بهتر نمایان می شود و در درجه بعدی می توانید از صدف های دیگری که به حالت ستاره دریایی، صدف های حلزونی شکل یا صدف های استوانه ای هستند نیز استفاده کنید. جالب آن است که می توانید هنر نقاشی روی انواع صدف دریایی را با نقاشی روی سنگ به صورت ترکیبی استفاده کنید. خلاقیت در این هنر بسیار زیاد است و شما را سرگرم می ‌کند.

برای نقاشی روی صدف با رنگ گواش شما به چند قلم مو با اندازه های ریز، متوسط و درشت نیاز دارید. رنگ گواش را می ‌توانید در طیف رنگی متنوع یا به صورت بسته بندی خریداری کنید. برای اینکه طرح و نقش خود را روی صدف با رنگ گواش ایجاد کنید نیاز دارید که سطح صدف را با یک پارچه نرم، پاک کنید. سپس یک رنگ پایه که معمولاً رنگ سفید یا خاکستری است روی صدف گذاشته و با رنگ های دیگر، طرح و نقش را ایجاد می کنید. نقاشی روی صدف با رنگ گواش بسیار ساده است. رنگ گواش در آب حل می شود، بنابراین به راحتی می توانید رنگ ها را رقیق کنید یا آلودگی‌های ناشی از کار کردن را به راحتی پاک کنید. حتی قلم مو های شما هم به راحتی شسته می شوند. قبل از اینکه ترکیب رنگ را روی صدف انجام دهید بهتر است رنگ گواش را روی پالت رنگ مخلوط کنید و سپس روی صدف به کار ببرید.

نقاشی روی صدف

انواع رنگ گواش روی انواع صدف، ثبات و ماندگاری متفاوتی دارند. اگر سطح صدف را تمیز نکنید ممکن است رنگ گواش به خوبی روی سطح قرار نگیرد. نقاشی روی صدف با رنگ گواش و رنگ اکریلیک بسیار لذت بخش است. حتی به عنوان یک کاردستی برای کودکان دوره پیش دبستانی و دبستان هم می‌توان از این هنر استفاده کرد.

نقاشی روی صدف

رنگ مخصوص صدف

لوازم مورد نیاز برای نقاشی روی صدف چندان زیاد یا کمیاب نیستند. با چند قلم موی معمولی، رنگ گواش یا رنگ اکریلیک و یک روغن برای جلا دادن روی سطح صدف می توانید نقاشی های زیبا خلق کنید. انواع صدف های کفه ای برای این هنر مناسب تر هستند؛ چون سطح پهن تری دارند و پس از نقاشی روی آنها، رنگ، سریع تر خشک می شود. سطح ناهموار صدف‌ های کفه ای باعث می شود طرح نهایی، جذاب تر به نظر برسد.برای نقاشی روی صدف حتماً برخی از ابزارها نظیر دستمال خشک تمیز، لیوان یکبار مصرف برای شستشوی قلم مو، پالت رنگ برای مخلوط کردن رنگ ها و چسب حرارتی را در اختیار داشته باشید. اگر پوست دستان شما به رنگ حساسیت دارد، از دستکش استفاده کنید. یک میز مخصوص را برای نقاشی روی صدف در نظر بگیرید تا لوازم خود را بهتر آنجا قرار دهید و صدف ها را پس از رنگ آمیزی روی میز بگذارید تا خشک شوند.

حتماً نامی از کاردستی با صدف های دریایی شنیده ‌اید. تهیه کاردستی با صدف ها دنیای خلاقانه، جذاب و منحصر به فردی دارد. نقاشی روی صدف می تواند کاردستی های شما را زیباتر از هر کار هنری دیگری جلوه دهد. سطح صدف ها را رنگ می کنید و اشیا و وسایل مختلفی را می سازید. قرار دادن صدف ها در کنار یکدیگر به تنهایی می تواند لوازم دکوری و تزئینی زیبایی را خلق کند.

یکی از مهم ترین وسایل تزیینی، تابلوهای دکوراتیو هستند که با انواع صدف های دریایی تهیه می شوند. نقاشی روی انواع صدف این امکان را می دهد تا رنگ های مختلفی را روی تابلو نمایش دهید. اگر ابزاری داشته باشید که قسمتی از صدف را سوراخ کند حتی می توانید از صدف هایی که روی آنها نقاشی کرده اید، یک جا کلیدی زیبا یا آویز زیبا بسازید.در دنیای کاردستی با صدف های دریایی جستجو کنید و ایده‌ های مختلف را ثبت کنید. اگر علاقه دارید که در خانه، هنرهای تزئینی و دکوراتیو انجام دهید نقاشی روی صدف یکی از ساده ترین هنرها است که احساس آرامش بیشتری به شما می دهد.اگر فرزندی دارید که در دوره پیش دبستانی یا دوره ابتدایی مشغول به تحصیل است می توانید هنر کاردستی با صدف را برای سرگرم کردن و پرورش خلاقیت و تفکر او استفاده کنید. نقاشی روی انواع صدف های دریایی می ‌تواند مهارت ‌های کودکان را پرورش دهد.

خرید نقاشی روی صدف

اگر چه نقاشی روی صدف بسیار ساده و ابتدایی به نظر می رسد اما اگر با خلاقیت همراه باشد و به صورت حرفه ای انجام شود می تواند به یک هنر درآمدزا تبدیل گردد. افرادی که در شهرهای توریستی ساحلی زندگی می کنند می توانند یک غرفه هنری در بازارچه های ساحلی اجاره کنند و محصولات صدفی را به مسافران و توریست ها بفروشند. از آنجایی که کسب و کارهای اینترنتی بسیار متداول شده است هنر نقاشی روی صدف به عنوان یک هنر درآمدزا معرفی می شود. با راه اندازی یک وبسایت آموزشی یا فروش دست سازه های زیبا با صدف های دریایی می ‌توانید به در آمد قابل قبولی دست پیدا کنید.اگر به نقاشی روی صدف به عنوان یک کار درآمد زا نگاه می کنید باید طرح هایی متفاوت از آنچه که قبلاً انجام شده ارائه بدهید. باید صدف های بزرگتر و سالم تری را انتخاب کنید تا پس از نقاشی روی سطح صدف، طرح ها و نقش ها واضح تر به نظر برسند.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 3 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
نقاشی روی صدف هنر خلاقانه و قدیمی
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)