تابلو نقاشی کلاسیک

تابلو نقاشی کلاسیک از آشناترین هنرهای دستی در تمام دنیا شناخته می شود. البته امروزه تابلو نقاشی مدرن نیز از محبوبیت خاصی برخوردار شده و با توجه به سبک زندگی و اینستالیشن منازل جدید از هنرهای مدرن و انتزاعی نیز استقبال می شود.هنر نقاشی را می توان از محبوب ترین صنایع دستی در سراسر دنیا دانست. بسیاری از اساتید مشهور نقاشی آثار زیبایی از خود بجای گذاشته اند که منشا حرکت هنرمندان امروزی شده است.انواع تابلو نقاشی رنگ روغن از آثار بزرگان نقاشی بجای مانده که هر کدام از آنها با مبلغ بسیار گزافی در کلکسیون های شخصی و یا موزه های جهانی نگهداری می شوند. برای خرید تابلو نقاشی باید به موارد بسیاری توجه نمود. قیمت خرید تابلو نقاشی کلاسیک و مدرن با توجه به عموامل مختلف متغییر است. تا پایان این مقاله ما همراه باشید و با انواع تابلو های نقاشی آشنا شوید.

تماس با واحد فروش: 09019277512

تابلو نقاشی و ایده های نو برای خلاقیت

تابلو نقاشی و خلاقیت ذهن هنرمندان رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. شاید تابلو نقاشی ساده ایی را در فروشگاه صنایع دستی مشاهده نمائید اما در پس سادگی از خلاقیت هنرمندانه ایی در آن اثر استفاده شده باشد که باعث تمایز آن گردد.قیمت تابلو نقاشی کار دست به عوامل مختلفی از جمله موضوع تابلو و بیان هنرمند بستگی دارد. برای خرید اینترنتی تابلو نقاشی می توانید به سایت فروشگاه مراجعه نمائید.

تابلو نقاشی

انواع تابلو نقاشی، زیباترین و شناخته شده ترین عناصر طراحی دکوراسیون داخلی هستند که جزو هنرهای تجسمی دسته ‌بندی می‌ شوند. همه ما تقریباً کم و بیش با نام سبک های مختلف نقاشی آشنا هستیم. نقاشی با آبرنگ، نقاشی رنگ و روغن، نقاشی با رنگ های آکریلیک، نقاشی با رنگ پاستیل، نقاشی سیاه قلم یا نقاشی طرح برجسته و سبک های گرافیکی، اصلی‌ترین سبک های نقاشی هستند که برای انواع تابلو به کار می روند. تابلوهای نقاشی در هر قسمت از خانه یا دفتر کار، زیبایی متفاوتی به وجود بیاورند.علاقه داشتن به خرید تابلو نقاشی از هر یک از سبک های فوق بستگی به سلیقه شخصی دارد. برخی سبک های سیاه قلم را می پسندند و برخی دیگر به سبک های رنگی یا هنر مدرن انتزاعی یا سبک کلاسیک علاقه دارند.

اپلیکیشن صنایع دستی

دنیای نقاشی، گسترده، متنوع و گاهی شگفت انگیز است. نقش هایی که روی تابلوهای نقاشی مشاهده می کنید، گاهی نظر و توجه شما را به خود جلب می کنند؛ آنچنان که، گویی قبلاً هرگز وجود نداشته اند!برخی از انواع تابلو نقاشی به سبک مدرن و انتزاعی کشیده می‌شوند؛ یعنی طرح هایی که شما می ‌بینید برگرفته از نقش و نگارهای ذهنی است. متداول ترین تابلوهای نقاشی، منظره های طبیعت، گل، پرنده یا چهره‌ های انسان ها یا حیوانات را به تصویر کشیده اند. ترکیب رنگ در تابلوها متناسب با سلیقه و ذوق هنری نقاش انتخاب می‌شود و برای هر نوع دکوراسیونی می توان یکی از تابلوهای نقاشی را خریداری کرد. برای توضیح بهتر درباره انواع تابلوهای نقاشی بهتر است نگاهی به مهمترین آنها داشته باشیم.

تابلو نقاشی

تابلو نقاشی مدرن

تابلو نقاشی مدرن یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین تابلو ها در میان سایر نقاشی ها به شمار می رود. سبک ‌مدرن، خاص و پرطرفدار است. در نقاشی مدرن، شما هیچ نظم و ترتیب خاصی را نمی بینید؛ در عین حال، آنچنان طراحی های جذاب است که یک پیام یا مفهومی را به شما منتقل می‌کند. ترکیب رنگ در تابلوهای نقاشی مدرن، متنوع اما ساده است. وقتی به یک تابلو نقاشی مدرن نگاه می کنید، حجم های هندسی، خطوط منحنی، مورب یا خطوط شکسته را به صورت در هم فرو رفته یا منفرد می بینید.

تابلوی نقاشی مدرن، بیشتر به سبک انتزاعی شباهت دارد. تابلوهای نقاشی به سبک مدرن معمولاً با ترکیب رنگ بیشتری کشیده می شوند. از تمام رنگ ها نظیر آکریلیک، رنگ روغن، رنگ گواش و یا حتی رزین و آبرنگ می توان برای تابلوهای نقاشی استفاده کرد. تابلوهای نقاشی به سبک مدرن، بیشتر مورد پسند نسل امروزی قرار دارند. طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان های لوکس معمولاً با تابلو نقاشی مدرن، بهتر اجرا خواهد شد. در بسیاری موارد، قیمت تابلوهای نقاشی مدرن در مقایسه با نقاشی های کلاسیک، گران تر است. اکثر هنرمندان نقاش سعی می‌کنند سبک مدرن را در کنار نقاشی های کلاسیک خود داشته باشند.

تابلو نقاشی خط

تابلو نقاشی خط، یک سبک جدید و پرطرفدار است. کشیدن تابلوهای نقاشی خط، دشواری های خاص خود را دارد. به تابلوهایی نقاشی خط می گوییم که علاوه بر این که طرح و نقش هایی از هنر نقاشی روی بوم به کار رفته، نوشته ها، متن، شعر یا کلمات نیز با خط خوش به سبک های مختلف روی تابلو نوشته شده است. ترکیب نوشته ها و رنگ، محصولی به نام تابلوهای نقاشی خط را به نمایش می گذارند. هنرمندانی که در این رشته فعالیت می کنند تقریباً محدود هستند، چون این سبک، جدید است.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

انواع تابلو نقاشی خط به قدری جذاب می ‌توانند باشند که به تدریج جای تابلوهای کلاسیک یا سنتی را می گیرند و برای دکوراسیون دفتر کار انتخاب مناسبی خواهند بود. سبک های خطاطی و خوشنویسی با رنگ های نقاشی در هم می آمیزند و تابلوهای نقاشی بی نظیر و مثال زدنی را خلق می‌کنند؛ چیزی که همه هنرمندان نقاش و هم هنرمندان خوشنویس ارزش آن را به خوبی می دانند.

خرید تابلو نقاشی

رایج ترین و سنتی ترین مدل های نقاشی که برای  دکوراسیون اکثر خانه ها به کار می رود، تابلو نقاشی منظره، طبیعت، گل، درختان، حیوانات و غیره است. این مدل تابلوهای نقاشی را بسیار در نمایشگاه ها دیده ایم. تابلوهای نقاشی منظره، سوژه‌ های مناسبی از هنرهای تجسمی هستند. نما و زیبایی برخی از آنها به اندازه ای است که به عنوان الگو برای بافت تابلو فرش هم به کار می رود. انواع تابلوهای نقاشی منظره یا طرح گل، ایده های زیبایی برای آپارتمان های کوچک و پنت هاوس های بزرگ هستند. در هر موقعیت از خانه که مکان مناسبی برای دیوارکوب ها وجود داشته باشد می توان تابلوهای نقاشی منظره را نصب کرد.

تابلو نقاشی منظره

نقاشی منظره هم می ‌تواند انتزاعی و برگرفته از ذهن باشد و هم می‌تواند از روی عکس یک منظره واقعی کشیده شود. بسته به توانایی هنرمند و علاقه او به مناظر خاص نظیر منظره پاییز و زمستان، بهار، دریاچه، کوه ها، کلبه جنگلی، مناطق ییلاقی و هزاران مورد دیگر، تابلوهای نقاشی منظره کشیده می شوند.

تابلو نقاشی

به دلیل اینکه تنوع رنگ بسیار در تابلو نقاشی منظره وجود دارد باید ترکیب رنگ تابلو متناسب با دکوراسیون مکانی باشد که نصب می کنید. انواع تابلوهای نقاشی منظره در اکثر موارد استفاده از رنگ روغن و اکریلیک کشیده می‌ شوند اما سبک های جدیدتر نظیر سبک تکستچر یا نقاشی میکس مدیا هم به این دنیای جذاب اضافه شده است.تابلو نقاشی منظره از کلاسیک ترین و محبوب ترین انواع تابلو های نقاشی بشمار می رود.

تابلو نقاشی

تابلو نقاشی رنگ روغن

تابلو نقاشی اکریلیک و رنگ روغن، دو سبک پر طرفدار و پر کاربرد برای دکوراسیون داخلی خانه هستند. نقاشی هایی که با اکریلیک کار شده اند، براقیت و جذابیت بیشتری دارند. نقاشی هایی که با رنگ روغن کشیده شده حالت برجسته دارد و باعث می شود وزن تابلوهای نقاشی، کمی بیشتر شوند. رنگ اکریلیک و رنگ روغن، دو ابزار مهم برای نقاشی هستند. کارکردن با هر یک از این رنگ ها اصول و قواعد خاص خود را دارد.

خرید تابلو نقاشی رنگ و روغن، خرید تابلوهایی که با اکریلیک کار شده‌اند، هرکدام طرفداران خاص خود را دارند. افراد با توجه به سلیقه خود و نیاز ساختمان به تابلو نقاشی در هر یک از قسمت ها نظیر اتاق خواب یا سالن نشیمن، می توانند از انواع تابلوها استفاده کنند.تابلوهای نقاشی اکریلیک و رنگ روغن به سبک های متنوع اجرا می شوند. همان سبک هایی که در قسمت های قبلی عنوان کردیم با این دو رنگ پر کاربرد در بازار وجود دارند و شما فقط باید مشخص کنید که چه موضوعی از نقاشی ها را می خواهید در آپارتمان یا محل کار خود داشته باشید؛ و سپس در همان گروه تابلو به دنبال نقاشی های دلخواه خود بگردید.

تابلو نقاشی کودکانه

زیباترین گروه از تابلوهای نقاشی که دنیای جذاب خاص و رویایی دارند، تابلو نقاشی کودکانه است. نقاشی های کودکان، به خودی خود، جذاب و دل انگیز هستند. دسته ای از هنرمندان صرفاً در حوزه کودکان کار می کنند. انواع تابلوهای نقاشی کودکانه، موضوعاتی را در بر می گیرند که مورد پسند کودکان است. اشکال حیوانات زیبا، شکل های کارتون های مورد علاقه کودکان، میوه ها یا کاراکترهای خیالی در قالب تابلوهای نقاشی ارائه می شوند. در چند سال اخیر، خرید و فروش تابلوهای نقاشی کودکانه با اندازه های کوچک و متوسط برای دکوراسیون اتاق کودک بسیار مورد توجه قرار داشته اند. سبک های مختلفی از تابلوهای کودکانه در بازار وجود دارد که تابلوهای نقاشی یکی از آنها است.

آنچه موجب افزایش فروش تابلو نقاشی کودکانه می ‌شود این است که طرح ها و نقش ها مطابق با گروه سنی و جنسیت دخترانه یا پسرانه آماده شود. تابلوهایی که برای اتاق پسران مناسب اند معمولاً با شخصیت های مورد علاقه آنها یا موضوعاتی که پسران به آن علاقه دارند باید کشیده شده باشد. معمولاً طیف رنگی تابلوهای نقاشی پسرانه، رنگ آبی، سبز، قهوه ای، زرد، نارنجی و غیره است.برای تابلو نقاشی کودکانه دخترانه معمولاً رنگ های صورتی، آبی روشن، سفید، نقره ای، زرد و سبز روشن و نارنجی روشن، بهترین انتخاب خواهد بود. والدین ترجیح می دهند تابلوهای نقاشی کودکانه را مطابق با دکوراسیون اتاق فرزند خود خریداری کنند. این تابلوها هم به سبک های مختلف و با زیباترین رنگ و طرح ها کشیده می شوند. رنگ‌اکریلیک، متداول ترین رنگ برای نقاشی های کودکانه است.

فروش تابلو نقاشی

اکنون که با انواع تابلو نقاشی آشنا شدید و هر سبک را به طور مجزا شناختید، به مهمترین مسئله می‌رسیم که همان خرید و فروش تابلوهای نقاشی است. در دنیای نقاشی با تابلوهای دکوراتیو یا تابلوهای نقاشی تزیینی برای دیوار یا روی قفسه روبه رو هستیم. قیمت تابلوهای نقاشی بر اساس چند عامل مهم تعیین می شود. مهارت هنرمند در نقاشی، سبک نقاشی، رنگ های به کار رفته، سخت بودن یا آسان بودن نقاشی، میزان زمانی که هنرمند صرف کرده است و از همه مهمتر، قیمت مواد و مصالح اولیه برای نقاشی در قیمت نهایی تابلوها تاثیر گذار است.  ‏

هنگام خرید تابلو نقاشی باید توجه داشته باشید که ابعاد و اندازه های تابلوها چقدر است و روی دیوار چه مقدار فضا در اختیار دارید. در چند سال اخیر، سبک جدیدی به نام تابلوهای نقاشی چند تکه معرفی شده است که برای نصب به فضای بیشتری نیاز دارند. این تابلوها چند قسمتی هستند و به صورت یک پازل در جهت افقی و عمودی کنار هم روی دیوار نصب می شوند. ترکیب رنگ تابلوهای نقاشی باید متناسب با رنگ دیوار و محیط مورد نظر باشد. تابلوهای نقاشی روشن روی دیوارهای تیره تر، بهتر دیده می‌شوند. همچنین تابلوهای نقاشی که رنگ تیره تری دارند برای محیط هایی با انعکاس نور، پیشنهاد می‌شوند. خرید و فروش تابلوهای نقاشی یک کسب و کار پرسود است به شرطی که فوت و فن های آن را بدانید.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 3 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
تابلو نقاشی و خلاقیت ذهن هنرمندان
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)