انواع صنایع دستی

هدیه عید نوروز و صنایع دستی میناکاری اصفهان

هدیه عید نوروز

هدیه سازمانی عید نوروز

هدیه عید نوروز از مهمترین هدایای سالیانه شرکتی و سازمانی بشمار می رود. عید نوروز مهمترین عید در ایران زمین بشمار می رود. از ماه های قبل برای تدارک ین عید باستانی برنامه ریزی می گردد. شرکت ها و سازمان های مختلف بدنبال بهترین هدایای تبلیغاتی عید نوروز برای پرسنل و مشتریان خود هستند.

هدیه تبلیغاتی عید نوروز باید قیمت مناسب داشته و ماندگار باشد. انواع محصولات وارداتی موجود در بازار را می توان بدین منظور استفاده کرد ولی پیشنهاد می گردد از صنایع دستی ایرانی به منظور هدایای تبلیغاتی ویژه نوروز بهره ببرید.

زیبایی طرح ها و رنگ های اصیل ایرانی در قالب محصولات دست ساز وطنی به فضای منزل و یا دفتر کار شما جلوه زیبایی خواهد بخشید.

محصولات هنری اصفهان به ویژه ظروف میناکاری شده , پیشنهاد هدایای تبلیغاتی Handicrafts Gifts خوبی بشمار می روند. خرید هدایای تبلیغاتی عید بصورت آنلاین و فقط با چند کلیک از سراسر کشور برای شما امکان پذیر است.

تماس با واحد فروش: 09019277512

هدیه عید نوروز

هدیه عید نوروز

هدیه تبلیغاتی عید نوروز

عید نوروز از اعیاد مقدس و با شکوه ایرانیان در تمام دوران و بسیاری از کشورهای جهان است. تا جایی که روز جهانی نوروز برابر با اول فروردین ماه به تصویب یونسکو و سازمان ملل رسیده است. تا همگان بر اهمیت عید نوروز پی ببرند. ایرانیان عید نوروز را از باستان جشن گرفته و همراه با طبیعت به رویش دوباره خود می پردازند.

معمولا شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی برای هدایای عید نوروز خود از محصولات صنایع دستی ایرانی استفاده می کنند.نوروز در لغت از دو قسمت تشکیل شده است که با هم به معنای روزنوین می گردند.

 

در پارسی میانه این واژه به طور غالب به شکل«نوگ روز» بیان می شود. که معرب آن به صورت«نیروز» خوانده می شود.جشن نوروز همزمان با برابری اعتدال بهاری شروع می گردد؛

همان لحظه ای که خورشید در حرکت ظاهری خود در آغاز برج حمل به شمال آسمان میل کرده و از استوای زمین می گذرد. در تقویم هجری شمسی تعیین کننده نخستین روز سال که در قدیم با عنوان هرمزروز یا اورمزدروز نامید می شد لحظه تحویل سال و اول فروردین ماه است.

اپلیکیشن صنایع دستی

هدایای تبلیغاتی ویژه نوروز

نوروز در ایران و افغانستان همزمان با آغاز سال نو به شمار می رود. در خیلی از دیگر کشورها چون تاجیکستان، روسیه، گرجستان، چین، ترکیه، هند، پاکستان، آذربایجان و … این روز تعطیل رسمی است. تا مردمان این کشورها بتوانند به راحتی این روز مبارک را جشن بگیرند.

هدایای تبلیغاتی برای عید نوروز همه ساله از طرف شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی برای پرسنل و مشتریان تهیه می گردد. میناکاری اصفهان ظرفیت بسیار خوبی دراین زمینه دارد.ایرانیان باستان عقیده داشته اند

که چندین هزار سال پس از آفرینش آسمان ها و زمین و هرچه که در آن هاست همگی دارای حالت سکون و بی روحی و بی حرکتی بوده اند. تا اینکه اهورامزدا دستور به شروع حرکت آن ها داده است که این زمان همان اول فروردین ماه روز هرمز بوده است. که این حرکت و پویش از اولین درجه و نقطه برج حمل (برج بره) بوده است.

هدیه های عید نوروز

شما با نگاهی گذرا با توجه به سلیقه تان , به محصولات صنایع دستی ساخت هنرمندان ایرانی در خواهید یافت بهترین هدیه تبلیغاتی عید نوروز چیست. انتخاب بهترین هدیه تبلیغاتی برای پرسنل ارگان های دولتی و خصوصی بر اساس نوع فعالیت آنها در نظر گرفته می شود. البته از برخی محصولات صنایع دستی مانند میناکاری اصفهان , می توان در هر مکان و زمان بهره برد.

 

قدمت نوروز به زمان های خیلی دور و حتی قبل از تشکیل ایران و به وجودآمدن دوره مادها و هخامنشیان برمی گردد. به اعتقاد بسیاری از تاریخ شناسان احتمالا نوروز در میان بومیان نجد ایران که قبل از مهاجرت آریایی ها ساکن این سرزمین بوده اند عید رایج بوده است.از سه هزار سال قبل از میلاد مسیح دو عید به نام های عیدآفرینش و عیدرستاخیز در آسیای میانه و آسیای غربی وجود داشت.

 

هدیه تبلیغاتی عید نوروز

هدیه تبلیغاتی عید نوروز

خرید هدایای تبلیغاتی عید

عید آفرینش آغاز فصل پاییز برگزار می شد و عید رستاخیز عیدآغاز بهار بود. بعدها مردم این دو عید را به یک روز تبدیل کردند و آن روز یعنی اول بهار را جشن می گرفتند.نام نوروز در اوستا کتاب مقدس زرتشتیان نیامده است

که به گفته محققان دلیلش این است که نوروز، همچون جشن مهرگان که نامی از آن در اوستا نیست، یک جشن ملی است درحالی که اوستا یک کتاب مقدس مربوط به دین مردم است که جشن های خاص خودش را دارد.

هدایای تبلیغاتی ویژه نوروز حس بسیار خوبی هم برای هدیه دهنده و هم برای هدیه گیرنده به همراه خواهد داشت.از زمان های قدیم پژوهش ها و تحقیقات زیادی صورت گرفت تا از تأثیر دو نوروز ایرانی و قبطی( مصری) بر یکدیگر مطلع شوند. طبق این مطالعات کشف شد که نوروز ایرانی در زمان داریوش بزرگ و به واسطه او در مصر رواج یافته است.

پک هدیه عید نوروز

با کشف بایگانی های دولت اشکانیان در تاجیکستان مشخص شد که نوروز در دوران اشکانیان و تا دو هزار سال پیش از آن ها همزمان با آغاز بهار در ایران و چند کشور دیگر برگزار می شد.در قدیم پنج روز اول نوروز را همگی مردم چه فقیر و چه ثروتمند جشن می گرفتند و در آن به پایکوبی و سرور می پرداختند. که این 5 روز ابتدایی را نوروزکوچک می نامیدند.

ششمین روز سال را نوروز بزرگ یا خردادروز می گفتند. این روز در دوران ساسانیان از اهمیت و تقدس خاصی برخوردار شد.وقایع زیاد و مهمی را به خردادروز نسبت داده اند. برای مثال زاده شدن زرتشت و برگزیده شدن وی به پیامبری در این روز بوده است. در تقویم های سغدی و خوارزمی روز تولد سیاوش را هم به این روز نسبت داده اند.

 

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

خرید هدیه عید نوروز

در تاریخ 8 مهرماه سال 1388 هجری شمسی، طی پیشنهادی از طرف ازبکستان این روز در سازمان ملل متحد و در بخش علمی و فرهنگی آن به عنوان یک میراث معنوی به ثبت جهانی رسید. حدود 5 ماه بعد در تاریخ 4 اسفند 1388 مصادف با 23 فوریه 2010 متنی به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل رسید.

متنی که در آن جشن نوروز با قدمت بیش از 3 هزار سال و منتصب به ایران توصیف شده است. در این متن ذکر شده که بیش از 300 میلیون نفر در جهان نوروز را جشن می گیرند.شهر تهران به عنوان «دبیرخانه نوروز» انتخاب شد. سپس در 7 فروردین 1389 اولین دوره جشن جهانی نوروز در تهران برگزار شد.

در این جشن که هرساله به میزبانی یک کشور صورت می پذیرد، سران کشورهایی که نوروز را جشن می گیرند حضور می یابند و این عید باستانی را گرامی می دارند. بدین ترتیب مجمع عمومی سازمان ملل متحد با به تصویب رساندن قطعنامه ای روز 21 ماه مارس برابر با اول فروردین را به نام روز جهانی نوروز در تقویم خود ثبت کرد.

پیشنهاد هدیه عید نوروز

طبق ماده 49 سازمان مذکور که تحت عنوان فرهنگ صلح است برای اولین بار نوروز به عنوان یک مناسبت بین المللی شناخته شد. بعدا برای نخستین بار در سال 1391 نوروز در صحن عمومی سازمان ملل و یونسکو به میزبانی ایران جشن گرفته شد.

با وجود اینکه برخی آیین های نوروز در کشورهای مختلف جهان تفاوت دارند اما امروزه چندین کشور نوروز را جشن می گیرند.آداب و رسوم کشور آذربایجان بیشترین شباهت را به آداب نوروزی ایرانی ها دارند. در افغانستان به جای سفره هفت سین، سفره هفت میوه پهن می کنند.

کردها هم نوروز را در فاصله 18 تا 21 مارس جشن می گیرد. آن ها معتقدند که قیام کاوه آهنگر مصادف با نوروز بوده است.مردم عراق هم این روز را در میان باغ و بوستان و هرجا که سرسبز باشد می گذرانند.

به خصوص اعراب جنوب و شرق عراق که دیدار از ایوان مداین از جمله برنامه های اغلب آنان است. پارلمان فدرال کانادا در تاریخ 30 مارس 2009 اولین روز بهار را به عنوان نوروز و عید ملی ایرانیان نامگذاری کرد.

اگر شما بدنبال انواع هدیه تبلیغاتی جدید، ارزان و خاص برای عید نوروز هستید ما به شما محصولات هنری صنایع دستی اصفهان را پیشنهاد می کنیم.

 

هدیه عید نوروز

هدیه عید نوروز

هدیه دست ساز برای عید نوروز

عید نوروز در اعصار مختلف

 • دوره هخامنشان: هرچند که اطلاعات دقیقی از این دوره در دست نیست اما بنابر مطالعات صورت گرفته این آیین توسط داریوش بزرگ به مصر نفوذ کرده است. در دوره هخامنشیان بنابر دلایل نامشخص زمان عید نوروز از 21 اسفند ماه تا 9 اردیبهشت در نوسان بوده است. در دوره هخامنشان بزرگان شاهنشاهی و نمایندگان کشور در مرودشت گردهم می آمدند تا به جشن باشکوه و پرابهتی که در تخت جمشید برگزار می شد حضور یابند.
 • دوره اشکانیان: نوروز در زمان این سلسله به خصوص در میان مردم عوام روزی مهم و مقدس بوده است. مردمان این دوره اولین روز فروردین را جشن میگرفتند. به خصوص در اوخر حکومت اشکانیان که این مراسم با اهمیت بیشتری برگزار می شد.
 • دوره ساسانیان: در این دوره علاوه بر ایرانی ها مردمی که پیرو زرتشت نبوده اند اما تحت حکومت ایران زندگی می کردند هم نوروز را با شکوه فراوان جشن می گرفتند. ملت هایی چون آرامیان، ارمنیان، گرجیان و اقوام دیگر قفقاز این مراسم را به خانه های خود وارد کردند.

 

 • دوره صفویان: در سال 1597 میلادی شاه عباس صفوی با برگزاری مراسم نوروز در ساختمان نقش جهان اصفهان این شهر را به پایتختی برگزید. در این دوره چند ساعت قبل از نوروز منجمان به پشت بام کاخ می رفتند و با ابزاری که داشتند به محض اطلاع دادن فرا رسیدن نوروز، سربازان با شلیک توپ و تفنگ این خبر را به عموم مردم می رساندند. سپس مراسم جشن و شادمانی با برنامه های متنوعی چون آتش بازی، رقص و طرب، اجرای صحنه های کمدی در مقابل قصر شاه برگزار می شد.
 • دوره قاجار: یکی از مراسم خاص این دوره سلام عام بود. در این مراسم سران مختلف به کاخ می آمدند و بعد از تشریفات مفصل وارد مجلس می شدند. پس از اعلام خبر رسیدن لحظه تحویل سال توسط منجمان، شاه به همگی تبریک می گفت. سپس قرآن تلاوت می کردند و شاه به بقیه عیدی می داد. مشابه این مراسم در سایر شهرها با حضور فرمانداران برگزار می شد.

 

هدیه عید نوروز

هدیه عید نوروز

هدیه روز عید نوروز

نوروز به دلیل پیوند عمیق خود با تاریخ و فرهنگ مذهبی توانست در اسلام هم راه پیدا کند. هرچند بعضی از حاکمان تلاش کردند که نوروز را از آداب ایرانیان حذف کنند اما مردم بیشتر از این به این سنت دیرینه خود پایبند بودند.

پس از روی کارآمدن خلافت عباسی و تشکیل سلسله طاهریان مراسم نوروز دوباره رونق سابق را یافت. سلسله هایی چون سامانیان و آل بویه هم به مانند طاهریان نوروز را گسترده تر و با شکوه بیشتری برگزار می کردند.

در مورد نوروز روایات متعددی از امامان و پیامبر آمده است که بر اهمیت نوروز تأکید دارند. برای مثال امام صادق(ع) به یکی از یارانش در مورد میمنت و اهمیت روز نوروز فرمود:« …نوروز اولین روزی است که آفتاب طلوع کرده و بادی که درختان را بارور می سازد وزیده،

و خرمی زمین آفریده شده، و روزی است که کشتی نوح بر زمین قرارگرفته است که خدای تعالی زنده گردانید جماعتی را … و روزی است که حضرت جبرئیل بر پامبر نازل شد به وحی، و روزی است که پیامبر یارانش را با امیرالمؤمنین بیعت نمایید و… .»

هدیه برای عید نوروز

امروزه نوروز با جلال و شکوه تمام در خانه های تمام خانواده های ایرانی راه یافته است. و مردم ما با علم به فلسفه نوروز و پهن کردن سفره هفت سین به استقبال سال جدید می روند و برای داشتن آینده ای درخشان و زیبا تلاش خود را از سرمی گیرند. در زیر نمونه هایی از آداب این روزهای نوروز را برمی شماریم:

 1. کاشتن سبزی
 2. خانه تکانی و زدودن گرد و غبار از روی خانه
 3. خریدن و پوشیدن لباس نو
 4. تخم مرغ رنگ کردن
 5. یادکردن مردگان و زیارت اهل قبور
 6. پهن کردن سفره هفت سین(به عنوان جذاب ترین و معروف ترین رسم نوروز)
 7. هدیه و عیدی دادن
 8. دید و بازدید
 9. به دامان طبیعت رفتن
 10. تفأل به خواجه حافظ شیراز
 11. خواندن دعای تحویل سال

هدیه عید نوروز و صنایع دستی ایران

باشد که به بهانه نوروز برای زندگی دوباره بدون زشتی و دشمنی و کینه بکوشیم. با خواندن دعای یا مقلب القلوب والابصار دل هایمان را از هر چه زشتی است بتکانیم و با خواندن یامحول الحول و الحوال تمام زیبایی های جهان را به قلبمان راه دهیم. فروش هدیه عید نوروز برای سازمان ها و شرکت های دولتی می تواند با قیمت ارزان و در تیراژ بالا انجام گیرد.

آداب و رسوم ایرانیان در عید نوروز
برخی از آداب و رسوم ایرانیان کهن هنوز هم در فرهنگ این مرز و بوم جاری است.اکنون به بیان برخی از آن ها می پردازیم:

 • خانه تکانی : خانه تکانی از نخستین قدم های ایرانیان برای استقبال از نوروز است. غبارروبی، گردگیری دیوارهای خانه، وسایل و زدودن سیاهی از روی آن‌ها و دور ریختن وسایل کهنه و نو کردن آن‌ها، همه و همه از سنت های کهن ایرانیان برای آغاز سال جدید است. این سنت ها در کشورهای مختلفی از جمله ایران، تاجیکستان، افغانستان و جمهوری آذربایجان انجام می شود.
 • محاسبه نفس: این عادت از جمله سنت هایی است که بین تاجران و کاسبان ایرانی انجام می گردد که به آن محاسبه مالی می گویند به این معنا که عده ای از مردم که دستی بر اقتصاد دارند، در آستانه سال جدید و شروع عید دست به حساب و کتاب می زنند که از نظر اسلام زکات و خمس و دیگر حقوق ها می شود که ازجمله واجبات شرعی است. گفتنی است که مردمان ایرانی به جز حساب های مالی، در پایان سال کهنه و شروع عید، عمر خود را مرور میکنند و به اصطلاح محاسبه نفسانی می پردازند.
 • دید وبازدید در عید نوروز :یکی از اصلی ترین سنت های ایرانیان، دید و بازدید و تجدید دیدار است. این کار آنقدر زیباست که حتی در اسلام آمده که اگر کسی مومنی را زیارت کند، گویا خدا را در عرش زیارت کرده و کسی که در راه دیدن مومن به مشکلی برخورد کند خدا هفتاد مشکل از او را برطرف می کند.

 • صلح و آشتی :از دیگر سنن های اصیل و زیبای ایرانی صلح و آشتی دادن افراد با یکدیگر است تا در سال جدید هیچ دلی از نفرت و کینه پر نباشد، غم بر چهره ی کس جاری نباشد و سال جدید سالی پر از زیبایی و لبخند آغاز شود. دقیقا همانگونه که قرآن فرموده: بین مومنین صلح ایجاد کنید تا روابط اصلاح شود.
 • نو پوشی، تمیز پوشی، مصافحه :از دیگر رسم های عید نوروز پوشیدن لباس جدید است. به این گونه که در سال جدید با ظاهری جدید، سرنوشتی جدید و زیبا رقم زنید و با یکدیگر دست دهید تا دل هایتان به یکدیگر نزدیک شود. همانگونه که در روایات امده تا دستان مومنین در دست یک دیگر است همچون برگ پاییز گناهانشان می ریزد.
 • سفر کردن : این رسم که از لازمه های زندگی انسان هاست، یک آیین در عید ایرانیان است همانگونه که سفرها و هجرت ها در طول تاریخ همواره تمدن پرور بوده. ای سفر ها به نیت دید و بازدید، تفریح و یا زیارت انجام می گیرد.

 

New year’s Gift

All people like to give their family members, friends, colleagues and acquaintances a gift for different reasons. One of the events which can be a good moment for giving gifts is New year’s Eve when people want to start a new year with luck. BazareMina online Market offers a variety of these gifts.

New Year’s Gift

New Year’s Eve, which has different names in each culture, is one of the important events every year. A lot of people think about the gifts and provide theirs months before this event. Some companies and organizations plan to give their promotional gifts at the end of year as a gift and a ceremony to wish their staff a happy new year.

The price of these products should be reasonable and they need to be based on the art and culture of people. Handicrafts are always interesting to people with a variety of tastes. The beauty of designs and original colors of Iranian handicrafts can bring a fresh and lively atmosphere to your location. Artistic products of BazareMina online Market can attract every person who is an art lover.

History of New Year’s Gifts

In Iran and some other countries, New Year’s Eve is known as a holy event called Norouz. It is the first day of spring that people celebrate this day by doing some special traditions referring to it.

One of the customs is to give a gift to younger people because it is believed that a gift from older people can bring luck and happiness to the life of the youth.Therefore, a gift can make different people happy and handicrafts are good options because they will be memorable and shows traditional art and culture of the country.

Different Options for New Year’s Gift

There are a variety of handicrafts which can be selected as a nice New Year’s gift for people in different organizations as a formal gift or to your family members as an informal one. MinaKari (enameled), Khatam Kari, Firoozeh Koobi (turquoise), and filigree are among the most favorite ones. You can also have a mixture of these arts; such as an icon made of wood following a MinaKari (enameled) plate.

BazareMina online Market has a big collection of different New Year’s gifts with the highest quality and the most reasonable price. You can call our Sales Department to get a discount if you want to have a wholesale shopping.

 

منبع : بازار مینا  BazareMina.ir

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 13 =