حکاکی روی نگین

حکاکی روی نگین برای هنر دوستان با دیدگاه های متفاوت مورد توجه می باشد.اساتید حکاکی انگشتر طرح های متفاوتی مانند دعاها و اشکال هنری را بر روی رکاب و یا نگین آن حک می کنند. البته وسایل حکاکی روی نگین انگشتر نسبت به گذشته تغییراتی داشته و بصورت پیشرفته تر برای علاقه مندان به این هنر در دسترس می باشد. حکاکی یکی از هنرهای صنایع دستی بشمار می رود که می تواند بر روی اجسام مختلف مورد استفاده قرار گیرد. امروزه هم بصورت آنلاین و هم بصورت حضوری می توان از آموزش حکاکی روی نگین بهره برد. قیمت حکاکی روی انگشتر با توجه به نوع طرح یا نوشته می تواند متغییر باشد. خرید انگشترهای زیبا و گرانبنها با حکاکی دعا و آیات الهی ,مورد توجه بسیاری از مسلمانان می باشد.

تماس با واحد فروش: 09019277512

هنر حکاکی روی نگین انگشتر

حکاکی بر روی نگین انگشتر از هنرهای قدیمی بشمار می رود. با توجه به این موضوع هنر حکاکی در ایران نیز قدمت طولانی دارد و می توان آثار بسیار زیبای قدیمی را در این رابطه یافت. امروزه خرید نگین انگشتر به سهولت از فروشگاه صنایع دستی امکان پذیر است. اجرای طرح های خاص با جدید ترین دستگاه حکاکی روی نگین انگشتر برای مشتریان براحتی انجام  می گردد. شما می توانید آموزش حکاکی روی سنگهای قیمتی را بصورت آنلاین مشاهده نمائید.

انگشتر و حکاکی نگین

طراحی انگشتر و حکاکی نگین در دنیای طراحی طلا و جواهرات و زیور آلات یک هنر خاص و ویژه است. حتماً شما هم تا کنون یکی از مدل‌ های مختلف انگشترهای نگین دار را خریداری کرده اید. نگین های روی انگشتر معمولاً از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی هستند. حکاکی روی نگین انگشتر به عنوان یک زیر شاخه مجزا از طراحی طلا و جواهرات دسته بندی می شود. در این هنر با استفاده از ابزارهای مختلف، جملات یا نوشته های مختلفی روی سنگ حکاکی می شود. این جمله ها یا عبارت ها می توانند دعا یا اذکار باشند و یا حتی میتوان اسم افراد را روی سنگ حکاکی کرد.

اپلیکیشن صنایع دستی

دنیای انگشتر و حکاکی نگین یک دنیای جذاب و تماشایی است. شما نگین های رنگارنگ با نمای درخشان و دلفریب را برای ساخت انگشتر انتخاب می کنید و هر آنچه تمایل داشته باشید روی نگین برای شما حکاکی می شود. حکاکی روی سنگ یا نگین انگشتر نیاز به مهارت و تجربه در این زمینه دارد. عوامل مختلفی باعث می ‌شوند که حکاکی روی نگین، زیباتر به نظر برسد. ساخت مدل های مختلف انگشتر و حکاکی نگین با استفاده از فلزات نقره، طلا یا تیتانیوم امکان پذیر است.

انگشتر و حکاکی نگین

اساتید حکاکی انگشتر

در کارگاه های طلاسازی یا نقره سازی، سفارش ساخت انگشتر و حکاکی نگین همیشه به صورت سفارشی سازی ثبت می شود. برخی از کارگاه ها هم مدل های متنوعی از انگشتر نگین دار را برای فروش آماده می کنند. بسته به سلیقه و سایز انگشتان افراد می توانید نمونه‌ ای از این انگشترهای زیبا را خریداری کنید. ساخت انگشتر و حکاکی نگین هم به استعداد هنری نیاز دارد و هم هنرمند باید با هنر خطاطی آشنایی داشته باشد. در این هنر، نام اساتید معتبر و معروف حکاکی روی انگشتر به چشم می خورد. افرادی که در این زمینه به شهرت جهانی رسیده اند. اساتیدی همچون محسن ضرغامی، مصطفی ضرغامی، حسن عطاریان، سید عباس ضابطی، معروف ترین هنرمندان خطاط هستند که در رشته حکاکی روی انگشتر به شهرت فوق ‌العاده ‌ای دست پیدا کرده ‌اند.

اگر به نمونه کارهای انگشتر و حکاکی نگین از این اساتید نگاه کنید، شما را به دنیای منحصر به فرد و بی نظیر ساخت انگشتر نقره هدایت می کنند. مدل انگشترهایی که توسط بهترین اساتید حکاکی روی نگین ساخته شده اند در نوع خود بی همتا هستند و مانند آنها را در هیچ جواهر فروشی پیدا نمی کنید! مگر آنکه نگین انگشتر امضا شده به خط استاد مربوطه باشد.

طراحی زیباترین مدل های انگشتر و حکاکی نگین در درجه اول بر عهده طراح طلا و جواهرات است. طراحی طلا و جواهرات با استفاده از روش های دستی یا پرینترهای سه بعدی انجام می شود. ساخت انگشتر از روش قالب گیری تبعیت می کند. انگشترها از جنس طلا یا نقره می ‌توانند ساخته شوند. از آنجایی که حکاکی روی نگین انگشتر به ظرافت زیادی نیاز دارد، معمولاً اندازه این انگشترها بزرگتر از اندازه معمولی است.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

زیباترین مدل های انگشتر و حکاکی نگین به شکل دایره یا بیضی ساخته می شوند. رنگ های متنوعی از انواع سنگ های نیمه قیمتی و سنگ های قیمتی را در این انگشترها مشاهده می کنید. معروف ترین سنگ برای ساخت انگشتر با نگین حکاکی شده، سنگ عقیق است. عقیق به رنگ های مختلف وجود دارد و برای حکاکی مناسب است. سنگ های یاقوت، یشم، زبرجد و سایر نگین های سنگی هم برای این کار مناسب اند. ساخت انگشتر و حکاکی نگین طبق سفارش مشتری انجام می‌ شود. طرح مورد نظر مشتری به راحتی قابل حکاکی روی نگین است. قبل از اینکه مدل خود را سفارش دهید بهتر است با یک متخصص سنگ های قیمتی یا طراح طلا و جواهر صحبت کنید.

حکاکی دعا روی نگین

ساخت انگشتر و حکاکی نگین با دعا و اذکار از متداول ‌ترین فعالیت ‌هایی است که در این حوزه انجام می شود. به طور نمونه انواع دعاها برای دفع بلا، افزایش رزق و روزی، رفع چشم زخم بر روی سنگ های زینتی حکاکی می‌ شوند و در قاب رکاب انگشتر قرار می گیرند. همه ما با انگشترهایی که با نگین و سنگ زینتی ساخته شده ‌اند و آیت الکرسی، آیه و ان یکاد، حرز امام جواد یا چهار قل، حکاکی شده آشنایی داریم. این انگشترها جزو محصولات خاص و جزو جواهرات زینتی دسته بندی می شوند. اگر رکاب انگشتر و حکاکی نگین با دعا و مناجات از جنس نقره ساخته شده باشد، آقایان هم می توانند از آن استفاده کنند.

در میان محصولات متنوع از انگشتر و حکاکی نگین، اذکار و دعاهای مختلف را که منتسب به ائمه معصومین یا پیامبران هستند مشاهده می کنید. روی برخی از نگین ها می توانید نماد و نشانه هایی مربوط به دعاهایی را پیدا کنید که جهت محافظت یا دفع بلا حکاکی شده اند. طراحی و ساخت انگشتر و حکاکی نگین شده و تزیین شده یکی از زیرشاخه های زیورآلات نقره است که برای خانم ‌ها و آقایان قرار می‌گیرد، بنابراین طراحی و ساخت انگشتر مطابق با سلیقه هر دو گروه انجام می شود.

انگشتر و حکاکی نگین

برای ساخت انگشتر و حکاکی نگین ابزارهای خاصی مورد نیاز است. نگین جزو سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی دسته بندی می ‌شود بنابراین بسیار سخت و بادوام است. حکاکی روی نگین با دستگاه ‌هایی انجام می ‌شود که مجهز به یک مته بسیار باریک هستند. دستگاه با یک موتور الکتریکی بسیار کوچک کار می‌کند که می ‌تواند مته را با سرعت زیاد به چرخش در آورد. بسیاری از ابزارهای حکاکی روی نگین انگشتر به صورت دستی و با اندازه کوچک هستند تا بتوانند به راحتی نوک مته را روی سطح نگین سنگی به حرکت در آورند.

انگشتر و حکاکی نگین

وسایل حکاکی روی نگین انگشتر

در سال های اخیر، دستگاه لیزری برای حکاکی روی نگین انگشترها معرفی شده است، اما استفاده از مته های دستی برای کارهای بسیار ظریف تر، راحت تر است. قبل از اینکه نقش مورد نظر حکاکی شود باید نمای کلی روی سنگ ایجاد شود. دستگاه های برش CNC بسیار دقیق است و می توانند نقش های ریز را اجرا کنند. اگر از مته های دستی برای ساخت انگشتر و حکاکی نگین استفاده شود، ممکن است لرزش دست موجب خطای کاری شود اما دستگاه های برش CNC این خطاها را حذف می کنند.

در روش دستی، سنگ زینتی بر روی یک قسمت ثابت نیست و باید آن را در دست گرفت و سپس حکاکی را انجام داد اما در استفاده از دستگاه برش سی ان سی می توان سنگ مورد نظر را روی صفحه دستگاه ثابت کرد و سپس با دقت زیاد حکاکی را انجام داد. یکی از مهم ترین مشکلاتی که در استفاده از دستگاه سی ان سی برای حکاکی روی نگین انگشتر وجود دارد این است که ممکن است عدم کنترل سنگ باعث شکستن آن شود.

در ساخت انگشتر و حکاکی نگین، هنرمند آزادانه می تواند طرح ها را انتخاب کند. طرح و نقش ها متنوع هستند؛ از نوشته هایی به خط نستعلیق گرفته تا خط کوفی یا سایر سبک های خطاطی، قابل حکاکی روی نگین انگشتر هستند. در مقابل می توان طرح ها و نقش هایی را هم ایجاد کرد که الزاماً نوشته ‌هایی را نشان نمی‌ دهند اما به طور مثال، گل ها یا درختان یا هر طرح دیگری را می توان روی یک سنگ تزئینی حکاکی کرد. متداول ترین طرح ها برای ساخت انگشتر و حکاکی نگین، تمام اسامی ائمه معصومین، آیه های کوچک قرآن یا دعاها و ذکرهای معنوی می باشد. طراحی و حکاکی روی نگین برای سنگ هایی که حالت گنبدی شکل یا برآمده دارند، همانند حکاکی روی سنگ هایی با سطح صاف امکان پذیر است. اگر چه در گزینه اول، ظرافت و مهارت بیشتری مورد نیاز می باشد.

طراحی و ساخت انگشتر و حکاکی نگین می ‌تواند یک کسب و کار درآمدزا باشد. برای راه اندازی این هنر، فضای زیادی را نیاز ندارید؛ حتی می توانید از داخل منزل محصولاتی را تولید کنید. راه اندازی این کسب و کار در گروه طراحی طلا و جواهرات، نیازمند آماده سازی برخی مقدمات است. برنامه ریزی برای ساخت رکاب انگشتر، خرید سنگ های زینتی مرغوب، خرید ابزار حکاکی روی نگین، مهم ترین چیزهایی هستند که برای این کسب و کار نیاز دارید. سرمایه گذاری برای راه اندازی یک کارگاه کوچک برای ساخت انگشتر و حکاکی روی نگین آن در طولانی مدت بازدهی فوق ‌العاده ‌ای دارد. اگر رکاب انگشترها به صورت خاص و منحصر به فرد طراحی شود، قطعاً نظر مشتری را به خود جلب می کند. در طراحی انگشتر و حکاکی نگین توجه داشته باشید که سلیقه آقایان و سلیقه خانم ها را در خرید انگشتر نقره باید به صورت مجزا در نظر بگیرید. طراحی رکاب انگشتر به اندازه حکاکی روی نگین آن اهمیت دارد.

روش دیگری که به شما کمک می کند از حرفه انگشتر و حکاکی نگین درآمد خوبی کسب کنید، توجه به فعالیت در فضای مجازی است. فرض کنید تعداد زیادی انگشتر را با نگین حکاکی شده ساخته اید؛ اگر محصولات خود را به مخاطبان معرفی نکنید اطلاعات محصول شما در اختیار کاربران فضای مجازی و اینترنت قرار نمی گیرد و به اصطلاح فنی می‌گوییم آگاهی از محصول شما وجود ندارد؛ در نهایت شما هیچ فروشی ندارید. با راه اندازی وب سایت، وبلاگ یا حضور در شبکه های اجتماعی، تصاویر زیبایی از محصولات خود را به اشتراک می گذارید و شاهد خواهید بود که چگونه این هنر زیبا تبدیل به یک منبع کسب درآمد می شود. طرح های خلاقانه که در ساخت انگشتر و حکاکی نگین ارائه می دهید، شما را یک حرفه ای نشان می دهد. سعی کنید برای هر مدل، از رنگ های مختلف استفاده کنید. تنوع محصول به معنای تنوع مشتری است؛ این یعنی درآمدزایی بیشتر از کارگاه ساخت انگشتر و حکاکی روی نگین.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 3 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
انگشتر و حکاکی نگین
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)