رادیو مینا

با چیدمان لوازم دکوری بیشتر آشنا شویم + پادکست

چیدمان لوازم دکوری

اصول چیدمان لوازم دکوری

چیدمان لوازم دکوری برای تغییر فضای منزل و یا دفتر کار از اهمیت بالایی برخوردار است. در این راستا آشنایی با نحوه چیدمان لوازم دکوری کمک بسیار مهمی به شما خواهد کرد. رعایت اصول چیدمان لوازم دکوری باعث می شود تا در با توجه به منابع و امکانات موجود، بهترین عملکرد را داشته باشیم.

محصولات و ظروف صنایع دستی اصفهان از بهترین گزینه ها برای خانه های شیک ایرانیست.شما می توانید با مبالغ کم و ایده وسایل تزیینی دست ساز برای زیباسازی فضای پیرامون خود اقدام فرمائید. هنرهای اصیل ایرانی نه تنها در داخل؛بلکه در خارج از کشور نیز محبوبیت ویژه ایی دارند.

تماس با واحد فروش: 09019277512

چیدمان لوازم دکوری

چیدمان لوازم دکوری

آشنایی با چگونگی چیدمان وسایل دکوری

وسایل دکوری ضروری برای چیدمان خانه را می توان از محصولات بومی هر منطقه و یا دست سازهای هنری مطابق فرهنگ مورد علاقه خود در نظر گرفت.خرید صنایع دستی اصفهان ، مانند میناکاری ،فیروزه کوبی ،خاتم کاری ،قلمزنی و …

کمک می کند تا شما دید بهتری به اکسسوری های هنری و تزئینی داشته باشید. بطور کلی هنرهای اصیل ایرانی بهترین نمونه های قابل استفاده برای چیدمان منازل بشمار می روند. تهیه هدیه از صنایع دستی ایرانی هم برای هنر دوستان با طراحی ویژه انجام می گردد.

چیدمان لوازم دکوری در دکوراسیون منزل

چیدمان لوازم دکوری در دکوراسیون منزل بسیار مهم است و می توان گفت که رابطه مستقیمی با فرهنگ هر جامعه دارد. چیدمان های دکوری برای منازل و دفاتر کار بسیار مهم هستند. شما می توانید با ساده ترین محصولات زیباترین فضاهای دکوری را خلق کنید. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی برخی موضوعات در این زمینه بپردازیم.

 

 

اپلیکیشن صنایع دستی

  • لوازم دکوری متنوع و متفاوت : قسمتی از میزهای پذیرایی و عسلی را به وسایل دکوری اختصاص دهید. در انتخاب وسایل دقت کنید شکل و اندازه آنها متفاوت و متناسب باشد. مثلا جعبه یا گلدان هایی برای حجم دادن به میزمورد نظرانتخاب کنید. در نظر داشته باشید لوازم مورد نظر شکل هندسی زیبایی داشته باشد.

 

  • لزوم تکرار و تعدد لوازم دکوری : تاثیر گذاری با وسایل ساده از طریق تکرار امکان پذیر است. مثلا چند قاب زیبا که در هر کدام از آنها بخشی از یک تصویر گل قرار دارد. یا می تواند متناسب با فضای شما بخشی از یک نقشه جغرافیایی در هر قاب وجود داشته باشد.

  • جادوی تضاد رنگ ها و لوازم دکوری : استفاده از محصولات دکوری در کنار یکدیگر با رنگ های متضاد می تواند ظاهر آنها را برجسته تر کند. مثلا می تواند رنگ ویترین شما تیره باشد و لوازم دکوری داخل آن رنگ روشن داشته باشند. با رنگ ها و تضاد آنها می توانید سردی و گرمی محیط را بگونه دلخواه تان کنترل کنید.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

  • اختصاص بخشی از دیوار به وسایل : اشیاء مشخصی مانند تعدادی کتاب می تواند در قسمتی از دیوار قرار گیرند. ویترین های پیش ساخته , شلف ها و قفسه های مربعی در این زمینه کمک زیادی به شما خواهند نمود. دقت کنید در هر قفسه باید لوازم بلند را عقب تر و لوازم کوتاه را جلوتر قرار دهید ترتیب چیدمان از جمله مهمترین کارها بحساب می آید. قانون ترتیب قد اشیاء کلی بوده و در همه جا کاربرد دارد.

 

  • قرار دادن وسایل در یک ردیف : نحوه قرار گرفتن اشیاء شبیه به هم متفاوت است . آنها باید در کنار یکدیگر در هر طبقه قرار گیرند. مثلا طاقچه ایی از کتاب های مشابه هم در فضای دکوری زیبایی خاصی بوجود می آورد. در آشپزخانه بشقاب ها باید در کنار هم باشند. همین طور در اتاق بچه مجسمه ها در کنار یکدیگر نظم مشخصی به محیط شما می دهند.

 

  • تعادل رمز زیبایی : اگر می خواهید اشیاء متفاوت را در کنار یکدیگر قرار دهید باید به این نکته توجه کنید که تعادل آن بخش از فضای دکوری بر هم نخورد. پیشنهاد می گردد اشیاء بلند و کوتاه را در کنار هم قرار دهید. هر چند ممکن است با هم بی ربط باشند ولی حس متعادلی به فضای دکوری دهند.

  • لوازم دکوری با سوژه های خاص : استفاده از برخی المان ها مانند درب های کرکره ایی حس بودن در فضاهای کوچک را به شما می دهد در این حالت باید در این فضا از وسایلی مانند مبلمان کوچکتر بهره ببرید. در این حالت شما می توانید فضاهایی با حس و حال صمیمی ایجاد نمائید.

 

از استفاده محصولات دکوری مختلف نترسید . فقط سعی کنید آنها را در جای درست قرار دهید. ممکن است در نگاه اول با یکدیگر بی ربط باشند که البته این وظیفه شماست تا برای هر شیئی جای درستی در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که مهمترین نظر , نظر شماست و باید در فضایی که زندگی می کنید احساس خوبی داشته باشید.

البته رعایت استاندارهای چیدمان کمک بزرگی در زیباتر کردن محیط کار و زندگی به شما خواهد کرد. شما با سعی و خطا می توانید به مرور به واقعیت های طراحی منزل دست پیدا کنید البته مطالعه مجلات و کتاب های تخصصی و مشاوره با کارشناسان حرفه ایی میانبری بسیار مفید برای بهتر شدن کار شماست.

منبع : بازار مینا  BazareMina.ir

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − سه =