انواع صنایع دستی

رنگ میناکاری روی سفال مخصوص نقطه کوبی

رنگ مخصوص میناکاری روی سفال

رنگ مخصوص میناکاری روی سفال

رنگ میناکاری روی سفال بر روی زیرساخت ظروف سفالی مورد استفاده قرار می گیرد و در کوره های مخصوص با دمای مشخص قابل حرارت دیدن است. رنگ مخصوص میناکاری روی سفال برای ظروف صنایع دستی نقطه کوبی لالجین همدان استفاده می گردد.

گالری عکس میناکاری روی سفال برای علاقه مندان هنر آتش و خاک در نظر گرفته شده تا با زیبایی های این هنر اصیل بیشتر آشنا شوند.

آشنایی با انواع رنگ‌های میناکاری سفالی به هنردوستان کمک می کند تا زیباترین ظروف میناکاری هفت رنگ روی سفال را بهتر طراحی کنند. آموزش تركيب رنگ ميناكاری روی سفال توسط بهترین استاید این هنر در نظر گرفته شده است.

 

تماس با واحد فروش: 09019277512

رنگ میناکاری روی سفال

رنگ مخصوص میناکاری روی سفال

رنگ مورد استفاده برای میناکاری روی سفال

البته هنرجویان با تمرین و ممارست می توانند تجربه کافی را بدست آورند.خرید رنگ میناکاری روی سفال با قیمت ارزان برای مشتریان سراسر کشور امکان پذیر است. ظروف صنایع دستی نقطه کوب همدان و اصفهان در زندگی روزمره کاملا مورد استفاده قرار می گیرند،

از این رو خرید میناکاری از استقبال خوبی برخوردار است. ترکیبات شیمیایی رنگ مخصوص میناکاری روی سفال با رنگ میناکاری روی مس کاملا متفاوت است.

رنگ مخصوص میناکاری روی سفال با رنگ های پودری میناکاری روی مس کاملا متفاوت است. با توجه به این موضوع آموزش ساخت رنگ میناکاری (روی سفال) نیز متفاوت است.

هنرجویان می توانند برای خرید وسایل میناکاری روی سفال و همچنین اطلاع از نحوه آموزش ساخت رنگ میناکاری روی سفال با همکاران ما در واحد فروش فروشگاه تماس حاصل فرمایند.قیمت رنگ میناکاری روی سفال ارزانتر از رنگ های مخصوص میناکاری روی مس می باشد.

اپلیکیشن صنایع دستی

رنگ مخصوص میناکاری روی سفال

همه کسانی که با رنگ مخصوص میناکاری روی سفال و مس آشنایی دارند به خوبی می دانند که رنگ مورد استفاده در میناکاری روی سفال با نوع استفاده شده برای ظروف مسی متفاوت است چون دمایی که در کوره تحمل می کنند فرق دارد. پس این سؤال مطرح می شود که رنگ میناکاری روی سفال چیست؟

 

رنگ مخصوص میناکاری روی سفال

رنگ مخصوص میناکاری روی سفال

رنگی که برای میناکاری روی سفال استفاده می شود به دو شکل پودری (غیر آماده) و مایع (پیش ساخته و آماده) به فروش می رسد و از لوازم بسیار مهم برای ساخت ظروف سفالی میناکاری شده است.

به همین دلیل فروشگاه صنایع دستی اصفهان برای اینکه رنگ با کیفیت در دسترس همه قرار بگیرد، اقدام به فروش و عرضه این نوع رنگ نموده که تمامی این رنگ ها تولید آلمان بوده و از طریق این فروش به همه جای نقاط کشور ارسال می گردد.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

ترکیب رنگ میناکاری بسیار مهم است ضمن اینکه باید رنگ پودری با کیفیت تهیه کنید و از نسبت دقیق مواد صمغ و گلیسیرین برای تولید ماده ای به نام بست مطلع باشید. ترکیب رنگ میناکاری بر روی مس و سفال کاملا متفاوت است و از این رو قیمت های یکسانی ندارند.

البته در بازار رنگ های آماده و پیش ساخته هم به فروش می رسد که فقط برای مبتدیان توصیه می کنیم چون کیفیت پایینی دارند و ارزش هنری کار را کاهش می دهند. به همین دلیل خرید خرید مخصوص میناکاری روی سفال از نوع آماده برای تمرین کردن مناسب است اما اگر قصد دارید به شکل حرفه ای و با کیفیت کار کنید، رنگ پودری بهترین گزینه است.

 

رنگ مخصوص میناکاری روی سفال

رنگ مخصوص میناکاری روی سفال

آموزش ساخت رنگ میناکاری روی سفال

آموزش رنگ میناکاری روی سفال با نوعی که برای ظروف مسی استفاده می شود متفاوت است چون اساسا رنگ مورد استفاده برای ظروف سفالی فرق می کند. توجه داشته باشید که هر چقدر اجزای رنگ با کیفیتی داشته باشید و به شکل اصولی و صحیح، ترکیب کردن رنگ میناکاری روی سفال را انجام دهید، رنگ روشن و درخشان و با کیفیت تری خواهید داشت.

برای ترکیب کردن رنگ های مختلف نیاز به قطره چکان دارید. ابتدا باید ماده بست را تهیه کرده و سپس به رنگ ها اضافه کنید. نسبتی که برای ترکیب کردن ماده بست با رنگ مخصوص میناکاری روی سفال توسط اساتید این شاخه هنری استفاده می شود بسیار مهم است.

چون مقدار اضافه تر از حد نیاز ماده بست، باعث کندتر شدن روند خشک شدن رنگ ها خواهد شد. با توجه به زیرساخت و قیمت میناکاری روی مس و تفاوت آن با میناکاری سفالی همدان، خرید میناکاری روی سفال از استقبال خوبی برخوردار است.

وقتی ماده بست را به رنگ های پودری میناکاری اضافه می کنید، فرم خمیری پیدا می کنند. هر چقدر نسبت اولیه درست و صحیح باشد و رنگ ها را به خوبی با هم ترکیب کرده و ورز دهید، کیفیت نهایی رنگ نیز بیشتر خواهد شد. پس از خمیری شدن کامل رنگ مخصوص سفال باید آن را با آب ترکیب کنید تا بتوانید از این رنگ ها استفاده نمایید.

در کلاس های آموزش ساخت رنگ میناکاری روی سفال به شما یاد داده می شود که ماده بست را باید قبل از شروع پروسه میناکاری درست کنید و از نسبت صحیح صمغ و گلیسیرین هم مطلع باشید. به طور کلی تهیه چنین ماده ای ظرافت کاری بالایی دارد و افراد به مرور مسلط خواهند شد.

برای ساخت بست میناکاری باید صمغ عربی و گلیسیرین را به با نسبت 2:1 ترکیب کرد. ابتدا صمغ عربی را باید با آب مخلوط کنید و ماده حاصل شده را بعد از گذشت 24 ساعت، از صافی عبور دهید. ماده ای که از صافی عبور کرده را باید با گلیسیرین ترکیب نمایید.

 

رنگ مخصوص میناکاری روی سفال

رنگ مخصوص میناکاری روی سفال

توجه کنید که هر زمان نیاز داشتید بسته به تعداد ظروف سفالی میناکاری و حجم کار خود ماده بست تهیه نمایید چون صمغ و گلیسیرین را نمی توان خیلی زیاد نگه داشت. ضمنا رنگ مخصوص میناکاری روی سفال را نباید در معرض هوای آزاد بگذارید.

پس به طور کلی بعد از خرید رنگ مناسب میناکاری روی سفال، کمی از آن را روی شیشه بریزید و با ماده بست ترکیب کنید. برای مخلوط کردن این دو ترکیب هم می توانید از کاردک کمک بگیرید تا زمانی که ترکیب این دو ماده فرم خمیری پیدا کند.

آشنایی با انواع رنگ‌های میناکاری

بسیاری از افراد از ما می پرسند چرا در روند ساخت رنگ میناکاری روی سفال نیاز به ماده بست داریم؟ چرا رنگ پودری را نمی توان فقط با آب ترکیب کرد و استفاده نمود؟ماده بست یک نوع محلول بی رنگی است که از آن برای چسبندگی و حفظ حالت محلول رنگ در محلول های رنگی مختلف استفاده می کنند.

تا هنرمند یا استاد میناکاری بتواند خیلی بهتر رنگ آمیزی را انجام دهد. البته از طرفی هم اگر از ماده بست استفاده نکنید، رنگ مینا خشک خواهد شد.البته اگر از صمغ عربی بیشتر از حد نیاز استفاده کنید، رنگ میناکاری کدر خواهد شد.

پس از اینکار به مرحله طرز تهیه رنگ میناکاری روی سفال که به طور کامل توضیح داده شد. فقط باید توجه داشته باشید که رنگ مخصوص میناکاری روی سفال متفاوت از نوع مورد استفاده برای ظروف مسی است.رنگ مخصوص میناکاری روی سفال با نوع مورد استفاده برای ظروف مسی متفاوت است.

با توجه به اینکه تعداد فروشگاه های عرضه کننده چنین محصولاتی در داخل کشور زیاد نیست و اساتید و هنرمندان میناکاری نسبت به پیدا کردن مرکزی معتبر با مشکلات زیادی مواجه هستند، فروشگاه صنایع دستی اصفهان اقدام به فروش رنگ های مرغوب آلمانی میناکاری نموده است.

نکته: در داخل سایت فیلم آموزش ساخت رنگ میناکاری نیز وجود دارد که می توانید مشاهده کنید.

خرید رنگ میناکاری روی سفال

با توجه به اینکه رنگ مخصوص میناکاری روی سفال در بازار برای خرید وجود دارد و نباید از رنگ میناکاری روی مس استفاده نمود، فروشگاه صنایع دستی اصفهان بهترین رنگ های میناکاری روی سفال را که از جنس مرغوب آلمانی هستند برای سراسر کشور با قیمت مناسب ارسال می کند.

اساتید میناکاری به خوبی می دانند زمانی خرید صنایع دستی میناکاری روی سفال میزان قابل قبولی خواهد داشت که کیفیت رنگ های مورد استفاده بالا باشد. در غیر این صورت روی کیفیت نقاشی اثر بدی خواهد گذاشت و حتی ممکن است رنگ ها موقع حرارت دیدن بریزند و پایدار نباشند.

 

میناکاری هفت رنگ روی سفال

فروشگاه صنایع دستی اصفهان به عنوان یکی از مراکز معتبر صنایع دستی کشور، اقدام به عرضه رنگ های پودری و لعابی میناکاری با کیفیت بسیار بالا به تمام نقاط ایران کرده است. ما به خوبی از این مسأله آگاهی داریم.

که فروشگاه های معتبر چندان زیادی در سطح کشور برای فروش رنگ میناکاری روی سفال وجود ندارد و یا اینکه اساتید و علاقه مندان به میناکاری با مشکل پیدا کردن مرکزی معتبر مواجه هستند.خرید رنگ مخصوص میناکاری روی سفال در فروشگاه صنایع دستی اصفهان به دو شکل پودری و لعابی امکان پذیر می باشد.

نوع لعابی ویژه افراد مبتدی است که هنوز در نحوه ساخت رنگ میناکاری روی سفال تبحر و مهارت کافی پیدا نکرده اند ضمن اینکه اشتباه کردن در نقاشی و هدر رفتن رنگ پودری، ضرر زیادی خواهد زد.خرید اینترنتی رنگ مخصوص میناکاری روی سفال با امکان ارسال به سراسر کشور فراهم گردیده است.

ما بهترین قیمت ها را برای تمامی مشتریان در نظر گرفته ایم. چنانچه کارگاه های ساخت ظروف میناکاری روی سفال قصد خرید عمده رنگ مخصوص میناکاری روی سفال را داشته باشند می توانند از تخفیف بسیار ویژه ما بهره مند گردند.

 

رنگ میناکاری روی سفال

رنگ میناکاری روی سفال

فروش رنگ مخصوص میناکاری روی سفال

فروشگاه صنایع دستی اصفهان اقدام به فروش رنگ پودری و مایع آماده مخصوص میناکاری روی سفال نموده که تمامی آنها رنگ های مرغوب آلمانی هستند. رنگ پودری مخصوص میناکاری روی سفال به شکل بسته بندی های 10 تایی عرضه می گردند.

تمامی علاقه مندان به میناکاری و اساتید این هنر بسیار زیبا و اصیل ایرانی، می توانند نسبت به خرید رنگ میناکاری روی سفال با قیمت بسیار مناسب اقدام کنند.رنگ های مرغوب میناکاری، موقعی که در دست گرفته می شوند، حالت پودری و کاملا نرم دارند و حالت گلوله ای یا سنگریزه ای در آنها دیده نمی شود.

چنین رنگ هایی چسبندگی بسیار خوبی به بدنه ظرف سفالی خواهند داشت و موقع حرارت دیدن در کوره نیز به خوبی تثبیت خواهند شد.اکثر مشتریان از ما سؤال می پرسند که با خرید پکیج 10 تایی رنگ مخصوص میناکاری روی سفال تا چه تعداد کوزه یا بشقاب سفالی را می توانند رنگ آمیزی کنند؟

این موضوع بستگی به چندین عامل مختلف دارد و به طور دقیق نمی توان تعیین کرد.به عنوان مثال بسته به اینکه ظرف شما مثل بشقاب سفالی یا کوزه سفالی چند سانتیمتر باشد و در چه ابعادی تولید شده باشد، چه مدلی از آن مدنظرتان باشد و از چه مقدار رنگ برای رنگ آمیزی استفاده کنید،

تعداد ظرف هایی که قابل رنگ آمیزی هستند متفاوت خواهد بود. به همین دلیل همه چیز به شما و کارتان بستگی خواهد داشت.فروشگاه صنایع دستی اصفهان به نوبه خود تضمین می دهد که رنگ مخصوص میناکاری روی سفال را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به فروش می رساند و در فروش عمده نیز تخفیف های بسیار خوبی در نظر خواهد گرفت.

قیمت رنگ میناکاری روی سفال

قیمت رنگ مخصوص میناکاری روی سفال به شکل پودری بیشتر از نوع لعابی یا پیش ساخته است. نوع پودری برای اساتید و هنرمندان متبحر میناکاری است که به خوبی از نحوه ترکیب رنگ میناکاری روی سفال و ساخت آن مطلع هستند و تجربه بالایی دارند.

نوع لعابی مناسب افراد مبتدی است که نسبت به اصول ساخت رنگ آشنایی ندارند و در کنار آن حلال مناسب نیز خریداری می کنند تا اشتباهات خود را موقع رنگ آمیزی پاک کنند تا زمانی که به مهارت کافی دست پیدا کنند.

فروشگاه صنایع دستی اصفهان به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرکز فروش صنایع دستی کشور، امکان فروش رنگ مخصوص میناکاری روی سفال را نیز فراهم ساخته است که تمامی آنها از جنس مرغوب آلمانی هستند.

قیمت این رنگ ها بسیار مناسبتر از قیمت بازار در نظر گرفته شده ضمن اینکه کیفیت آنها کاملا تضمین شده است.قیمت رنگ های میناکاری روی سفال به شکل عمده مشمول تخفیف ویژه خواهد شد.خرید اینترنتی رنگ های میناکاری روی سفال فراهم شده تا امکان خرید برای همه هنرمندان و اساتید میناکاری سراسر کشور فراهم گردد.

چنانچه قبل از خرید نیاز به مشاوره هم داشته باشید ما این کار را به شکل رایگان برای شما انجام خواهیم داد.رنگ مخصوص میناکاری روی سفال با کیفیت درجه یک و قیمت مناسب در دسترس هنرمندان ایرانی است.

 

منبع : بازار مینا  BazareMina.ir

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 12 =