واتساپ
هدایای تبلیغاتی

نقاشی مینیاتور

نقاشی مینیاتور اصفهان هنر بی نظیر ایرانیست که علاقه مندان فراوانی در کشورهای مختلف دارد.طرح های استفاده شده در هنر نقاشی مینیاتور ایرانی منحصر بفرد بوده و آینه تمام نمایی از داستان ها و احوالات گذشته کشورمان است.مکاتب مختلفی از این هنر مانند مکتب مینیاتور اصفهان،مکتب مینیاتور شیراز و … وجود دارند.نقاشی مینیاتور ساده و یا طرح های پیچیده هنری برای سلیقه های مختلف جذاب بوده و استفاده از آنها می تواند حال و هوای پیرامون شما را بخوبی تغییر دهد. از جمله طرح های معمول استفاده شده در این هنر،نقاشی مینیاتور دختر ،گل و مرغ،چهره و درخت می باشد.اگر بدنبال اطلاعات بیشتری راجع به این هنر هستید و می خواهید بدانید نقاشی مینیاتور چیست؟ ، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

تماس با واحد فروش: 09019277512

هنر نقاشی مینیاتور ایرانی

نقاشی مینیاتور تذهیب برای تزئین بسیاری از محصولات صنایع دستی کشورمان استفاده می گردد. خرید مینیاتور در قالب تابلو و یا آثار تلفیقی ، هنری دست ساز برای استفاده شخصی و یا هدایای ماندگار صنایع دستی پیشنهاد می گردد. یک نقاشی مینیاتور ایرانی ساده بر روی ظروف خاتم کاری، ارزش و جذابیت ظاهری بیشتری به آن می دهد.هنرمتدان ایرانی با ترکیب طرح های مختلف می توانند نقاشی مینیاتور جدیدی هم بصورت تابلو و هم بصورت طرح هایی برای محصولات هنری بوجود آورند.از جمله زیباترین طرح های مینیاتور ایرانی می توان به آثار نقاشی مینیاتور فرشچیان اشاره نمود.

نقاشی مینیاتور اصفهان

نقاشی مینیاتور چیست؟

هنر مینیاتور اصفهان یا نگارگری یکی از سبک های ایرانی بسیار معروف و شاخص است که از دوران صفویه به اوج خود رسید و تاکنون نیز محبوبیت بسیار زیادی کسب کرده است. انواع تابلو نقاشی مینیاتور اصفهان با طرح های مختلف کشیده شده و هنر ماندگار ایران زمین در این سبک جذابیت داشته است. هنر نگارگری ایران قبل از ظهور اسلام نیز وجود داشته و با ترکیب ذائقه و هنر ایرانی و المان های مختلف آسیای شرقی، سبکی متفاوت ایجاد گردید که در دوران های مختلف ستایش شده است.نقاشی مینیاتور اصفهان سبکی کاملا مجزا از سبک های ایرانی و آسیای شرقی است که به عقیده برخی مورخان و اساتید مینیاتور از سبک آسیای شرقی ایجاد شده است. در هر صورت قبل از معرفی مینیاتور کاری اصفهان به تعریفی از هنر مینیاتور (نگارگری) می پردازیم.

اپلیکیشن صنایع دستی

مینیاتور ایرانی

نقاشی مینیاتور ایرانی هنر ماندگار تمام دوران ها بوده که هنوز هم در بین هنردوستان از محبوبیت ویزه ایی برخوردار است. مینیاتور ایرانی در طرح ها و سبک های مختلف کشیده شده و به بازار عرضه می گردد. تعاریف مختلفی برای مینیاتور یا خرد نگارگری ثبت شده ولی به رایج ترین آن اشاره می کنیم. به هنر تصویر کشیدن تفکرات و ذهنیات فردی که در آن عناصر و مؤلفه های موجود در طبیعت استفاده شده باشند، نگارگری می گویند که یک نوع ظریف کاری است. در واقع هنرمند مینیاتوریست سعی دارد تا طبیعت و تصورات ذهنی خود را به شکل مینیاتوری و مقیاس بسیار کوچک به تصویر بکشد.

نقاشی مینیاتور اصفهان

مینیاتور در اصفهان

هنر مینیاتور مکتب و سبک های مختلفی دارد که مینیاتور مکتب اصفهان و مینیاتور فرشچیان از بهترین آنهاست و از همان اصول و قواعد پایه پیروی می کند. بر همین اساس نباید تصور کرد که در هر یک از سبک های هنر نقاشی مینیاتور، چون مقیاس تصویر کوچک است و موضوعات نگارگری از طبیعت گرفته می شود پس در هر بار نقاشی، بخش کوچکی از آن به تصویر در می آیند. بلکه در همین مقیاس کوچک سعی بر این است تا زیبایی و ویژگی ها، فراتر از قوانین نقاشی و همراه با مبالغه به تصویر کشیده شوند.

طرح نقاشی مینیاتور اصفهان یکی از سبک ها و مکتب های مینیاتوری یا نگارگری در ایران است. برخلاف نظر برخی افراد و هنرمندان، هنر مینیاتور در ایران از دوران قبل از ظهور اسلام نیز رواج داشته و از موارد مختلف مثل زندگی و اعتقاد ملی، اساطیر و قهرمانان ملی و همچنین طبیعت الهام گرفته می شد.بعد از حمله مغول و کشته شدن بسیاری از هنرمندان، هنر نگارگری هم از رونق افتاد اما چند سال پس از آن هنرمندانی از مغولستان به ایران آمدند و نقاشی چینی را در بین ایرانیان رواج دادند ولی هنرمندان و نگارگران ایرانی مشابه فقط محدود به طبیعت نشدند و سبک چینی و ایرانی را در هم ادغام کردند.در دوران صفویه صنایع دستی و به طور کلی هنر در شکل های مختلف خود رونق بسیار زیادی گرفت و اساتید مینیاتور اصفهان و قبل از آن تبریز و قزوین، با تولید آثار هنری متعدد این سبک از نقاشی و هنر اصیل ایرانی را زنده نگه داشتند.

نقاشی مینیاتور ایرانی

نقاشی مینیاتور ایرانی هنری برای فرهنگ های مختلف بشمار می رود. مینیاتور در اصفهان از اواسط قرن 11 با انتقال پیدا کردن قدرت و پایتخت صفویان از قزوین به اصفهان رونق بسیار زیادی گرفت به نحوی که کارگاه های نقاشی متعدد، آموزش نقاشی مینیاتور اصفهان و دیوارنگاری کاخ و عمارت های مختلف بسیار زیاد شدند. رونق مینیاتور اصفهان و تولید آثار هنری نفیس مثل تابلوهای با مقیاس های مختلف و الهام گرفته از مؤلفه های گوناگون به حدی زیاد شد که نقاشان مختلف از اروپا مثل لوکار و فیلیپ آنجل هم به اصفهان آمدند.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

نمونه های بارزی که نگارگری و مینیاتوری در اصفهان از دوران صفویه بر جای مانده می توان به نگارگری های مسجدهای مختلف اصفهان، چهلستون و عالی قاپو اشاره کرد که اطلاعات دقیق و تکمیلی در کتاب ابومسلم نامه و عالم آرای شاه اسماعیل موجود هستند. در این کتب و نسخه های مصور مختلف نام رضا عباسی به عنوان استاد معروف و برجسته نقاشی مینیاتور اصفهان در زمان صفویه به چشم می خورد.

آموزش مینیاتور اصفهان

هنر مینیاتور در اصفهان براساس نمونه های بر جای مانده و اسناد و مدارک مختلف، در پیدایش هنر نگارگری با سبکی کاملا متفاوت نقش اساسی داشته به نحوی که برخلاف نمونه های اولیه نگارگری به سبک چینی، هندی و ژاپنی و غیره، صورت و هیکل انسان به طور کامل نشان داده می شدند و آن را توهین به آفرینش نمی دانستند.نقاشی مینیاتور در اصفهان سابقه طولانی داشته و سبکی کاملا تثبیت شده است و یکی از دلایل زنده ماندن و احیای این هنر از گذشته تاکنون بوده است. در حال حاضر هنرمندان مینیاتور در اصفهان می توانند پس از فراگیری و آموختن هنر مینیاتوری به کمک برخی مؤسسات، گالری های شخصی و اختصاصی خود را راه اندازی کرده و از طریق فروش آثار خود به درآمد خوبی کسب کنند. پس از معروف شدن و تثبیت سبک نگارگری خود که در سایه هنر مینیاتور در اصفهان می باشد، می توانند استودیو میناتور اصفهان یا کارگاه های آموزشی احداث کنند.

برای یادگیری هنر نگارگری در سبک های مختلف باید ذوق هنری بسیار زیادی داشته باشید و بتوانید به شکلی هنرمندانه که توی ذوق نزند، آن را با مبالغه و اغراق که از آرایه های ادبی شعر و ادبیات فارسی نیز هست ترکیب نمایید و تا حد امکان به تذهیب آن هم بپردازید. ضمن اینکه استعداد و سرعت هنرمند نیز تأثیر بسزایی در یادگیری و موفقیت و همچنین کسب درآمد از این حرفه خواهد داشت.بد نیست بدانید که برخلاف تصور علاقه مندان به هنر نقاشی مینیاتور، فراگیری این هنر چندان هزینه بر نیست و می توانند با وسایل حداقلی و هزینه اندک به یادگیری این هنر ارزشمند، اصیل و بسیار زیبای ایرانی بپردازند.پس از یادگیری نقاشی مینیاتور اصفهان، هنرمندان می توانند علاوه بر احداث گالری و کارگاه های آموزشی، نسبت به احداث استودیو نقاشی مینیاتور اصفهان و یا برگزاری تشریفات مینیاتور اصفهان به کمک این سبک و هنر ارزشمند ایرانی اقدام کنند که علاقه مندان و طرفداران بسیار زیادی دارد.

نقاشی مینیاتور اصفهان

طراحی مینیاتور اصفهان

روش هایی که برای ایجاد طراحی مینیاتور اصفهان استفاده می گردند در سایر مکاتب هنری هم رواج داشته و در واقع از نسل های قبلی منتقل شده و مشترک می باشد. هنرمندان دوره معاصر نقاشی مینیاتور یا نگارگری با تلفیق مولفه های قبلی و موارد الهام بخش جدید، طرح و نقوش جدیدی را پدید آورده اند و باعث تمایز نگارگری ایرانی از انواع اروپایی و آسیای شرقی و به نوبه خود مینیاتوری اصفهان از سایرین شده اند. در ادامه به سه روش بسیار رایج و معروف اشاره می کنیم:

نقاشی مینیاتور اصفهان

طرح مینیاتور اصفهان

  1. مینیاتور رنگی : در این روش، برخی از بخش های تابلو مینیاتور رنگی می شوند که در زمینه بدون رنگ و سفید به خوبی نمایان است. توجه داشته باشید که هیچ موقع در هیچ سبک و روشی از مینیاتور، رنگ ها به تنهایی به کار برده نمی شوند و همیشه به شکل ترکیب شده هستند. رنگ طلایی هم به عنوان رنگ معروف و محبوب مینیاتور رنگی، به شکل ترکیب با رنگ های دیگر به کار می رود با اینکه به تنهایی جلوه و نمود بسیار زیبایی دارد.
  2. مینیاتور بی رنگ : این روش به دلیل عدم استفاده از قلموهای رنگی و استفاده از رنگ های سیاه و روشن به این اسم معروف شده است. در برخی آثار هنرمندان و اساتید نقاشی مینیاتور اصفهان، گاها مشاهده می کنیم که از رنگ آبی، قهوهای یا قرمز به جای رنگ مشکی استفاده می کنند و بر روی صفحات با رنگ روشن نقاشی می کنند.
  3. مینیاتور سفید رنگ : در این شیوه نگارگری، از رنگ سفید برای کشیدن طرح های مختلف و نقوش بسیار زیبا روی زمینه مشکی یا تیره استفاده می گردد. معمولا کتاب هایی که جلد تیره و سیاه رنگ داشته باشند با این روش نقاشی می شوند. گاهی اوقات در برخی آثار هنری مینیاتور مشاهده می کنیم که در کنار رنگ سفید از رنگ روشن و طلایی هم بهره می برند.

فروشگاه مینیاتور اصفهان

آثار نقاشی مینیاتور اصفهان که از اصالت و کیفیت بالایی برخوردار هستند به سختی پیدا می شوند و حداقل می توان گفت نمی توان تمامی آثار و طرح های مینیاتوری مثل تابلو نقاشی مینیاتور اصفهان و گل مینیاتور اصفهان را به عنوان یک نمونه اصیل و غیر تقلبی پذیرفت. این آثار هنری در بین علاقه مندان، محبوبیت و فروش بسیار زیادتری داشته و فرصت را برای افراد سودجوی مختلف فراهم کرده است.فروش نقاشی مینیاتور اصفهان با افزایش پیدا کردن علاقه مندان به این هنر بیشتر شده تا جایی که هر سال و حتی در دوران کنونی شاهد برگزاری گالری و نمایشگاه های مختلف مینیاتور در سراسر کشور و مخصوصا در شهر اصفهان هستیم که برای مشاهده برخی از آنها باید از هفته ها قبل بلیط خریداری کرد.فروش آثار مینیاتور اصفهان در گالری و نمایشگاه های سراسر کشور برای علاقه مندان و هنرمندان خاص این رشته هنری است چرا که ارزش هنری و مادی بسیار بالای آنها فراتر از توان مادی عموم مردم می باشد. فروشگاه صنایع دستی اصفهان در جهت تأمین نیاز علاقه مندان و مخصوصا کسانی که به فکر تزئین دکوراسیون داخلی منزل و محل کار با تابلوهای مینیاتور و نقوش بسیار زیبای آن هستند تمهیدات تازه ای اندیشیده است.

نقاشی مینیاتور اصفهان در طرح و نقوش مختلف را می توانید با تضمین کیفیت و ارزش هنری اثر با قیمت بسیار مناسب در فروشگاه صنایع دستی اصفهان خریداری کنید. حتی برخی شرکت ها و سازمان های هنری و فرهنگی کشور نیز با خرید عمده تابلوهای هنرمندان مینیاتور اصفهان و ثبت پلاک تجاری، سعی در بازاریابی و اهدای هدایای تبلیغاتی خاص، نفیس و ویژه با قیمت بسیار مناسب دارند.هر یک از آثار هنری مینیاتوری یا نگارگری با نظر کارشناسی تیم متخصص و حرفه ای فروشگاه صنایع دستی اصفهان به مرحله تأیید رسیده و قیمت آن بسیار مناسب در نظر گرفته شده تا همه علاقه مندان از هر جای کشور توان خرید داشته باشند. برای کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.نقاشی مینیاتور اصفهان از سبک های متمایز و شاخص هنر نگارگری ایران می باشد.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 4 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
نقاشی مینیاتور اصفهان هنر بی نظیر ایرانی
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)