هنر لوکس ملیله کاری

هنر لوکس ملیله کاری اصفهان از صنایع دستی محبوب کشورمان است که هم جنبه تزئینی و هم جنبه کاربردی دارد. ظروف ملیله کاری اصفهان را می توان برای کارهای روزمره و سرو خوراکی در زمان پذیرایی استفاده نمود. زیبایی و ظرافت خاصی در ساخت محصولات صنایع دستی اصفهان وجود دارد که الهام گرفته از هنرهای سنتی ایرانیست. امروزه خرید ملیله کاری اصفهان بسادگی چند کلیک از طریق سایت , اپ صنایع دستی فروشگاه و شبکه های اجتماعی قابل انجام است. آشنایی با هنر ملیله کاری اصفهان به شما در انتخاب بهتر محصولات کمک شایانی خواهد نمود. اگر مایلید که بدانید ملیله کاری چیست , می توانید در این مقاله با ما همراه باشید.

تماس با واحد فروش: 09019277512

هنر لوکس ملیله کاری اصفهان با قدمتی چند هزار ساله از دوران هخامنشیان تاکنون طرفداران بسیار زیادی دارد که در انواع نقوش و طرح ها در قالب ظروف مختلف طراحی و تولید می گردند که یکی از بزرگ ترین و معتبرترین فروشگاه های ایران، فروشگاه صنایع دستی اصفهان است که در این زمینه مرغوب ترین و بهترین ظروف ملیله کاری شده را با قیمتی عالی به فروش می رساند. ملیله کاری نصف جهان ملیله کاری تلفیق هنر های مختلف ایرانیست.

هنر لوکس ملیله کاری

ملیله کاری چیست ؟

هنر لوکس ملیله کاری اصفهان filigree یکی از ظریف ترین و کهن ترین هنرهای دنیاست که به کمک فلزاتی مثل طلا، نقره و مس توسط اساتید ملیله کاری انجام می شود که اصالتا متعلق به زنجان است و در این شهر رونق بسیار زیادی پیدا کرد اما امروزه به شکلی مدرن و بسیار زیبا در اصفهان و بروجرد نیز در حال انجام هستند. در مورد تاریخچه ی هنر لوکس ملیله کاری اصفهان قدمت آن را به هخامنشان نسبت داده اند که قدیمی ترین ظروف پیدا شده هستند که بعدا وارد دوران ساسانیان شد و بیشتر مورد استفاده ی طبقه ی اشراف و سلطنتی بود و مردم عادی توانایی خرید آن را نداشتند. ظرافت و استحکام ساخت ظروف ملیله کاری با مس بسیار بالاست.

اپلیکیشن صنایع دستی
هنر لوکس ملیله کاری

ملیله کاری اصفهان

متأسفانه به دلیل اینکه در غنایم جنگی هنر لوکس ملیله کاری اصفهان و زنجان را به دلیل عدم آگاهی زیاد ذوب می کردند و به قیمت گزاف می فروختند، ظروف و آثار زیادی از آن دوران در دست نیست اما حدس می زنند که به طور نسبتا حرفه ای در 324 تا 330 سال قبل از میلاد مسیح در همدان و شوش شروع گردید و دوران صفویه به اوج شکوفایی خود در زنجان رسید و در سال های بعد در دوران قاجاریه و توسط رضاخان این هنر به اصفهان آورده شد که طی توجهات زیاد مردم هنردوست و هنرپرور اصفهان به اوج شکوفایی و زیبایی رسید که اکنون با افتخار از آن به هنر لوکس ملیله کاری اصفهان یاد می کنند. از برترین اساتید تاریخ هنر لوکس ملیله کاری اصفهان و زنجان که اگر تلاش ها و ذوق و هنر آنان نبود به طور کلی این هنر کهن ایرانی به دست فراموشی سپرده شده بود می توان به:

استاد بیات – کاظمیان مقدم – ستاری – ابطحی – شجاعی – شیروانی – حکمیان – محرر و جزء صادقی اشاره کرد.

طرح های مورد استفاده در هنر لوکس ملیله کاری اصفهان در انواع ظروف آن

هنر لوکس ملیله کاری اصفهان که هم اکنون در بازار صنایع دستی اصفهان به فروش می رسد دارای نقوش و طرح های بسیار برجسته و زیبایی است که قطعا یکی از بهترین هنرهای دستی زینتی برای منازل و همچنین بهترین گزینه برای هدیه دادن به دوستان و کسانی است که دوستشان دارید. طرح های مختلفی که در هنر لوکس ملیله کاری اصفهان بکار گرفته شده زیبایی نقره ی بکار رفته را چندین برابر کرده و بهترین وسیله ی دکوری برای خانه هایی با رنگ سفید و سبک مدرن است. طرح های هنر لوکس ملیله کاری اصفهان یا الهام گرفته از طبیعت هستند یا از فرهنگ و نمادهای سنتی الهام گرفته شده اند، به عنوان مثال در فروشگاه صنایع دستی اصفهان طرح هایی که بر روی ظروف ملیله کاری شده نقش بسته از معروف ترین آنهاست مثل طرح اشک، پیچک، بته ترمه، بته جقه، برگ فرنگ، واو میله و سه چهار چشم که زیبایی بی نظیر آنها شما را میخکوب خواهد کرد.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

خرید ملیله کاری اصفهان

جالب است بدانید که در فروشگاه صنایع دستی اصفهان انواعی از ظروف هنر لوکس میناکاری اصفهان به فروش می رسند که با مراجعه به وب سایت ما در بخش فروش ملیله کاری می توانید انواع بسیار زیبا و خاصی نظیر ست دوتایی گلدان، گلدان های مدادی، کاسه ی آجیل خوری، شیرینی خوری، رولت خوری، شمعدانی کوچک، کشکول، جا دستمالی، سرویس قهوه خوری، جای قاشق و چنگال، آینه، لاله، ست پروانه، سینی ملیله کاری شده و ساعت رومیزی.

طرح های مورد استفاده در هنر لوکس ملیله کاری اصفهان و تفاوت با زنجان

هنر لوکس ملیله کاری اصفهان از لحاظ طرح، نقوش، ظرافت و درصد خلوص نقره ی مورد استفاده با ملیله کاری زنجان متفاوت است:

 • هنر لوکس ملیله کاری اصفهان درصد خلوصی معادل 95% دارد که در زنجان 100% است.
 • طرح های هنر لوکس ملیله کاری اصفهان بزرگ تر از نوع زنجانی خود هستند.
 • ظرافت کاری و نقوش مورد استفاده در ملیله کاری زنجان بیشتر هستند.
 • دوام و ماندگاری ملیله کاری زنجان مقداری بیشتر است.
 • هنر لوکس ملیله کاری اصفهان مقداری قیمت پایین تر دارد و در عین زیبایی زیاد برای اکثر افراد نیز هزینه ی قابل پرداختی دارد اما ملیله کاری زنجان قیمت به مراتب بیشتری دارد.
هنر لوکس ملیله کاری

هنر لوکس ملیله کاری نصف جهان، نماد تمدن و هنر کهن ایرانی بشمار می رود. شما با آشنایی و بررسی و خرید ظروف ملیله می توانید بهترین ظروف صنایع دستی ایرانی را در اختیار داشته باشید. ملیله کاری مسی با آبکاری نقره کیفیت و زیبایی خاصی داشته که مورد توجه بانوان ایرانی قرار گرفته است. قیمت ظروف ملیله کاری نسبت محصولات مشابه از جنس نقره بسیار ارزان تر می باشد. فروشگاه صنایع دستی اصفهان ارائه دهنده محصولات هنری در سراسر کشور می باشد.

هنر لوکس ملیله کاری

صنایع دستی اصفهان

توجه داشته باشید که امروزه برای تولید محصولات ساخته شده از هنر لوکس ملیله کاری اصفهان در جنس های مختلف تولید می شوند که باید نسبت به آنها شناخت داشته باشید تا در صورت خرید حضوری جنس بی کیفیت را در قالب جنس با کیفیت به شما نفروشند ضمن اینکه فروشگاه صنایع دستی اصفهان به منظور حسن انجام کار روش شناسایی جنس مرغوب از نامرغوب را به شما آموزش می دهد.

به طور کلی هنر لوکس ملیله کاری اصفهان در امروزه از جنس های مس با روکش نقره، نقره و طلا استفاده می کند که مورد اول از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است اما نباید انتظار کیفیت خیلی خوبی داشته باشید، به همین دلیل در فروشگاه صنایع دستی اصفهان کلیه ی جنس های فروخته شده ی هنر لوکس ملیله کاری اصفهان از جنس نقره با درصد خلوص بالای 95% هستند. کلیه ی محصولات این فروشگاه همراه با شناسنامه ی ساخت خدمت شما عزیزان ارسال می شوند که در آن زمان، مکان و نام استاد به همراه عیار یا درجه خلوص در گوشه ی ظروف درج شده است. ضمنا ظروف ملیله کاری شده ی مرغوب در مقابل نور به سمت سیاهی یا زردی دیده نمی شوند و این نشان از مرغوبیت بالای اجناس است.

ابزارهای مورد نیاز برای پیاده سازی هنر لوکس ملیله کاری اصفهان

هنر لوکس ملیله کاری اصفهان نیز همانند سایر صنایع دستی اصفهان و ایران نیازمند ابزاری است تا اساتید مربوطه بتوانند به کمک آن ظروف مورد نظر را تولید کنند. از جمله ظروفی که امروزه در هنر لوکس ملیله کاری اصفهان استفاده می شوند عبارتند از:

ملیله کاری با مس

 • کوره: برای ذوب فلزات تا دمای بالای 1300 درجه ی سانتی گراد که به دو نوع ذغالی و گازی تقسیم بندی می شود.
 • بوته: برای ذوب نقره از آن استفاده می شود که به شکل استوانه بوده و گرافیتی است. معمولا در ظرفیت های 50 گرم تا 1 کیلوگرم وجود دارند.
 • حدیده: برای تولید مفتول نقره با قطرهای گوناگون از این دستگاه استفاده می شود.
 • ریجه: قالب فلزی است که نقره ی ذوب شده را داخل آن می ریزند. ضمنا نام دیگر آن ریژه است.
 • دستگاه نورد: برای تبدیل شمش میله ای به مفتول.
 • دمبوری: برای آتشکاری های جزئی است که از مخزن، دمنده ی هوا و مشعل تشکیل شده است.
 • انبر: این انبر مخصوص هنر لوکس ملیله کاری اصفهان است که با دسته ای بلند و مقاومت بالا در برابر آتش ساخته می شود.
 • مته: برای سوراخ کردن قسمت هایی از سطح کار.
هنر لوکس ملیله کاری
 • تخته ناب: برای تاباندن مفتول نقره بکار می رود که به شکل دو قطعه چوب است.
 • قیچی: به منظور برش ورقه ی آهنی و مفتول نقره.
 • فرچه یا برس: فرچه یا برس که برای پاکسازی چرک و کثیفی در مراحل آخر استفاده می شود.
 • سوهان: برای شفاف سازی سطح ظروف به کار می رود که آینه ای نیز همراه آن قرار داده شده که سطح را برای بررسی دقیق تر بزرگ نمایی می کند.
 • جفت: جهت تبدیل مفتول ملیله به ریز نقش استفاده می شود.
 • قالب ریخته گری: از این وسیله برای تولید پایه و دسته در هنر لوکس ملیله کاری اصفهان استفاده می شود.
هنر لوکس ملیله کاری

ظروف ملیله کاری اصفهان

مراحل ساخت هنر لوکس ملیله کاری اصفهان

ابتدا باید نوار مخصوص هنر لوکس ملیله کاری اصفهان ساخته شود تا به قطر حدود کمتر از نیم میلیمتر رسیده باشد و پس از آن می توانند به پیاده سازی کار بپردازند:

اولین مرحله ی هنر لوکس ملیله کاری اصفهان انتخاب صفحه ی مستطیل شکل از جنس متضاد مفتول در ابعاد و اندازه ی دلخواه و متناسب با طرح است. سپس یک طرف آن را به میزان 3 تا 4 سانتی متر ضخامت، موم کاری می کنند تا به طور کامل پوشانده شود و قالبی که شکل نهایی محصول است را بتوانند بر روی آن قرار دهند. در مرحله ی بعد از نواری با قطر بیشتر از نوار ملیله برای دورکاری اطراف قالب و قرارگیری داخل موم استفاده می کنند تا کل قالب را به خود بگیرد. در مرحله ی سوم با دیواره بندی های جزئی تر، طرح کلی تقسیم بندی خود را پیدا کرده و میانه ی آنها را با نقوش ملیله پر می کنند.

مرحله ی آخر ساخت هنر لوکس ملیله کاری اصفهان، بستن نقوش مختلف به کمک مفتول فولادی است تا طرح کلی از بین نرود و پس از ذوب کردن موم بتوانند اسکلت کلی طرح را جدا کنند. در نهایت نیز به وسیله ی لحیم کاری قطعات به یکدیگر متصل شده و مفتول های فولادی هم برش می خورند. صیقل کاری و تمیزکاری نهایی نیز در هنر لوکس ملیله کاری اصفهان به کمک اسید سولفوریک با غلظت پایین و ظرف حاوی ترکیب زاج سفید و آبی است تا هرگونه لکه و کثیفی پاک شود و با برس سیمی بتوان سطحی کاملا صیقلی و درخشان را دید.

فروشگاه صنایع دستی اصفهان با تهیه ی ظروف مختلف ساخته شده به دست اساتید برجسته ی هنر لوکس ملیله کاری اصفهان و با درصد بسیار بالایی از نقره و تجهیزاتی کامل به طور مستقیم تهیه می شوند تا با حذف افراد واسطه هم جنس های اصل به دست مشتریان عزیز خود برساند و هم قیمت نهایی را کاملا مقرون به صرفه سازد. ضمنا فروشگاه صنایع دستی اصفهان جهت رضایت خاطر و کسب اطمینان شما همراهان همیشگی خود، شناسنامه ی محصولات را نیز به همراه کالاهای خود ارسال می کند تا کلیه ی اطلاعات لازم مثل زمان ساخت، تاریخ و مکان ساخت و مشخصات کامل استاد سازنده را به اطلاع شما برساند و همچنین عیار یا درجه خلوص ظروف ملیله کاری در گوشه ی ظرف نوشته شده تا نسبت به مرغوبیت و کیفیت بالای محصولات فروشی مطمئن باشید.

هنر لوکس ملیله کاری اصفهان مدتی است که مورد غفلت و کم توجهی مسئولین عزیز و گرامی در سرتاسر ایران قرار گرفته و با توجه به قدمت هزاران ساله و نمادی عالی برای فرهنگ و تمدن ایرانی، شایسته ی توجهات و سرمایه گذاری های خوبی است تا در کنار سایر هنرهای دستی به عنوان کالای صادراتی، موجب ارزآوری و افزایش نرخ اشتغال به کار جوانان عزیز ایرانمان شود. قطعا فروشگاه صنایع دستی اصفهان همانند همیشه بزرگ ترین و معتبرترین حامی صنایع دستی ایران بوده و هست و از این تولیدات بسیار زیبا و نفیس اصیل ایرانی جانانه حمایت خواهد کرد تا فرهنگ خرید کالاهای لوکس ایرانی مثل هنر لوکس ملیله کاری اصفهان که قرابت فرهنگی و تمدن بسیار بالایی با ما دارد، جایگزین کالاهای لوکس خارجی با قیمت های چند برابری شود.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 11 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
هنر لوکس ملیله کاری اصفهان
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)