واتساپ
هدایای تبلیغاتی

هنر لوکس فیروزه کوبی

هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان از صنایع دستی مورد پسند عموم علاقه مندان به هنرهای اصیل ایرانیست. استفاده از سنگ های اصل فیروزه نیشابور برای ساخت ظروف فیروزه کوبی اصفهان, ارزش خاصی به آن بخشیده. شما می توانید متنوع ترین محصولات اصل فیروزه را از فروشگاه فیروزه کوبی اصفهان تهیه کرده و به فضای دکور منزل یا دفتر کار خود جلوه زیباتری ببخشید. فروش فیروزه کوبی در هر سطحی به مشتریان امکان پذیر است و شما می توانید قبل از خرید با همکاران فروش ما مشاوره کرده تا از تخفیف های ویژه فروشگاه مطلع شوید. قیمت ظروف فیروزه کوبی شده اصفهان با توجه به کار انجام گرفته بر روی آن ارزان و مقرون به صرفه است. ظروف تولید شده هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان گزینه مناسبی برای هدایای نفیس مناسبتی به شمار می رود.

تماس با واحد فروش: 09019277512

در این مطلب به هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان پرداخته ایم . به خود افنتخار می کنیم که سال هاست با پشتوانه مشتریان گرامی خود به عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش ظروف فیروزه کوبی شده با کیفیت فعالیت می کنیم. ضمن آشنایی شما با این هنر مدرن و بسیار چشم نواز و آموزش شیوه های تشخیص مرغوبیت، در نهایت از شما دعوت می کنیم از محصولات فیروزه کوبی فروشگاه صنایع دستی اصفهان دیدن فرمائید.

هنر فیروزه کوبی اصفهان ، هنری زیبا با سابقه ی اندک

هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان از جمله صنایع دستی محسوب می شود که تلفیقی از هنر بی نظیر اصفهان و سنگ های فیروزه ی مرغوب نیشابور مشهد با قدمت 2000 ساله است که اصالتا نیز به شهر مشهد تعلق دارد. به دلیل استفاده از جنس مسی و سنگ های فیروزه، هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان Firoozeh Koobi هم ارزش مادی و هم زیبایی بالایی دارد که قطع به یقین یکی از خیره کننده ترین هنرهای صنایع دستی معاصر محسوب می شود چرا که قدمت آن به حدود 60 سال می رسد و در کنار سایر صنایع دستی مثل میناکاری، خاتم کاری و غیره، هنری نوپا و جوان به حساب می آید.

اپلیکیشن صنایع دستی

جنس ظروف مورد استفاده در هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان اکثرا از مس است اما بسته به تقاضا از ظروف برنجی، ورشویی، برنزی و حتی نقره ای نیز استفاده خواهد شد، ضمن اینکه سنگ های فیروزه ی مرغوب مشهد نیز استفاده می شود که در مقایسه با فیروزه ی کرمان پس از مدتی کدر و تیره نشده و زیبایی خود را تا همیشه حفظ می کنند که به دلیل همین مرغوبیت و اصالت است که به آن هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان اطلاق می شود. هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان، محصول چندین دهه هنر اساتید زرگر و فیروزه کوب در کشور است.

فیروزه کوبی اصفهان

فیروزه کوبی اصفهان از جمله هنرهای مورد پسند علاقه مندان به صنایع دستی در داخل و خارج از کشور است. در این شهر کارگاه های زیادی مشغول به فعالیت بوده و خرید و فروش ظروف مسی فیروزه کوبی رونق خوبی دارد. با توجه به وجود تکنولوژی های جدید ارتباطی , معرفی و خرید و فروش محصولات بومی صنایع دستی ساده تر شده و عموم مشتریان از سراسر کشور قادر به تهیه فوری آنها می باشند.

قدمت هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان زیاد نیست و شاید نهایتا به 70 و حدود 60 سال پیش بازگردد که در آن دوران فرد هنرمندی در شهر مشهد به نام یوسف حکیمیان به تزئین جواهرآلات و غیره با سنگ فیروزه می پرداخت که 20 سال پیش، حاج داداش این هنر را وارد اصفهان کرد و با رونق گرفتن و بکارگیری آن بر روی ظروف مسی، آوازه ای بسیار بلندی پیدا کرد.

تاریخچه و کاربرد هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان

درست است که از لحاظ تاریخی سنگ فیروزه را در کتیبه ی کاخ داریوش واقع در شهر شوش به نام احسائین پیدا کرده اند اما وقتی صحبت از تاریخچه ی هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان می شود، منظور استفاده از سنگ فیروزه به شکل امروزی و تزئین ظروف مختلف به شکل هنری و مدرنی است که همه آن را می شناسیم.

کاربرد هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان که امروزه به دست هنرمندان و اساتید مختلف آن در شهر اصفهان و البته سایر شهرها در حال انجام است می توان به خرید ظروف فیروزه کوبی شده به عنوان هدایای لوکس و تولید داخل برای عزیزان و کسانی که دوستشان دارید و همچنین زیباسازی و تزئین در دکور خانه و حتی محل کار اشاره داشت. ظروف فیروزه کوبی اصفهان در انواع طرح ها با کیفیت های مختلف به بازار عرضه می گردد.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

از جمله وسایلی که به کمک هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان جان تازه ای گرفته اند و فروش بسیار بالایی از طریق مسافران و گردشگران خارجی و داخلی پیدا کرده اند می توان به جواهرات، لیوان، جا شکلاتی، گلاب پاش، شمعدان، آجیل خوری، قندان، قاب عکس، فیروزه کوبی در اطراف آینه و غیره اشاره نمود. شما می توانید برای مشاهده ی هر یک از محصولات فوق به سایت فروشگاه صنایع دستی اصفهان مراجعه کرده و در قسمت هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان کلیه ی محصولات را با قیمتی کاملا مناسب مشاهده کنید و پس از انتخاب در هر ساعت شبانه روز و در هر روزی که مایل بودید اقدام به ثبت سفارش کنید.

فروشگاه فیروزه کوبی اصفهان

فروشگاه فیروزه کوبی اصفهان متنوع ترین محصولات تولید شده در بازار را به مشتریان خود ارائه کرده تا با توجه به خرید آسان بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. فروش عمده فیروزه کوبی اصفهان بر اساس تعداد خرید بوده و شامل تخفیف های ویژه فروشگاه می باشد.

لازم به ذکر است فروشگاه صنایع دستی اصفهان این امکان را نیز فراهم کرده تا برای فروش هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان، خدمات مشاوره ای رایگان نیز در اختیار شما مشتریان و خریداران گرامی قرار دهد تا بتوانید بهترین و مناسب ترین خرید را به عنوان هدیه و وسیله ای تزئیناتی داشته باشید. در ادامه قصد داریم به مراحل و شیوه ی انجام هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان بر روی ظروف مختلف بپردازیم تا با شیوه ی تولید و ساخت آنها توسط هنرمندان مختلف آشنا گردید. در ادامه با ما همراه باشید.

مراحل مورد استفاده در هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان بر روی فلزات

بد نیست بدانید که ظروف مسی و برنزی و غیره که تحت تأثیر هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان قرار گرفته اند چه مراحلی را پشت سر می گذارند که در نهایت به شکل زیبا و تزئینی امروزی در می آیند که با نگاه کردن به هر یک از محصولات به راحتی می توان تا چندین دقیقه متحیر ماند. با مراحل ساخت هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان آشنا شوید:

زرگری:

هدف از انجام این مرحله توسط زرگر بر روی جنس های مختلف وسیله ی مورد نظر این است که فرم کلی و نهایی مشخص شده و قسمت هایی که در مرحله ی بعدی باید فیروزه کوبی شوند را تعیین کرد و اطراف آن را مفتول باریک فلزی به نام کُندن قرار داده و لحیم کاری نمود. ضمنا اگر در این مرحله سطح تعیین شده فضای زیادی اشغال کند که بخش زیادی از آن خالی بماند می توان دوباره از مفتول های باریک برای تزئین کاری های کوچک استفاده کرد که به زیباسازی بیشتر هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان نیز کمک خواهد کرد.

فیروزه کوبی:

این مرحله از ساخت ظروف فیروزه کوبی شده در هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان متشکل از چندین مرحله ی جداگانه است که به توضیح هر کدام می پردازیم:

فروش فیروزه کوبی

فروش فیروزه کوبی اصفهان به سراسر کشور همه روزه و فوری انجام می گردد. خرید اینترنتی ظروف فیروزه کوبی بدون نیاز به حضور فیزیکی مشتریان در محل بوده و شما می توانید از طریق سایت و اپ فروشگاه با همکاران ما در ارتباط باشید. در صورتی که قصد خرید عمده محصولات را داشته باشید از طریق تلفن می توانید در ساعات اداری با بخش فروش ارتباط برقرار کنید.

 • در اولین مرحله هنرمند فیروزه کوب باید سنگ های فیروزه ی خرد شده ی کارگاه ها را خریداری کند و آنها را از وجود ناخالصی های متعددی مثل خاک و خرده سنگ پاک کند و اصطلاحا عاری از هر گونه ضایعات و مواد اضافی باشد. پس از این کار در هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان به یک مورد بسیار مهمی دقت می شود، انتخاب هر سنگ فیروزه براساس جنس ظرف و طرح روی آن تا با کمترین فاصله نسبت به هم در کنار یکدیگر قرار گیرند که اصطلاحا این کار در هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان، دانه بندی نام دارد.
 • دومین مرحله شامل گرمادهی و حرارت دادن تا سقف 30 درجه است تا پودر مخصوص ذوب و به حالت مایع در بیاید. ابتدا پودر با رنگ قهوه ای و طلایی با کالیفن ترکیب می شود که در هنر لوکس فیروزه کوبی این نسبت ترکیبی را فقط اساتید می دانند تا حباب ریز شکل نگیرد. سپس محل ریختن لاک که همان محل نشاندن و کوبیدن سنگ های فیروزه است را تا 30 درجه حرارت می دهند تا همزمان، لاک نیز مذاب شده و سنگ های فیروزه دانه بندی شده را بر روی آن قرار می دهند.

نحوه ی قرار دادن سنگ های فیروزه نیز در هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان باید استادانه و با مهارت انجام گیرد و برای این کار ابتدا سنگ های مناسب و با سایز بزرگ تر را در بالا و پایین طرح قرار داده و سپس وسط آن را با سنگ های ریزتر، لاک ریزی و افزایش دما تا 40 درجه می چسبانند تا کمترین فاصله ای پدید نیاید. کیفیت ظروف فیروزه کوبی اصفهان و مرغوبیت آن در گرو دقت و حوصله ی اساتید این صنعت است.

خرید فیروزه کوبی

خرید فیروزه کوبی اصفهان از طریق فروشگاه آنلاین صنایع دستی اصفهان در 24 ساعت شبانه روز قابل انجام می باشد. قیمت ظروف فیروزه کاری مطابق با کار انجام شده و اجناس بکار رفته در تولید محصولات در نظر گرفته شده است.

 • سومین مرحله، صیقل زنی سطح ظروف فیروزه کوبی شده به وسیله صفحه یا سمباده ی مخصوص است تا قسمت های اضافه ی لاک و هرگونه برجستگی حذف شود و فضاهای خالی نیز خود را نشان دهند. قسمت های خالی را اگر ممکن باشد با سنگ های بسیار ریز و حرارت دهی مجدد و سپس فشار دست پر می کنند در غیر این صورت از بتونه ی فیروزه ای استفاده خواهد شد.
 • چهارمین مرحله که در هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان انجام می گیرد، پرداخت کاری است که بسیار حائز اهمیت است. ابتدا قسمت های فلزی کارگاه زرگری پرداخت می شود تا هیچ قسمت تیره رنگی باقی نماند و پس از آن پرداخت فیروزه کوبی است تا تمامی سطوح به کمک روغن زیتون یا کنجد، جلاکاری شده و شفافیت و براقی چشم نوازی پیدا کند.

توجه داشته باشید که هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان و ارزش مادی و هنری بسیار بالای ظروف فیروزه کوبی در گرو انجام چند کار توسط استادکار مربوطه است:

 • جدا کردن مناسب و با صبر و حوصله ی سنگ های فیروزه متناسب با جنس ظرف و طرح انتخاب شده.
 • نصب کاملا دقیق سنگ های فیروزه به نحوی که نه فضای خالی باقی بماند و نه هنگام پولیش زنی کنده شود چرا که اگر لاک به خوبی ذوب شده باشد و سنگ های فیروزه محکم و با دقت قرار گرفته باشند هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.
 • پرکار بودن و نقش و نگار ظروف فیروزه کوبی بسیار حائز اهمیت است چرا که علاوه بر منظم و بی فاصله بودن سنگ های فیروزه، تعداد زیاد طرح ها ارزش هنری و مادی هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان را بیشتر می کند.

ظروف فیروزه کوبی

اکنون که مطمئن هستیم زیبایی و اصالت و طرح بی نظیر هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان در روح و جان شما نقش بسته است ابتدا توصیه می کنیم که روش شناخت جنس مرغوب و اصل را از نوع تقلبی و کپی زده شده یا مولاژ تشخیص دهید. برای اینکه بتوانید نوع اصل و مرغوب هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان را تشخیص دهید باید به فاکتورهایی نظیر مطالب بیان شده زیر دقت کنیم.

ظروف فیروزه کوبی اصفهان را از کجا بخریم؟ چطور از مرغوبیت آن مطمئن شویم؟

 • عدم وجود فاصله بین سنگ های فیروزه.
 • عدم وجود شکستگی و تورفتگی های بسیار جزئی در سطح ظروف فیروزه کوبی شده.
 • وزن متناسب با طرح و اندازه ی کلی ظرف چرا که مس فلز نسبتا سنگینی است.
 • نقش و نگار زیاد و هنرمندانه ای که با سنگ های فیروزه پر شده باشد.
 • شناسنامه که نشان دهنده ی اصالت سنگ های فیروزه از نیشابور بوده و محل و تاریخ ساخت و نام استاد سازنده را نیز مشخص کرده باشد.

در صورتی که محصول مورد نظر این ویژگی ها را داشته باشد یعنی فیروزه کوبی مرغوبی را در دست دارید. با توجه به اینکه امکان مقایسه کیفیت و قیمت های ظروف مختلف فیروزه کوبی کار سختی است و شاید برای افراد تازه کار تشخیص مرغوبیت به این سادگی هم نباشد، فروشگاه صنایع دستی اصفهان این کار را برای شما بسیار راحت تر کرده است. محصولات هنری فیروزه کوبی اصفهان، با ارزش هنری و مادی بالا برای مشتریان و علاقه مندان به صنایع دستی ایرانی در نظر گرفته شده است.

تنها کافیست با مراجعه به بخش فروش هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان و مشاهده ی محصولات و سپس انتخاب آن در هر ساعت و روزی از هفته، سفارش خود را ثبت کنید. با توجه به اینکه فروشگاه صنایع دستی اصفهان، کلیه ی محصولات فیروزه کوبی را از کارگاه های ساخت معتبر و معروف تهیه می کند و همچنین با شناسایی مراکز تولید خانگی، بدون واسطه محصولات برای فروش گذاشته شده اند، علاوه بر کاهش قیمت ها، مرغوبیت محصولات فروخته شده نیز کاملا تضمینی هستند ضمن اینکه حمایت بسیار بیشتری از این تولید کنندگان نیز به عمل خواهد آمد.

هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان، با قیمت های مناسب و کیفیتی مثال زدنی و مرغوبیت بالا را فقط در فروشگاه صنایع دستی اصفهان خریداری کنید که علاوه بر ارائه ی تضمین کیفیت و شناسنامه ی محصولات، ضمانت بازگشت کالا نیز قرار داده، ضمن اینکه رضایت بالای مشتریان گواهی بر حسن انجام کار این فروشگاه است.

Luxurious Art of Firoozeh Koobi

A popular handmade art of Isfahan is called Firoozeh Koobi or turquoise. This luxurious handicraft is made of original turquoise of Neishabour which are stuck on the body of copper dishes in Isfahan. A lot of fantastic dishes are made with the art of Firoozeh Koobi. The price of turquoise handicrafts is not very expensive and most people can afford it. You can buy whatever you like from BazareMina online Market and receive your package at your address. This online handicrafts store offers a variety of high quality and original Firoozeh Koobi products.

Luxurious Art of Isfahan

The main materials to make different Firoozeh Koobi products are turquoise stones and copper dishes. This handmade art of Isfahan is among new handicrafts which have high moral and financial values. Most dishes used in this luxurious art are made of copper but there are also some dishes made of brass, bronze and silver. Turquoise stones of Neishabour have a higher quality than those in Kerman because their color is stable and it does not change after a while, so the quality and originality of Firoozeh Koobi of Isfahan is due to the high quality materials which are used.

Handmade Firoozeh Koobi

Online markets are a popular place to buy handmade products of various cities. In addition, people from other countries are interested in the introduction of their luxurious arts. There are a lot of dishes such as a vase, mirror, candlestick, nuts dish, fruit dish, and sugar pot which are made by a handmade art of Isfahan called Firoozeh Koobi or turquoise which is really magnificent and luxurious. You can consider all dishes of this art for practical and ornamental purposes. It is possible to buy dishes made of turquoise stones alone or in a collection with other products to decorate your showcase or use them at a special party.

Luxurious art of Firoozeh Koobi has a great appearance which can be in a nice harmony with different decorations. Original turquoise of Neishabour is used to be stuck on copper dishes of Isfahan and make a popular handmade art of Isfahan which has a lot of fans around the world.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
4.5 based on 8 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
هنر لوکس فیروزه کوبی اصفهان
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)