واتساپ
هدایای تبلیغاتی

آشنایی با ملیله کاری اصفهان

ملیله کاری اصفهان

ملیله کاری اصفهان از شناخته شده ترین هنرهای ایرانی با قدمت طولانی است. هنر ملیله کاری اصفهان در گذشته فقط برای افراد خاصی انجام می شده ولی هم اکنون با قیمت های مناسب در اختیار همه قرار دارد. قیمت ملیله کاری اصفهان نسبت به کالاهای لوکس خارجی ارزان است. در هنر ملیله کاری اصفهان، با سیم های نازکی از طلا و نقره، آثار چشم نواز آفریده می شود. این هنر نیازمند ظریف کاری بسیار زیادی است بنابراین حوصله و ذوق هنرمند سازنده در کیفیت و زیبایی محصول نهایی بسیار تاثیر گذار است. ملیله کاری filigree از هنر های اصیل ایرانی است و مشابه اغلب هنرهای تزیینی روی فلزات، زادگاه آن شهر زیبای اصفهان می باشد. شما می توانید در فروشگاه ملیله کاری اصفهان انواع ظروف ملیله را مشاهده کنید. خرید ملیله کاری اصفهان بسادگی چند کلیک از سراسر کشور امکان پذیر است.

تماس با واحد فروش: 09019277512

هنر ملیله کاری اصفهان

هنر ملیله کاری اصفهان در سراسر جهان شهرت دارد. بسیاری از ایرانیان نیز از ظروف و لوازم تزییناتی مزین به هنر ملیله کاری برای زینت بخشی به منزل خود استفاده می نمایند. ملیله در لغت به معنی ریشه های تاب داده شده و پیچیده از رز و سیم است. مهد این هنر شهر اصفهان و زنجان است .به این هنر تزیین فلزات نیز گفته می شود. نگاه اجمالی به ظروف ملیله کاری کافی است تا بیننده میزان هنر، حوصله و سلیقه هنرمند سازنده را درک کند. این هنر نیازمند ظریف کاری بسیار زیادی است بنابراین حوصله و ذوق هنرمند سازنده در کیفیت و زیبایی محصول نهایی بسیار تاثیر گذار است. خرید اینترنتی ملیله کاری از طریق فروشگاه صنایع دستی اصفهان برای داخل و خارج کشور انجام می گردد.

اپلیکیشن صنایع دستی

در این هنر با سیم های نازکی از طلا و نقره و یا مس آثار چشم نواز آفریده می شود البته ممکن است هنرمندان با خلاقیت و ذوق هنری خود از ترکیب این هنر با هنر های دیگر نیز برای آفرینش آثار زیبا استفاده نمایند. برای مثال بسیاری از هنرمندان از سنگ های تزیینی نیز برای ساخت این شاهکارهای هنری استفاده می نمایند. امروزه ملیله کاری اصفهان بیشتر بر روی فلز نقره و مس رواج دارد. ملیله کاری از هنر های بسیار پر کاربرد در صنعت جواهر سازی نیز می باشد. خرید ظروف ملیله کاری برای تزئینات و همچنین استفاده کاربردی برای پذیرایی در میهمانی ها پیشنهاد می گردد.

قدمت و اصالت ملیله کاری اصفهان

قدمت ملیله کاری در ایران به ویژه ملیله کاری اصفهان بسیار طولانی است. در گذشته از هنر ملیله کاری فقط برای ساخت زیورآلات استفاده می شده است اما به مرور زمان این هنر طرفداران و توسعه زیادی یافته است و در ساخت ظروف و لوازم تزیینی منازل مورد استفاده قرار گرفته است. بسیاری زیبایی چشم نواز ملیله کاری اصفهان برای ساخت ظروف ، گلدان ها و لوازم تزیینی را دلیل رواج ظروف قیمتی میان مردم می دانند. ملیله کاری در اصفهان از سال های قبل تا به اکنون دنبال می شده.

ظروف ملیله کاری ساخته شده در دوره هخامنشیان را دوره پیدایش و توسعه ملیله کاری می دانند ولی آثار به جای مانده از دوره اشکانی، بسیار شبیه به ملیله کاری اصفهان امروزی است که حالت شبکه ای دارد. هرچند از آثار قدیمی ملیله کاری، نمونه های زیادی بر جای نمانده است که البته مورخان علت آن را حملات اعراب به ایران در دوره اوج هنر ملیله کاری می دانند.
ملیله کاری از هنر های اصیل ایرانی است و مشابه اغلب هنرهای تزیینی روی فلزات، زادگاه آن شهر زیبای اصفهان می باشد، هر چند در برخی دیگر از شهرهای ایران همچون زنجان و تبریز نیز هنرمندان زیادی در حال تولید و ارائه محصولات ملیله کاری می باشند. سایت ملیله کاری اصفهان ارائه کننده انواع محصولات صنایع دستی و ملیله کاری نصف جهان است.

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

خرید ملیله کاری اصفهان

اگر زیبایی بی نظیر ملیله کاری اصفهان، شما را نیز جذب نموده است و قصد خرید ملیله کاری اصفهان را دارید، شما می توانید از فروشگاه ملیله کاری اصفهان بازدید و خرید نمایید. همچنین می توانید یا با اطمینان خاطر از کیفیت و ظرافت کار، ظروف و لوازم تزیینی ملیله کاری اصفهان را به صورت اینترنتی و از سایت ملیله کاری اصفهان خریداری نمایید. اگر هنوز تصمیم قطعی برای داشتن این شاهکارهای هنری در منزل خود نگرفته اید، فقط کافی است یکبار دیگر سایت ملیله کاری اصفهان را بازدید نمایید تا مسحور زیبایی این ظروف شوید. فروش ملیله کاری اصفهان با کمترین قیمت و ارسال فوری به سراسر کشور را با ما تجربه کنید.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 1 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
آشنایی با ملیله کاری اصفهان
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)