واتساپ
هدایای تبلیغاتی

1
2
3
صنایع دستی
1

میدان نقش جهان اصفهان

2

عمارت عالی قاپو

3

مسجد شاه عباس

صنایع دستی اصفهان

صنایع دستی یا کار دستی به فعالیت هایی گفته می شود که با دست یا ابزار های ساده لوازم تزئینی و کاربردی ساخته می گردد. صنایع دستی ایران نشان از هویت یک ملت می دهد در همین راستا صنایع دستی ایران نیز فرهنگ زیبای ایرانی را نشان می دهد . با توجه به گوناگونی فرهنگ و قومیت ها در کشور , ما شاهد تنوع صنایع دستی هستیم. اصفهان به عنوان قطب صنایع دستی ایران شامل محصولات بسیار زیبا و کاربردیست که از دیر باز توسط هنرمندان این شهر ساخته شده و تجربیاتشان نسل به نسل و سینه به سینه به ما منتقل گردیده. بازار مینا یک فروشگاه صنایع دستی با تمرکز بر روی محصولات ساخته شده توسط هنرمندان نصف جهان است. محصولاتی از قبیل میناکاری , فیروزه کوبی , خاتم کاری , ملیله کاری , ترمه , نقره و …


صنایع دستی

صنایع دستی میناکاری

میناکاری یکی از زیباترین هنرهای صنایع دستی است که هم جنبه کاربردی و هم جنبه تزئینی دارد. در طرحی ظروف میناکاری شده از رنگ های زیبای مینایی و لاجوردی بیشتر استفاده می گردد. این امر باعث می گردد در صورت نگاه کردن به آنها حس آرامش بخشی در ذهن مخاطب بوجود آید . از خصوصیات رنگ های مینا و لاجورد این است که براحتی با رنگ های دیگر ست می گردند و شما می توانید ظروف میناکاری را در هر ویترین و دکوراسیونی استفاده کنید.در صورتی که از محصولات میناکاری شده بخوبی مراقبت گردد , طول عمر بالایی داشته و برای سالیان دراز می تواند زینت بخش منازل و دفاتر کار شما باشد. یک ظرف مسی طی پروسه های مختلفی تبدیل به اثر زیبای میناکاری می گردد. بر این اساس پس از لعاب کاری و بعد از آن نقاشی استادکار بر روی آن , ظروف مینا در کوره های مخصوصی با درجه دمای 600 الی 800 درجه سانتی گراد قرار می گیرند. این امر باعث پایداری رنگ ها بر روی سطح ظرف می گردد. همچنین باعث ضد آب شدن و استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف می شود.

تماس با واحد فروش: 09019277512

در صورتی که ظروف مینا تحت فشار یا ضربه قرار گیرد. ممکن است لعاب آن ترک خورده و بریزد. این امر آسیب دیدگی جدی برای مینا به هراه خواهد داشت. همچنین ظروف میناکاری نباید در مجاورت مواد شیمیایی قرار بگیرد.

محصولات میناکاری اصفهان ساخته شده بدست بهترین هنرمندان این شهر از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. با توجه به بومی بودن این صنعت استفاده از ظروف و قاب میناکاری برای هدایای شخصی و هدایای تبلیغاتی هم می تواند مروج فرهنگی خوبی برای کشورمان باشد و هم کمک بزرگی به حرکت چرخ اقتصاد کشور خواهد نمود.میناکاری یا همان هنر آتش و خاک را می توان از جمله سوغات های اصفهان نامید. تاثیر هنر و آثار تاریخی نصف جهان بر صنایع دستی این شهر غیر قابل انکار است. از این رو استادکارن با ذوق طرح های زیبای سنتی را با دقت بسیار بر بوم فلز مس به رقص در آورده تا اثری کم نظیر بوجود آید.

اپلیکیشن صنایع دستی

صنایع دستی خاتم کاری

خاتم‌کاری inlaid از صنایع دستی قدیمی ایرانی و برای اکثر مردم شناخته شده است. خاتم انواع مختلفی دارد و ارزش مادی آن با توجه به جنس و کیفیت ساخت آن متفاوت است. جنس خاتم می تواند از چوب بوده و یا نسخه با کیفیت تر آن از چوب، استخوان شتر و فلز برنج باشد.

ظروف بسیار زیبای خاتم کاری از سال های قبل مورد استفاده مردم بوده و هنوز هم از استقبال بالایی برخوردار است. این محصولات هم جنبه تزئینی و هم جنبه کاربردی دارد. در سال های اخیر محصولات جدیدتری به بازار آمده که تلفیقی از هنرهای دیگر با هنر خاتم کاری است . از جمله آنها می توان به ظروف خاتم و مس اشاره نمود. ست شدن رنگ خاص خاتم به همراه رنگ مس جلوه بسیار زیبایی به آن خواهد داد.

صنایع دستی خاتم کاری علاوه بر اصفهان در شهر های دیگر نیز تولید می شود ولی بدلیل تعداد زیاد کارگاه های خاتم کاری در این شهر , نصف جهان بصورت قطب خاتم کاری شناخته می شود. کیفیت و طرح های مختلف دلیل تغییر قیمت هاست و این امر باعث می گردد تا هر شخصی قادر به تهیه ظروف خاتم کاری باشد.

ظروف خاتم کاری را می توان بعنوان یکی دیگر از سوغات های اصفهان نام برد. صنایع دستی ایرانی به هر شکلی زیبایی و کاربرد های خاص خود را دارد . ظرافت و پیچیدگی طراحی و ساخت آنها نشان از قدمت فرهنگی مردم ایران زمین می دهد . ما نیز سعی کرده ایم محصولات خاتم کاری شده را از طریق سایت به تمام علاقه مندان به هنرهای دستی در سراسر دنیا نشان دهیم. تا بتوانند از هر کجا آنها را سفارش داده و بصورت فوری در کمترین زمان دریافت کنند.

پروسه ساخت خاتم دقت فراوانی نیاز دارد بصورت کلی روند ساخت آن بدین صورت می باشد:

نخست انواه چوب استخوان ها با رنگ های مختلف و به طول 30 سانتیمتر و قطر 1 تا 2.5 میلی‌متر بریده می شود. تا از آنها مثلث هایی تشکیل گردد. پس از آن سوهان کاری شده و اضلاع آن ها به شکل دلخواه در می آید. برای تکمیل فرایند نیاز به مفتول های سیمی به شکل مثلث می باشد . پس از آن توسط استادکار و با توجه به طرح مورد نظر چسبانده می شود. در مرحله بعد سوهان کاری شده و … تعداد مراحل کار برای ساخت خاتم در حدود 400 مرحله می باشد.

صنایع دستی

پیج صنایع دستی ایرانی در شبکه های اجتماعی

صنایع دستی

صنایع دستی فیروزه کوبی

فیروزه کوبی TURQUOISE یکی از زیباترین صنایع دستی است که در ایران قدمت نسبتا زیادی دارد. ارزش مادی و معنوی ظروف فیروزه زیاد است و از دیر باز شهر اصفهان در این زمینه پیشرو بوده. برند های معروفی در این زمینه از صنایع دستی فعالیت دارند که ار مهمترین آنها می توان به فیروزه کوبی آقاجانی و فیروزه کوبی حسینی اشاره نمود. سنگ های اصل فیروزه نیشابود به همراه فلز مس اصالت کالای ایرانی را به رخ علاقه مندان هنرهای ایرانی می کشد.

فراید ساخت ظروف فیروزه کوبی , دقت و ظرافت بالایی را طلب می کند. سنگ های فیروزه با دقت و بصورت هوشمندانه در کنار یکدیگر قرار گرفته و با چسب مخصوصی بر روی بدنه مسی ظرف چسبیده می شوند. پس از طی مراحل مشخصی ظرف فیروزه پرداخت شده و جلا و براقیت خود را نشان خواهد داد. هر کدام از این مراحل با دقت بیشتری انجام گیرد نتیجه نهایی زیباتر خواهد بود.

دقت کنار هم چیدن سنگ های فیروزه یکی از دلایل با کیفیت بودن آن خواهد بود. در مرحله پایانی ساخت ظروف فیروزه کوبی , بدلیل کشیدن لایه پلی استر بر روی سطح آن , جلا و نمای بهتری به خود خواهد گرفت. از جمله ظروفی که از طریق فیروزه کوبی می توان تهیه و تزئین کرد می توان به قندان فیروزه کوبی , گلدان فیروزه کوبی , گلاب پاش فیروزه کوبی , سنگاب فیروزه کوبی , بشقاب فیروزه کوبی , تنگ فیروزه کوبی , جعبه جواهرات فیروزه کوبی , صراحی فیروزه کوبی , پارچ فیروزه کوبی , آینه و شمعدان فیروزه کوبی , لاله فیروزه کوبی , شیرینی خوری فیروزه کوبی و….  اشاره نمود.

از جمله استادان این صنعت می توان به استاد یوسف حکمیان , استاد حاج داداش , استاد الیاهو , استاد سلیمان صدیق پور , استاد روبن روشالمی , استاد محمدحسن جعفری اشاره نمود. وجود سنگ فیروزه در ایران و حمایت و علاقه مردم به این رشته صنایع دستی دلیل خوبی بر گسترش و استفاده از آن بوده.

ما نیز سعی کرده ایم بهترین ظروف فیروزه کوبی از بهترین اساتید را برای دوستداران به این صنعت تهیه کرده تا شما قادر باشید در کمترین زمان از هر کجا آن را سفارش داده و در اسرع وقت تحویل بگیرید.

صنایع دستی ملیله کاری

ملیله‌کاری filigree یکی از هنرهای دستی محبوب در ایران است . ملیله‌کاری یکی از شاخه های هنر فلز کاری بحساب می آید. شاید بتوان اصفهان و زنجان را از شهر های مهم در زمینه ساخت ملیله نام برد. ملیله هم با فلز نقره و هم با فلز مس و دیگر فلزات ساخته می شود که قیمت آن متاثر از جنس و زمان استفاده شده برای ساخت آن می باشد.

در ساخت ظروف ملیله ابتدا طرح های مورد نظر بصورت جداگانه ساخته شده و در نهایت با کنار هم قرار داده شدن و لحیم نهایی به شکل ظرف مورد نظر در خواهد آمد. شمش های فلزی با چکش و یا دستگاه نورد به شکل مفتول های نازکی در آمده و توسط استاد کار در یک قالب طرح داده می شود. پی از ساخت در مرحله آبکاری روکشی از فلز ( مانند نقره ) بر روی ظرف کشیده می شود تا زیبایی بیشتری داشته باشد و پس از آن نیز روکشی برای محافظت از لایه قبلی بر روی آن کشیده می شود.

ظروف ملیله بر خلاف ظاهر ظریفی که دارند از استحکام بالایی برخوردارند. شما می توانید از آنها هم برای سرور انواع خوراکی ها و هم برای تزئین ویترین خود استفاده کنید. فقط دقت کنید ظروف ملیله نباید در معرض فشار و در مجاورت مواد شیمیایی قرار گیرند. بدلیل وجود لایه های محافظ شما در صورت نیاز می توانید ظروف ملیله را یا آب بشوئید.

استادکار محدودیتی برای خلق آثار هنری ملیله کاری ندارد ولی طرح ها و نقش های متداول ملیله‌کاری عبارتند از : بته جقه , ریزه جقه , برگ فرنگ , برگ , غنچه , پیچ , جفت پیچ , پیچک , سه چشمه و… .

از جمله اساتید بنام در صنعت ملیله کاری می توان به استاد مرحوم كربلايی حسينعلی , استاد مرحوم مشهدی رحمان , استاد مرحوم موسی کاظمیان مقدم , استاد مرحوم حاج صمد همامی , استاد رحيم برجخانی , استاد حاج ابوالفضل ثبوتی و حاج قربانعلی پرداختی اشاره نمود.

زیبایی و ظرافت محصولات ملیله به اندازه ایی است که توریست های خارجی در زمان برگشت از ایران تعدادی محصولات صنایع دستی ملیله را به همراه خود می برند. و این افتخاری برای فرهنگ و هنر ایران محسوب می گردد که توانسته نظر افرادی از ملیت های دیگر را به صنایع دستی خود جلب نماید.

صنایع دستی

صنایع دستی

صنایع دستی نقره

صنایع دستی نقره Silver یکی از پر طرفدار ترین محصولات زینتی برای خانم ها و آقایان است. نقره فلزی گرانبهاست که کاربردهای فراوانی دارد. برای ساخت زیورآلات از نقره با عیار 925 استفاده می گردد. بدلیل گران قیمت بودن طلا , استفاده از زیورآلات نقره نسبت به سال های قبل بیشتر شده . اصفهان نیز یکی از قطب های ساخت صنایع دستی نقره می باشد. و نقرجات اصفهان را می توان به عنوان سوغات این شهر محسوب کرد.

البته از فلز نقره در ساخت ظروف مختلفی استفاده می شود و کاربرد آن فقط محدود به زیورآلات نیست. بطور مثال از نقره برای ساخت ظروف ملیله کاری استفاده می گردد. کارگاه های زیادی در اصفهان وجود دارند که بصورت تخصصی بر روی فلز نقره فعالیت دارند. از دیگر محصولات نقره اصفهان می توان به سرویس های چایخوری نقره , گلدان نقره , شمعدان نقره , انگشتر نقره , ست و نیم نقره و … اشاره نمود.

فلز نقره خواص دارویی قابل توجهی نیز دارد که افراد در صورت استفاده از زیورآلات نقره و یا محصولات نقره از آن بهره مند می گردند. به نقل از دﮐﺘﺮ ﻫﺎری ﻣﺎرﮐﺮاف اﺳﺘﺎد ﭘﺰﺷﮑﯽ داﻧﺸﮕﺎه سنت دوﯾﺲ فلز نقره خاصیت ضد میکروبی و ضد عفونی دارد. همچنین به نظر استاد ﭼﺎﻟﺰ ﻓﻮﮐﺲ نیز فلز نقره در ﻣﻌﺎﻟﺠﻪ ﺳﺮﻣﺎ ﺧﻮردﮔﯽ و ﺟﻮش ﻫﺎي ﭘﻮﺳﺘﯽ و همچنین سوختگی ها تاثیر بسیار مثبتی دارد.

در اصفهان فروشگاه های زیادی وجود دارند که بصورت ظروف و زیورآلات نقره را به مشتریان خود عرضه می کنند . ما نیز سعی کرده ایم محصولات نقره را بصورت آنلاین برای مشتریان عزیزمان در سراسر کشور ارائه دهیم.

شما می توانید محصولات نقره را در هر لحظه برای خود و اعضای خانواده و حتی برای هدیه به دیگران سفارش دهید. قیمت محصولات نقره مناسب بوده و ارزش مالی آن در گذر زمان بیشتر می شود. همچنین رنگ نقره ایی آن قابل ست شدن با اکثر دکورها و برای زیورآلات قابل ست شدن با انواع پوشیدنی ها است.

تندیس صنایع دستی

تندیس های صنایع دستی میناکاری شده از زیباترین و با ارزش ترین هدایای تبلیغاتی هستند که علاوه بر ارزش مادی بیانگر فرهنگ ایرانی می باشند. استفاده از هنر های تلفیقی ( عمدتا چوبی ) با هنر میناکاری منجر به خلق محصولات بسیار زیبایی خواهد شد. در صورت تمایل به خرید برای شرکت ها و سازمان ها توصیه می گردد با واحد فروش تماس گرفته و از تخفیفات عمده استفاده نمائید.

تماس با واحد فروش : 512 77 92 0901

استفاده از دستگاه های برش لیزر برای ساخت قسمت های مختلف تندیس دقت و سرعت ساخت آن را بالا می برد. معمولا از فیبر های چوبی برای ساخت بدنه های تندیس استفاده می شود و نمای ظاهری آن را با پلاک یا بشقاب میناکاری شده تزئین می کنند. شما می توانید از پلاک های تبلیغاتی که آن هم با لیزر حکاکی شده برای شخصی سازی تندیس استفاده نمائید.
البته بصورت کلی از تمام ظروف میناکاری شده به شرط داشتن جعبه یا قاب زیبا می توان بعنوان هدایای تبلیغاتی استفاده کرد. اما بیشتر از ظروف خاص برای هدایای تبلیغاتی مدیریتی و هدایای نفیس صنایع دستی استفاده می شود که معمول ترین ۀنها عبارتند از : انواع قاب میناکاری , انواع گلدان میناکاری , انواع گلدان فیروزه کوبی , انواع گلدان مس و خاتم , انواع قندان های میناکاری شده , تندیس های بته جقه , تندیس های مذهبی میناکاری , انواع ست گلدان و بشقاب میناکاری , قاب های مذهبی طرح آیه و …

با توجه به بالارفتن قیمت کالاهای خارجی و همچنین خروج ارز از کشور , خرید محصولات صنایع دستی داخلی بسیار توجیه پذیر می باشد. حمایت از کالای ایرانی بجای محصولات لوکس خارجی می تواند تاثیر مثبتی در رشد اقتصادی کشور داشته باشد و د ر بلند مدت شاهد اتفاقات خوبی در اقتصاد تک تک افراد جامعه خواهیم بود.

صنایع دستی

Handicrafts of Isfahan

Isfahan is known as the center of art and culture in Iran; and a lot of tourist and travelers are interested to buy a variety of handicrafts in this city. Some pieces of art such as MinaKari (enameled), Khatam Kari, Firoozeh Koobi (turquoise), filigree and engraving silver products are famous handicrafts of this city. You can buy each of them with the highest quality from BazareMina online Market.

Isfahan Arts

Every kind of art which is made by hand and represents the culture of a special region is called handicrafts. Based on a variety of cultures and tribes in Iran, handicrafts are different and every city has beautiful handmade pieces of art. Isfahan, center of art and culture, has some handicrafts; such as MinaKari (enameled), Khatam Kari, Firoozeh Koobi (turquoise), filigree, Termeh, Silver engraving and etc. MinaKari (enameled) products are generally considered for ornamental and practical purposes. They can also be kept for long years if you take good care of them. As they are put in furnaces with high temperature, the colors are stable and they are water-resistant.

Isfahan and Pieces of Art

Khatam Kari is one of the other handicrafts of Isfahan which is made of wood, camel’s bone and brass. It can be used as a decorative product in your home or as a practical item. Nice colors of Khatam Kari can be set with every type of traditional and modern decoration. Different products such as backgammon and chess board, clock, tissue holder and sweet dish can be made of Khatam. The other handicraft of Isfahan is Firoozeh Koobi (turquoise) products. Aghajani and Husseini are two famous brands. Original stones of turquoise are brought from Neishabour, a city in Iran. Then they are stuck on the surface of every kind of copper dish. This act needs high concentration and accuracy to create a great masterpiece.

Memorable Handicrafts of Isfahan

Filigree is another handicraft of Isfahan. This art is made by silver or copper. Narrow strips of one of these metals (preferably copper) are shaped in a special design to make a dish and then a silver coating covers it in order not to be darken. You only need to pay close attention to look after filigree dishes. Engraving silver products of Isfahan are also popular among people because of medical features of silvers. Some people wear silver sets to be healthy and some of them buy mirrors and candlesticks for their newly married couples to bring luck and happiness. By visiting BazareMina online Market, you can have a nice selection of every type of handicraft you prefer.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 4 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
صنایع دستی
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)