1
2
میناکاری اصفهان
1

هنر میناکاری

2

میناکاری اصفهان

مسجد شیخ لطف الله اصفهان

میناکاری اصفهان روی مس

میناکاری یکی از شاخه های هنرهای دستی ایران است که سال ها پیش توسط صنعتگران ابداع شده و سپس آموزش هنر ميناکاري به گوشه و کنار جهان منتقل شده. ما اشاره ایی گذرا به تاریخچه و مراحل تولید میناکاری خواهیم داشت ولی با توجه به ظروف میناکاری بجای مانده از زمان هخامنشیان باز هم نمی توان محل تولد دقیق این هنر را مشخص نمود. امروزه در شهر های مختلف ایران آموزش جامع میناکاری توسط اساتید این رشته صورت می گیرد. هنر میناکاری در اصفهان از رونق خاصی برخوردار است. و هر کسی می تواند بسادگی به این هنر دست پیدا کند. میناکاری؛ هنر تزیین فلزات با مواد رنگین است که البته نقش و نگار های آن ناشی از هویت فرهنگی آن جامعه دارد. خرید میناکاری در اصفهان از طریق سامانه آنلاین بسادگی قابل انجام می باشد.

میناکاری چیست

میناکاری چیست

مینا در لغت به معنی آسمان آبی است. میناکاری هنری با پیشینه پنج هزار ساله است که به نام هنر آتش و خاک شناخته می شود . به این صنعت هنر تزیین فلزات با مواد رنگین نیز گفته می شود چرا که با رنگ های زیبا بر روی انواع فلز طراحی صورت می گیرد.

میناکاری اصفهان

اصفهان یکی از شهرهای قدیمی ایران است که از دیرباز تا کنون  زادگاه و بستر هنرهای صنایع دستی بوده. میناکاری نیز در این شهر قدمت زیادی دارد. البته در دوران صفویه به شکوفایی بیشتری رسیده. هم اکنون در اصفهان کارگاه های زیادی در زمینه طراحی و تولید محصولات میناکاری فعالیت دارند.

قیمت میناکاری اصفهان

بدلیل اینکه اصفهان قطب صنایع دست میناکاری ایران است و کارگاه های زیادی در این شهر در حال فعالیت هستند , قیمت محصولات و ظروف میناکاری شده دراین شهر نسبت به سایر نقاط ایران ارزان تر است. همچنین تنوع زیادی در تولیدات صنایع دستی تلفیقی با میناکاری وجود دارد.

بشقاب میناکاری

قیمت میناکاری

قیمت میناکاری تابع وقایع اقتصادی کشور است. متغییر هایی مانند قیمت مس , قیمت رنگ و هزینه های جانبی در قیمت نهایی ظروف تولیدی میناکاری تاثیر مستقیمی دارند. البته به گواه نظرات مشتریان صنایع دستی , افزایش قیمت ها در این زمینه کمتر اعمال شده.

فروش میناکاری در تهران

فروش میناکاری در تهران و سایر نقاط ایران به سادگی و از طریق سایت , تلگرام و تلفن صورت میگیرد. و همچنین ارسال فوری محصولات به سراسر کشور باعث شده تا میل و رغبت مشتریان برای خرید محصولات مورد نظرشان بیشتر شود.

مرکز خرید ظروف میناکاری در تهران

مرکز خرید میناکاری در تهران بصورت نمایشگاه های موقت و دائمی صنایع دستی است. و شما می توانید با حضور در این مراکز سفارشات خود را تهیه نمائید. همچنین خرید اینترنتی از سایت با توجه به عکس و فیلم های واقعی از محصولات می تواند زمان کمتری از شما را بگیرد.

قیمت میناکاری

گلدان میناکاری

آموزش هنر ميناکاري

آموزش هنر ميناکاري

آموزش هنر میناکاری مستلزم حضور در کارگاه و انجام کار عملی است . البته بهتر است شما قبل از ورود به این صنعت مطالعاتی در رابطه با پروسه طراحی و تولید کار میناکاری داشته باشید. کارگاه های زیادی در شهرهایی مانند اصفهان و تهران وجود دارند که کارآموز می پذیرند.

آموزش جامع میناکاری

آموزش جامع میناکاری شامل دوره های مختلف سطوح میناکاری است. بطور متوسط کارآموز باید 8 دوره را بگذراند تا قادر به طراحی ظروف میناکاری شود. آموزش پرداز یکی از دوره های سطح پیشرفته میناکاری است که توسط استاد مجرب و با دقت و حوصله کافی باسیتی انجام شود.

انواع میناکاری

اساتید مختلف ممکن است دسته بندی های متفاوتی برای انواع میناکاری داشته باشند. ولی در حالت کلی انواع میناکاری عبارتند از :   1-مینای برجسته   2-مینای خانه بندی   3-مینای نقاشی   4-مینای مرصع   5-مینا شکری  که هر کدام ویژگیهای خاص خود را دارند.

قاب میناکاری

ظروف میناکاری

ظروف میناکاری شده بیشتر با گلدان و بشقاب شناخته می شوند. اما بطور کلی هر ظرفی که با فلز ( ترجیحا مس ) ساخته شده باشد قابلیت میناکاری دارد. در سال های اخیر تنوع بیشتری در طراحی ها بوجود آمده. البته ظروف تلفیقی که هنر میناکاری در کنار هنرهای دیگر مانند ملیله کاری را استفاده می کند از استقبال خوبی برخوردار شده اند.

مرکز پخش میناکاری تولید اصفهان

بازار مینا به عنوان یکی از مراکز پخش ظروف میناکاری در اصفهان قعالیت دارد. هر روزه فروش محصولات میناکاری شده به سراسر ایران با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت در حال انجام می باشد. البته بدلیل مسائل اقتصادی ممکن است مشتریان عزیز شاهد تغییرات محسوسی در قیمت ها باشند. میناکاری اصفهان از شناخته شده ترین صنایع هنری در کشور می باشد.

فروش عمده و تکی ظروف میناکاری

امکان خرید عمده و تکی ظروف میناکاری شده از طریق فروشگاه بازار مینا برای مشتریان عزیز وجود دارد. شما می توانید با ثبت سفارش خود در سایت محصول مورد نظر تان را در کوتاه ترین زمان و در سراسر کشور دریافت کنید. و یا شما می توانید با تماس با واحد فروش سفارشات عمده خود را با قیمت های باور نکردنی ثبت نمائید. فروش عمده انواع میناکاری تبلیغاتی ارسال به سراسر کشور در فروشگاه بازار مینا . فروش عمده میناکاری | تندیس میناکاری+هک متن درخواستی با قیمت بسیار مناسب.

ظروف میناکاری

ظروف میناکاری

ظروف میناکاری

هدایای تبلیغاتی

هر سال هدایای تبلیغاتی مختلفی از سوی شرکت ها و سازمان ها برای مدیران و پرسنل تهیه می شود. برخی از مدیران هدایای تبلیغاتی صنایع دستی را به جای محصولات لوکس غربی تهیه می کنند تا هم هزینه کمتر و هم ماندگاری بیشتری داشته باشند.

هدایای تبلیغاتی میناکاری

محصولات صنایع دستی و بطور مشخص ظروف میناکاری ظرفیت بالایی بعنوان هدایای تبلیغاتی دارند. شما می توانید انواع قاب های میناکاری شده را با پلاک و لوگوی خود بصورت هدیه برای دیگران در نظر بگیرید. زیبایی طرح و رنگ های محصولات صنایع دستی به شما امکان استفاده آنها در هر دکوراسیونی را خواهد داد.

هدایای تبلیغاتی خاص

برخی از ظروف میناکاری در بازار کمتر یافت می شوند. زیبایی و کیفیت آنها باعث می شود تا از آنها به عنوان هدایای تبلیغاتی خاص استفاده نمود. از جمله آنها می توان به انواع قاب های میناکاری شده و یا گلدان های جعبه دار اشاره نمود. هدایای تبلیغاتی میناکاری با لوگوی سفارشی شما برای سالیان دراز زینت بخش دفاتر کار خواهند بود.

هدایای تبلیغاتی میناکاری

تندیس میناکاری

تندیس میناکاری بطور مشخص برای هدیه تبلیغاتی طراحی شده. شما می توانید انواع تندیس های میناکاری شده با لوگوی شخصی خود را برای پرسنل و مدیران شرکت یا ارگان خود سفارش دهید. زیبایی , کیفیت و اصالت کالای ایرانی می تواند برای سالیان دراز زینت بخش منازل و دفاتر کار شما باشد.

تندیس هدیه و تبلیغاتی میناکاری

تندیس های میناکاری هم بصورت تندیس گلدان و هم بصورت تندیس های مذهبی قابل طراحی است. تلفیق هنر برش لیزر با طرح های سنتی و ظروف میناکاری شده میتواند آثار زیادی را خلق نماید . دست طراحان باز است تا با سلیقه شما انواع تندیس های میناکاری شده طراحی و ساخته شود.

تندیس تبلیغاتی میناکاری

ما یک سری از تندیس های زیبا و مورد پسند مشتریان را طراحی نموده و مشتریان عزیزمان معرفی کرده ایم. در صورتی که شما قصد داشته باشید تندیسی با طرح دلخواه برای شرکت , یا سازمان خود سفارش دهید می توانید با کارشناسان واحد فروش تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمائید.

تندیس میناکاری

هدایای تبلیغاتی

به هر شهر یا دیاری که پا بگذارید علاوه بر امکان دیدنی و گردشگری، جاذبه های دیگری را می توان یافت که تماشای آن هر کسی را غرق لذت خواهد کرد. رنگ ها و طراحی های زیبای صنایع دستی تماشاگرانش را به وجد می آورد. در دنیای بزرگ سوغاتی ها انواع و اقسام محصولات از جمله: سنگ های قیمتی، فرش های دست بافت زیبا، فیروزه کوبی، مرصع کاری و … وجود دارد یکی از صنایع دستی و سوغات بی نظیر اصفهان میناکاری های جذاب این شهر است. که یکی از شناخته شده ترین صنایع های دستی در جهان است و علاقه مندان زیادی دارد یکی از برند های معروف مینا کاری در اصفهان برند اسماعلی است که میناکاری های با کیفتی تولید می کند. محصولات تولید شده این برند در قالب : گلدان مینا کاری،بشقاب میناکاری، قندان میناکاری، قاب عکس مینا کاری و … است. این محصولات می توانند جایگزین بسیار مناسبی به جای کالا های لوکس خارجی باشند. ظروف و کالای های مینا کاری می توانند به عنوان کالای لوکس ایرانی به تمام دنیا معرفی شده و نشان دهنده اصالت و هنر ایرانیان باشد. که در این مطلب به تاریخچه، نحوه ساخت و راهنمای خرید یک میناکاری خوب و مرغوب را در اختیار شما قرار داده ایم:

آشنایی با میناکاری

قدمت هنر میناکاری به 1500 سال قبل از میلاد بر می گردد. که معمولا برای تزیین ظروف و زیور آلات مختلف استفاده می شود. در حقیقت میناکاری هنری متشکل از رنگ، آتش و خاک است. مینا از اکسید کردن فلزات مختلف و ترکیب چند مدل نمک به دست می آید و شفاف است. معمولا مینا کاری روی ظروفی از جنس مس انجام می شود اما فلزاتی مانند طلا و نقره نیز گزینه مناسبی برای انجام این هنر می باشند. مینا باید در دمای بسیار بالا مانند: 750 الی 850 درجه سانتی گراد قرار گیرد تا رنگ های آن شکل درست خود را پیدا کنند. مینا کاری روی طلا بهترین گزینه برای ایجاد طرح هایظریف با جزییات زیاد است چرا که طلا هنگام ذوب شدن مینا اکسید نمی شود. اما این ظرافت را نمی توان در میناکاری های مس یا نقره یافت. بر اساس پژوهش های انجام شده میناکاری نخستین بار در ایران انجام شده و کم کم به کشور های دیگر جهان نیز راه پیدا کرده است. شهر اصفهان مهد مینای ایران است که شهرت مینا کاری به سر تا سر جهان رسیده است. در شهر اصفهان استادان نامی و ماهر میناکاری حضور دارند که مینا کاری های بی نظیری را خلق کرده اند. فرآیند ساخت یک مینا به طور خلاصه به اسن صورت است که در ابتدا باید سطح مورد نظر برای میناکاری را به شکل و اندازه دلخواه در آورد پس از آن لعاب سفید رنگی روی تمام سطح کار می زنند. لعاب کاری معمولا سه تا چهار بار تکرار می شود و در هر مرتبه ظرف باید در کوره با حرارات 700 درجه قرار گیرد تا رنگ لعاب آن ثابت شود. مرحله بعدی مربوط به رنگ آمیزی است. پس از رنگ کردن باز هم مینا کاری وارد کوره می شود و این بار در حرارت 500 درجه قرار می گیرد تا رنگ هایش ثابت شوند.

مینا کاری با هنرهای دیگری مانند: طلاکاری، میناتور، جوهر سازی و خاتم کاری ترکیب می شود. وسایلی که معمولا برای مینا کاری استفاده می شوند شامل : گلدان، قاب های عکس، تابلوهای مینا، کاسه و قدح، بشقاب همچنین میناکاری در موارد دیگری مانند: ساخت ضریح امامان شیعه، جعبه های تزیینی مثل جعبه لوازم آرایش و جعبه قرآن، گلاب پاش، غلاف خنجر، آیینه، انفیه دان ،قلمدان و زیورآلات مختلفی مانند: گوشواره، سینه ریز، انگشتر و … کاربرد دارد.

در ادامه به انواع میناکاری، روش های ساخت آن و روش های تشخیص یک محصول میناکاری اصیل و مرغوب را برای شما مطرح کرده ایم:

تاریخچه هنر مینا کاری

هنر میناکاری قدمت طولانی دارند که برخی این زمان را 5000 سال تخمین میزنند. اولین میناکاری های تاریخ در کشورمان ایران انجام شده و سند این ادعا پژوهش های ست که روی میناکاری های بیزانس و میناکاری های ایرانی و تطابق این دو انجام شده است. البته در قبرس اروپا نیز شش انگشتر طلا پیدا شده که قدمت زیاید دارند و مربوط به 13 قرن پیش از میلاد مسیح هستند. همچنین مجسمه زئوس یونان نیز با هنر میناکاری تزیین شده است که از 500 سال قبل از میلاد وجود دارد. اما به هر حال مهد این هنر ارزشمند در ایران اعلام شده است. شکرالله صنیع زاده مینا کار ماهری ست که با تاسیس کارگاه میناکاری و پرورش هنرمندان میناکار نقش زیادی در احیای این هنر بعد از قاجار داشت. بسیاری از هنرمندان و استادان به نام میناکاری هم اکنون نیز به شیوه دوره قاجار مینا کاری می کنند. از جمله این هنرمندان : حسین هنردوست، ابراهیم زرقونی، مهدی غفاریان، محمد علی فرشید، می باشند. در این سال ها بانوان هنرمند بسیاری نیز به هنر مینا کاری پیوستند و آثار زیبای بسیاری خلق کرده اند یکی از این بانوان هنرمند خانم مینا جوهری است که معمولا آثار تلفیقی خلق می کند.

انواع مینا

مینا بر اساس روش تولید آن به چند دسته تقسیم می شود: مینای برجسته، مینای خانه بندی، مینای نقاشی
مینای زمینه برجسته
در مینای زمینه برجسته ابتدا طرح مورد نظر را روی ظرف حک می کنند و بعد از آن لعاب رنگی را در شکاف های ظرف می ریزند و برای پخت رنگ در کوره قرار می دهند.

مینای خانه‌بندی

در روش مینای خانه بندی که به آن مینای سیمی نیز می گویند با استفاد از مفتول های بسیار نازک سیمی میناکاری را انجام می دهند. ابتدا مفتول ها را به شکل دلخواه در می آورند و روی کار می چسباندند و یکلعاب شیشه ای برای پوشش مفتول ها کمک می گیرند. برای اینکه مفتل ها روی کار جوش بخورند. شی را در کوره ای با دمای 1000 درجه سانتی گراد قرار می دهند. سپس از رنگ های پودری مخصوص میناکاری برای رنگ آمیزی سطح کار استفاده می کنند. پس از صاف و یکدست کردن سطح کار دوباره محصول تولید شده را برای مدت 3 دقیقه در کوره قرار می دهند. مفتول ها هنگامی که در کوره قرار می گیرند رنگ سیاهی پیدا می کنند با اسید کاری رنگ مفتول ها را به حالت اولیه بر می گردانند. این روش یکی از قدیمی ترین روش های ساخت مینا کاری است.

مینای نقاشی

یکی دیگر از انواع مینا کاری مینای نقاشی است که در اصفهان رایج است. در مینای نقاشی ابتدا شی مورد نظر بر اساس طرح مینا توسط استاد دواتگر یا مسگر ساخته می شود و پس از آن میناکار سطح شی را با لعاب سفید رنگی پوشش می دهد. سه یا چهار مرتبه این کار را تکرار می کند و هر بار شی را در کوره ای با حرارت 700 درجه قرار می دهد تا رنگ لعاب ثابت شود. از اینکه شی کاملا به رنگ سفید در آمد مرحله نقاشی شروع می شود. پس از اتمام نقاشی آن را دوباره در کوره ای با حرارت 400 الی 500 درجه سانتی گراد قرار می دهند تا رنگ های نقاشی ثابت شوند.
در گذشته برای رنگ آمیزی مینا کاری از رنگ های معدنی و گیاهی استفاده می کردند اما اکنون رنگ های شیمیایی جایگزین آن ها شدند. اکسید قلع باعث شفافیت مینا می شود. روش قدیمی که در گذشته برای میا کاری استفاده می شد به اسن صورت بود که زنگار های فلزات و سیلیس را به صورت پودر در می آورند و به عنوان ماده لعابی مورد استفاده قرار می دهند. و سپس با کمک قلع آن را کدر می کردند. و برای جوش دادن مینای کدر روی فلز آن را در کوره حرارت می دادند. بعد از آن طرح دلخواه را با رنگ های آبگینه ای طراحی و ذوب می کردند. روش گفته شده روشی ست که استاد علیرضا پروازی از آن استفاده می کند.

روش های مرسوم در مینا کاری نقاشی:
  • در این روش به کمک آب و گلیسیرین رنگ های پودری را با استفاده از کاردک مخصوص روی صفحه های عقیق یا شیشه ای حل می کنند. پس از آن طرح مورد نظر را مثل نقاشی معمولی با آب رنگ روی شی می کشند.
  • در روش دوم بجای آب و گلیسیرین از عصاره جوهر اسطوخودوس یا عصاره جوهر کاج استفاده می کنند.
ابزار کار :

در ساخت مینا از وسایل زیر استفاده می شود:
ورقه، کاغذ کپی، هاون، گیره، ماده آبگینه ای مینا، چکش، سندان، اره کمانی، قیچی فلز بر و اره فلز بر، ، قلم مو، رنگ، کوره، مواد شیمیایی مانند: آهک،کربنات، سدیم، پتاسیم، و قلع، سیلیس و سرب می باشد.

ورقه (زیر ساخت مینا کاری) :

برای زیر ساخت مینا کاری از آلیاژ فلزات در درصد های دقیق و یا فلزات خالص مخصوصی استفاده می شود. کمتری ضخامت فلزی که برای ورقه ها استفاده می شود .08 میلی متراست. ضخامت فلز باید به اندازه ای باشد که در اثر حرارت دادن دچار تغییر شکل، پوسته شدن یا ترک خوردن نشود. و در برابر فشارهای کششی و خمشی تولید مینا مقاوم باشد. جنس ورق های زیر ساخت می تواند از فلات مختلفی مانند: نقره، مس، ورشو، آهن، برنج، و طلا باشد. طلا به دلیل خاصیت چکش پذیری بالایی که دارد و همچنین اکسید نشدن در اثر ذوب مینا بهترین گزینه برای مینا کاری است اما معمولا به دلیل هزینه بالایی که دارد از مس استفاده می شود.

لعاب در میناکاری

برای رسم طرح ها و نقش های مینایی روی فلز باید سطح آن را با لعاب مخصوصی پوشش دهند. لعاب مینا کاری به خاطر قرار گرفتن در کوره با دمای 700 درجه سانتی گراد حالت سخت و شیشه ای پیدا می کند. لعابی که معمولا در مینا کاری استفاده می شود به رنگ سفید است. اما با توجه به طرح انتخابی ممکن است از لعاب های رنگی نیز استفاده شود.

رنگ مینا کاری

رنگی که در هنر میناکاری استفاده می شود از یه گروه : گیاهی، فلزی،یا معدنی است. قبلا از رنگ های گیاهی و معدنی استفاده می شد اما اکنون رنگ های شیمیایی و فلزی جایگزین آن ها شده اند.
به طور کلی رنگ هایی که در میناکاری استفده می شوند شامل :
رنگ های گیاهی که در چیت‌سازی هم کاربرد دارند.
رنگ های معدنی که در گذشته برای نقاشی و میناکاری استفاده می شدند اما امروزه کنار گذاشته شدند.
رنگ های فلزی که روی شی استفاده می شوند.

تشخیص یک مینا کاری مرغوب

اگر به خرید این محصول که نشان دهنده فرهنگ و هنر ایرانی است ترغیب شده اید. و میخواهید زیبایی ایرانی به خانه یا محل کارتان بدهید و یا حتی هدیه ای ارزشمند به یکی از عزیزانتان بدهید. ولی اطلاعات درستی از میناکاری ندارید با خواندن ادامه این مطلب می توانید میناکاری های اصل و با کیفیت را از نمونه بی کیفیت و تقلبی آن تشخیص دهید و خرید مطمئنی داشته باشید.

جنس و ظاهر
یکی از روش های تشخیص میناکاری اصل از نوع بی کیفیت و تقلبی این است که محصول را در دست بگیرید. مینا کاری های اصل معمولا از مس ساخته شده اند. و مس های مرغوب وزن زیادی دارند. پس اگر ظرف بزرگی در دست گرفتید باید انتظار داشته باشید که وزن زیادی هم داشته باشد اگر این طور نبود باید بدانید که مس استفاده شده در آن از نوع مرغوب نیست و هزینه این محصول باید کمتر از میناکاری های دیگر باشد. همچنین خرید در صورت خرید چنین محصولی باید انتظار دفرمه شدن یا تغییر شکل را داشته باشید. در مرحله بعد تشخیص مینای اصل روی سطح کار دست بکشید سطح آن باید صاف صیقلی و شیشه ای باشد اگر این گونه بود یعنی کالای انتخابی شما اصل و مرغوب است. ولی اگر زبر یا ناهموار بود یعنی در فرآیند ساخت آن دقت لازم صورت نگرفته است. و لعاب مینا در اثر حرارت زیاد یا ماندن در کوره برای مدت طولانی سوخته است. و یا رنگ باکیفتی برای تولید آن استفاده نکرده اند. علاوه بر مواردگفته شده دقت کنید تا میناکاری دارای رنگ پریدگی، ترک، پوسته پوسته شدن، حباب یا سوراخ نباشد. لعاب پشت کار هم نباید هیچ گونه زدگی یا ترک خوردگی داشته باشد. زیر ساخت میناکاری باید یکدست و یک نواخت باشد. و هیچ قسمت اضافی نداشته باشد. لبه های زیر ساخت باید صاف و بدون تیزی و برندگی باشند. و نباید هچ رنگ سبزی در آن وجود داشته باشد. صاف بودن سطح اتکای محصول نیز یکی از روش های تشخیص اصل بودن آن است.

رنگ و نقوش

طرح هایی که در مینا کاری استفاده می شود شامل: اسلیمی، گل و مرغ، ختایی است همچنین ترکیب طرح های مختلف نیز مرسوم است. مینا کاری که دارای رنگ های متوع و طرح ظریف و دقیقی باشد ارزش بالاتری دارد. همچنین میناکاری هایی که در ساخت آن ها از رنگ های خاصی مانند قرمز یا ارغوانی اسقتاده شده است قیمت بیشتری از سایر محصولات مشابه دارند چرا که برای ساخت این رنگ ها از پودر طلا استفاده می شود. در یک مینای اصل ضخامت رنگ ها باید یکسان باشد. در انتخاب رنگ نگاره های مینای اصیل ایرانی، اصالت ایرانی حفظ شده و رنگ ها با توجه به طرح اصلی انتخاب می شوند. همچنین هر نقش باید مرز مخصوص به خود داشته باشد و رنگ ها ترکیب نشده باشند. نقش ها باید با ظرافت تمام و تمیز انجام شوند.

شناسنامه

شناسنامه در واقع سند اعتبار یک کالا در بازار است. مینا کاری های اصل نیز دارای شناسانمه هستند. روی یک مینای اصیل و با کیفیت نام هنرمند سازنده آن و همچنین محل و تاریخ ساخت آن ثبت شده است ودر اصطلاح رقم دارد. در شناسنامه هر کالا توضحیاتی درباره گارانتی، و سازنده محصول درج شده است. تا مطلع باشید که ظرف میناکاری توسط چه کسی ساخته شده یا برند تجاری سازنده آن کیست ؟ چه کسی قرار است کیفیت آن را ضمانت کند؟

نگهداری از مینا

هر شی که با میناکاری تزیین شده باشد ارزش و قیمت بالایی دارد پس حتما برای نگهداری از آن باید دقت زیادی داشت تا این اثر زیبا را جاودانه کرد.

  • برای شست و شوی ظروف مینا کاری میتوان از آب گرم و اسفنج استفاده کرد اما استفاده از سیم ظرف شویی یا اسکاچ نقش های لعابی میناکاری آسیب می رساند.
  • همچنین سطح مینا نباید ضربه بخورد اشیا نوک تیز می توانند باعث پریدگی در سطح مینا شوند.
  • قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد باعث می شود تا رنگ مینا بسوزد
    با رعایت کردن این موارد می توانید طول عمر ظرف میناکاری را افزایش دهید.

چرخی در دنیای بزرگ صنایع دستی زدیم و با یکی از بی نظیر ترین صنایع دستی اصفهان آشنا شدیم. مینا کاری تنها یک هنر نیست بلکه میراث فرهنگی ایرانی است که سالیان دور برای ما به جا مانده است اگر به بازار صنایع دستی رفتید حتما یک نمونه از ظروف میناکارای خریداری کنید تا به حفظ این محصول کمک کنید. میناکاری نیز مثل خیلی از هنر های دیگر در معرض فراموشی است. اما این هنر زیبا می تواند هدیه با ارزشی برای عزیزانتان باشد همچنین طراحی های خاص و منحصر به فرد مینا کاری می تواند جلوه زیبایی به خانه شما ببخشد رنگ ها و طح های مینا کاری روح تازه ای به محیط می دهند و حال و حوالی آن را عوض می کنند. امیدواریم که از مطالب گفته شده نهایت استفاده را ببرید.

به این محصول امتیاز دهید
product image
بالاترین امتیاز
1star1star1star1star1star
میانگین امتیازات
5 based on 4 votes
نام برند
بازار مینا
نام محصول
میناکاری
کپی رایت - بازار مینا : هر گونه کپی با ذکر منبع مجاز می باشد . (تصاویر محصولات سایت بازار مینا بصورت اختصاصی تهیه شده و کپی آنها فقط در صورت درج لوگوی بازار مینا بر روی عکس بلامانع خواهد بود.)